فروش اشتباهی عرضه اولیه به سهامداران!

به گزارش تفطن، در حالیکه کارگزاری مفید ادعا می کند بهترین کارگزاری ایران است اما اختلالات و اشتباهات در این کارگزاری پایان ندارد. اینبار نیز کاربران کارگزاری مفید ادعا می کنند این کارگزاری با وجود لغو توافق نامه عرضه اولیه از سمت آن ها برایشان سفارش خرید عرضه اولیه ثبت کرده است.

فروش اشتباهی عرضه اولیه به سهامداران!

به گزارش تجارت نیوز، امروز سهام شرکت فراوری معدنی اپال کانی پارس در بازار سهام عرضه اولیه شد و برخی از سهامداران از ثبت سفارش اتوماتیک عرضه اولیه با وجود غیر فعال کردن توافق خرید اتوماتیک، توسط کارگزاری می گویند. این در حالیست که کارگزاری مفید بزرگ ترین کارگزاری ایران است و هر اشتباه یا اختلال در این کارگزاری منافع حدود 8 میلیون سهامدار را در خطر می اندازد.

این درحالست که کارگزاری مفید چند روز قبل از عرضه اولیه به سهامداران هشدار داده که اگر نمی خواهند در عرضه اولیه مشارکت داشته باشند خرید اتوماتیک عرضه اولیه را غیر فعال کنند اما سهامداران ادعا می کنند با وجود غیرفعال کردن عرضه اولیه اتوماتیک باز هم کارگزاری برای آن ها سفارش عرضه اولیه ثبت کرده است.

سفارش اشتباه کارگزاری مفید درحالیست که کارشناسان عقیده دارند به دلیل کمبود نقدینگی و شرایط بد بازار سهام استقبال زیادی از این عرضه اولیه نمی شود.

یکی از کاربران در توئیتی نوشت:

جالبه کارگزاری مفید با اینکه من تیک خرید عرضه اولیه رو خاموش کردم مجدد برام درخواست خرید اپال رو فرستاد! منم نامردی نکردم و حذفش کردم

همچنین روابط عمومی کارگزاری مفید در مصاحبه با تجارت نیوز در این رابطه گفت: چون از قبل پیش بینی می کردیم که ممکن است برخی افراد فراموش کتتد تا توافق نامه خرید اتوماتیک را لعو کنند برای همه کاربران کارگزاری مفید پیامک فرستادیم و در فضای مجازی اطلاع رسانی کردیم. به دلیل اطلاع رسانی گسترده تعداد عرضه سفارش عرضه اولیه در کارگزاری از 2/5 میلیون به یک میلیون رسیده است.

روابط عمومی این کارگزای گفت: هیچ اختلالی در سفارش عرضه اولیه امروز رخ نداده است.

این در حالیست که برخی از سهامداران می گویند خرید اتوماتیک را لغو کردند اما دوباره ثبت سفارش شد.

کارگزاری مفید بزرگ ترین کارگزاری ایران است و طیق قانون اگر کسی به دلیل اشتباه کارگزاری مفید متضرر شود می تواند پیگیری کند و خسارت بگیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1813

به "فروش اشتباهی عرضه اولیه به سهامداران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش اشتباهی عرضه اولیه به سهامداران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید