واکسیناسیون 8 درصد گیلانی ها

به گزارش تفطن، معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به فرارسیدن تعطیلات احتمال ورود مسافران به گیلان، افزود: از تماس با مسافرانی که به گیلان می آیند خودداری کنید و حتما ماسک بزنید.

واکسیناسیون 8 درصد گیلانی ها

به گزارش خبرنگاران گیلان،با اشاره به فرارسیدن تعطیلات احتمال ورود مسافران به گیلان، اضافه نمود: از تماس با مسافرانی که به گیلان می آیند خودداری کنید و حتما ماسک بزنید.

آبتین حیدرزاده با بیان اینکه فرایند بیماری کرونا در استان گیلان نسبتا نزولی است، اظهار کرد: هنوز نمی توانیم بگوییم که کرونا در جامعه وجود ندارد و حتما باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی از بستری شدن 40 بیمار جدید کرونایی طی شبانه روز گذشته اطلاع داد و اضافه نمود: در حال حاضر 300 بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال 70 نفر وخیم است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم قرنطینه شدن افراد در تماس با بیماران، توضیح داد: اطرافیان بیمارانی که تست کرونای آنان مثبت شده، حتما به مراکز درمانی مراجعه نمایند و تست دهند تا بیماری را پیش از اوج دریافت خاموش کنیم.

حیدرزاده، با اشاره به فرارسیدن تعطیلات نیمه خرداد و احتمال ورود مسافران به گیلان، اضافه نمود: از تماس با مسافرانی که به گیلان می آیند خودداری کنید و حتما ماسک بزنید؛ همچنین افرادی که واکسن دریافت نموده اند نیز باید از ماسک استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه تنها هشت درصد مردم گیلان واکسن کرونا را دریافت کردند، یادآور شد: تا زمانی که بخش عمده ای از جامعه واکسینه نشده اند، با برداشتن ماسک فاصله داریم.

معاون علوم پزشکی گیلان، همچنین از مردم خواست بدون نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه ننمایند و گفت: افراد حتما به سامانه salamat.gov.ir مراجعه و براساس نوبت دهی و دریافت پیامک به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1962

به "واکسیناسیون 8 درصد گیلانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسیناسیون 8 درصد گیلانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید