نماینده کویتی: استقبال از گروهک ضدایرانی خطرناک و بی فایده بود

به گزارش تفطن، یک نماینده کویتی در پیامی توئیتری از اقدام مرزوق الغانم رئیس مجلس این کشور در استقبال از یک گروهک تجزیه طلب ضد ایرانی و برگزاری نشست ضدایرانی در کویت انتقاد کرد.

نماینده کویتی: استقبال از گروهک ضدایرانی خطرناک و بی فایده بود

خلیل عبدالله ابل در صفحه توئیتر خود نوشت: استقبال از گروهک موسوم به کنفرانس آزادسازی الاحواز و تجلیل از آنها توسط رئیس مجلس امت از لحاظ سیاسی اقدامی خطرناک و بی فایده بود.

وی اضافه کرد: این اقدام به نفع کویت نبود و حمایت رسمی از یک گروهک مسلحانه برعلیه کشور همسایه ای که منافع مشترکی با کویت دارد، پذیرفتنی نیست.

به دنبال دیدار نماینده یکی از گروهک های تروریستی و تجزیه طلب با بعضی از مقامات کویتی و برگزاری نشست ضد ایرانی در کویت، عصر شنبه کاردار سفارت کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

در این جلسه، دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت احترام متقابل در روابط فیمابین، اقدامات انجام شده در کویت را محکوم کرد و گفت: اینگونه اقدامات دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و نقض اصل حسن همجواری و اظهارات محبت آمیز مقامات کویتی بوده و در تضاد با اصل احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سرزمینی ایران است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 974

به "نماینده کویتی: استقبال از گروهک ضدایرانی خطرناک و بی فایده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده کویتی: استقبال از گروهک ضدایرانی خطرناک و بی فایده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید