هتلینگ آپارتمان چیست؟ ، آشنایی با پدیده ای تازه از زندگی فوق لاکچری در ایران

به گزارش تفطن، در خانه ما وقتی کسی برای انجام کارهای شخصی اش به دیگری دستور می دهد، فوری با چنین جمله ای روبرو می گردد: پاشو ببینم، مگه این جا هتله؟ هتل برای ما نماد جایی است که در آن از کار کردن معاف هستی و می توانی پایت را روی آن یکی پا بیندازی و ریلکس کنی. اصلا راستش را بخواهید سفر کردن را به خاطر هتلش دوست داریم؛ چندروز اقامت در جایی که همه کارهایت را دیگران انجام می دهند، از پخت وپز و رفت وروب گرفته تا خرید و بردن لباس ها به خشک شویی و هر کار کوچک وبزرگ دیگری.

هتلینگ آپارتمان چیست؟ ، آشنایی با پدیده ای تازه از زندگی فوق لاکچری در ایران

یک جا جمع کردن امکانات رفاهی مثل سالن ورزشی و استخر و کافی شاپ و سینما و... هم که از گشتن توی شهر و ماندن در ترافیک بی احتیاجت می نماید، علت علاقه دیگر ما به هتل است البته حواس مان هست که این دلبستگی به وابستگی تبدیل نگردد چون بعد از چند روز باید برگردیم خانه مان و به همدیگر یادآوری کنیم: پاشو کارهات رو خودت انجام بده، این جا هتله مگه؟ اما کمی بالاتر از خانه ما عده ای در هتل زندگی می نمایند، نه برای یک هفته و یک ماه بلکه برای همواره. خانه آن ها درواقع هتل هایی مسکونی است که همه امکانات یک هتل را دراختیارشان قرار می دهد. چطور و چقدرش را در این پرونده خواهید خواند.

هتلینگ آپارتمان دقیقا چیست؟

فرقی ندارد اسمش را چی صدا بزنید؛ هتلینگ آپارتمان، هتل مسکونی، هتل برج یا مجتمع مسکونی با ارائه خدمات هتلینگ. همه این ها به واحدهای مسکونی گفته می گردد که ساکنانش را از انجام کارهای خانه داری بی احتیاج و طیف متنوعی از خدمات رفاهی را در محل سکونت شان فراهم می نماید. در ادامه با این نوع خدمات و امکانات در سه هتل مسکونی واقع در تهران و مشهد آشنا می شوید.

1. هتل مسکونی گاف | تهران

واحدهای 580 متری 5خوابه، متری 112 میلیون و800 هزار تومان

هتل مسکونی گافِ تهران در زمینی به مساحت 1040مترمربع در 9طبقه، چنین امکاناتی برای ساکنانش فراهم می نماید: فضایی برای قرارهای کاری، استخر، سونای خشک، سونای بخار و جکوزی، سالن ورزشی با تجهیزات کامل و دارای سیستم صوتی مدرن، سالن بیلیارد، اتاق ماساژ، سالن اجتماعات چندمنظوره مجهز به سیستم های مدرن صوتی و تصویری، سالن بیلیارد، فضای ویژه ورزش های خانگی مثل ایروبیک، باراسل، یوگا و پیلاتس، روف گاردن (بام سبز)، فضای سبز و محوطه سازی دارای فضاهای باز و مسقف برای استفاده در فصول گرما و سرما، Office room دوبلکس در طبقه همکف برای هر واحد به صورت مستقل، سیستم صوتی در لابی، سیستم هوشمند برای کنترل روشنایی، گرمایش، سرمایش و کنترل پرده ها، یک لاین آسانسور پرسرعت 10نفره مجهز به سیستم کدینگ (کد امنیتی مخصوص هر طبقه)، یک واحد 70متری دوبلکس سرایداری. از آن جایی که تمام واحدهای متری صدوچندمیلیونی این مجتمع به فروش رفته اند، مشاوران املاک علتی نمی بینند که چیزی درباره هزینه خدمات هتلینگ این مجتمع به بیرون درز کند.

2. هتل برج دال | کرج

واحدهای 150 تا 300 متری، قیمت: نامعلوم

هتل برج دال نه در وب سایتش قیمت نوشته و نه در تماس تلفنی اطلاعات می دهد. وقتی از اپراتور می پرسم واحدها متری چند قیمت می خورند، می گوید: باید دعوتتون کنم تشریف بیارید، از نزدیک پروژه رو ببینین و راجع به قیمت حرف بزنیم. به نظر می رسد این مجتمع ،راهبرد قیمت گذاری براساس ذهنیت خریدار را ترجیح می دهد. در وب سایت دال نوشته شده که این مجتمع بیش از50 نوع خدمات هتلی به ساکنانش ارائه می نماید: اتاق پزشک با پزشک مستقر و امکانات درمانی به صورت شبانه روزی، استخربام درکنار روف گاردن با امکان استفاده از حمام آفتاب، سه باغ عمودی 80 تا 100متری در سه طبقه مختلف، آرایشگاه مردانه و زنانه، خانه کودک با دسترسی به فضای سبز، اتاق خواب ساکت، سرویس بهداشتی مخصوص کودک و فضای بازی، سالن مراسم مجهز به امکانات صوتی، تصویری و آکوستیکی شامل لابی و رختکن مجزا، سینما، مجموعه تفریحی و شهربازی اختصاصی شامل بازی های فکری، کامپیوتری و بیلیارد، مجموعه ورزشی و آبی شامل استخر بانوان، استخر آقایان، استخر کودک، سونای خشک، جکوزی گرم، اتاق ماساژ و حمام سنتی، یک مجموعه هتلی شامل 9 واحد سوئیت با لابی اختصاصی و دسترسی مستقل و شبانه روزی برای پذیرایی از مهمانان ساکنان و خانه فرهنگ شامل اتاق آموزش، اتاق موسیقی و کتابخانه.

3. هتل برج ب | مشهد

واحدهای 180 تا 650متری، متری 80 تا 130 میلیون تومان

واحدهای 180 تا 650متری این هتل برج هم مثل موارد قبلی، به امکانات ابتدایی (تعریف کلمه ابتدایی در این پرونده با آن چه در فرهنگ لغت آمده، فرق دارد) شامل رستوران، کافی شاپ، مجموعه های آبی و سالن ورزشی مجهز هستند که دیگر احتیاجی به تکرارشان نیست. اما بشنوید از خدمات ویژه ای که شباهت این مجتمع مسکونی را به هتل، انکارناپذیر می نماید؛ یک پارک من، هر روز خودروی ساکنان را جلوی برج تحویل می گیرد، پارک می نماید و هر زمان اراده نمایند، مقابل مجتمع به آن ها تحویل می دهد. کارواش تمام اتوماتیک، خشک شویی مرکزی برای شست وشوی پوشاک ساکنان به صورت دوره ای و سیستم خانه داری که در آن افرادی به صورت دوره ای کار نظافت واحدها را انجام می دهند. تاکسی سرویس های اختصاصی برج، خدماتی مثل سرویس مدارس، سرویس کار، خدمات کارپردازی و دیگر جابه جایی های ساکنان و مهمانان آن ها را انجام می دهند. سیستم خدمات عمومی برج هم به صورت شبانه روزی آماده دریافت سفارش های خرید ساکنان و تحویل آن ها به در خانه شان است.

یک متر خانه - هتل 200 تا 300 میلیون تومان!

تماس با چند مشاور املاک برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره ساکنان و هزینه های هتل های مسکونی

همان طور که خواندید، قیمت این خانه ها به طرز باورنکردنی بالاست اما آن چندصدمیلیونی که بابت هر مترمربع گرفته می گردد، ربطی به خدمات هتلینگ ندارد و هزینه استفاده از این خدمات ویژه روی حق شارژ ماهانه حساب می گردد. چه کسانی توانایی پرداخت چنین مبالغی را دارند؟ گفته می گردد مشتریان هتل های مسکونی کارخانه دارها، پزشکان، تاجران، ورزشکاران و هنرمندها هستند. با یک مشاور املاک در تهران تماس می گیرم تا اطلاعات بیشتری به دست بیاورم. قاف که یک آپارتمان 130میلیاردتومانی در تهران را آگهی نموده ، به خیال آن که مشتری به تورش خورده است، مکالمه را گرم وصمیمی شروع می نماید اما سوال ها را که می شنود، انگار احساس خطر کند، با شک و تک کلمه ای پاسخ می دهد. می پرسم ساکنان این خانه ها بیشتر از چه قشری هستند، جواب می دهد: از همه نوع قشری! و در واکنش به تعجب و اصرارم برای دریافت پاسخ دقیق تر، در شرح شغل ساکنان این خانه ها یک کلمه می گوید بیزینس و اضافه می نماید اطلاعات شخصی مشتریانش را به کسی نمی دهد. قاف میانگین قیمتی هتل های مسکونی را بین متری 200 تا 300میلیون تومان اعلام می نماید و سوالم درباره هزینه خدمات هتلینگ را بی پاسخ می گذارد. این همه رازداری برای چیست؟

با یک بنگاه معاملات ملکی در کیش تماس می گیرم، این بار درقالب مشتری. آقای میم، یکی از برج های مشهور در مجاورت دریا را به من پیشنهاد می نماید که واحدهای 60 تا 200متری اش از متری 120میلیون تومان قیمت می خورد تا متری 300 میلیون تومان و خدمات هتلینگ اش را این طور شرح می دهد: استخر، کارواش و هر 15روز یک بار نظافت کامل خانه که هزینه اش روی شارژ حساب می گردد. قبض آب و برق و گاز را هم همین حق شارژ پوشش می دهد که می گردد به عبارتی، متری 28هزار تومان. یعنی اگر یکی از واحدهای 200متری را بپسندید، باید ماهانه حدود 6میلیون تومان هزینه هتلینگ بپردازید، با توجه به این نکته که خدمات هتلینگ این مجتمع به پای هتل های مسکونی که قبل تر ذکرشان رفت، نمی رسد. نکته مهم آن که تعداد این هتل های مسکونی در شهرهای بزرگ نه تنها کم نیست بلکه رو به افزایش است. با دو پروژه درحال ساخت در تهران تماس می گیرم که پیش فروش شان شروع شده است؛ یکی در قیطریه و دیگری در الهیه؛ قیمت ها به ترتیب از متری 140 و 250میلیون تومان شروع می گردد.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: چمدان
انتشار: 20 مهر 1401 بروزرسانی: 20 مهر 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2450

به "هتلینگ آپارتمان چیست؟ ، آشنایی با پدیده ای تازه از زندگی فوق لاکچری در ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "هتلینگ آپارتمان چیست؟ ، آشنایی با پدیده ای تازه از زندگی فوق لاکچری در ایران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتلینگ آپارتمان چیست؟ ، آشنایی با پدیده ای تازه از زندگی فوق لاکچری در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید