مرمت و بهسازی موزه صنایع دستی و مردم شناسی سرایان

مسئول میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: با پیگیری‌های صورت‌گرفته از محل منابع ملی مبلغ 100میلیون ریال اعتبار برای بهسازی و مرمت موزه صنایع‌دستی و مردم‌شناسی شهرستان که در محل بنای تاریخی کاروانسرای سرایان دائر است، اختصاص یافت.

مرمت و بهسازی موزه صنایع دستی و مردم شناسی سرایان

به‌گزارش خبرنگاران به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی، محمد عرب مسئول میراث فرهنگی سرایان امروز پنجشنبه 18 مرداد با اعلام این خبر افزود: ساخت نورگیرهای های پشت بام متناسب با معماری منطقه ، استحکام بخشی و بندکشی سقف هشتی ، مرمت بندکشی های فرسوده پشت بام، اجرای دیوار تیغه ای و بندکشی خرند آجری دور تا دور حیاط از قسمت پشت بام و... از جمله اقدامات مرمتی صورت گرفته در این بنای تاریخی ارزشمند بوده است.

او گفت: در حال حاضر حدود نیمی از این بنا به موزه اختصاص دارد و نصف دیگر کاروانسرا به بخش خصوصی واگذار گردیده و برای ایجاد اقامتگاه بوم گردی در شهر سرایان در حال آماده سازی و تجهیز است.

منبع: chtn.ir
اخبار و مقالات مرتبط با "مرمت و بهسازی موزه صنایع دستی و مردم شناسی سرایان"

تیم استقلال با استقبال مردم وارد عسلویه و سپس هتل محل اقامت خود شد.

محمود ملاطلال استاندار و شمری رئیس کمیسیون حقوقی مجلس استان واسط عراق در سفر به خراسان رضوی از مجموعه خیام نیشابوری بازدید کردند.

به گزارش خبرنگاران، چند روز پیش جمشید حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران ایران به خبرنگاران گفت که قصد دارند تا پس از بررسی های لازم به همه هتلها اعلام کنند که از گردشگران خارجی نرخ ارزی دریافت شود. مانند همه کشورهای دیگر. اما این اقدامی بود که از مدتی است هتلداران آن را انجام می دهند...

برای اقامت در کوالالامپور گزینه های مختلفی وجود دارد، اما اگر دلتان میخواهد کمی از مرکز شهر دورتر باشید و در عوض محیطی طبیعیتر را برای اقامت انتخاب میکنید، هتل 4 ستاره فلامینگو در کوالالامپور (Hotel Flamingo kuala lumpur) در کنار دریاچه ساخته شده است و محیطی عالی را برای میهمانان پدید آورده...

به "مرمت و بهسازی موزه صنایع دستی و مردم شناسی سرایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با مرمت و بهسازی موزه صنایع دستی و مردم شناسی سرایان

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید