(ویدئو) اولین تصاویر کاوشگر استقامت از سطح مریخ

به گزارش تفطن، ناسا بامداد جمعه گفت که کاوشگر استقامت با موفقیت بر سطح سیاره مریخ فرود آمد و اولین تصاویر خود را هم ارسال کرد.

(ویدئو) اولین تصاویر کاوشگر استقامت از سطح مریخ

به گزارش سی. ان. بی. سی، مرکز کنترل ماموریت های ناسا گفت که فرود این کاوشگر تایید شده و آماده آغاز ماموریت در سطح مریخ است.

استقامت بزرگ ترین و پیچیده ترین کاوشگری است که تا به امروز به سیاره مریخ ارسال شده و قرار است یک ماموریت 2 ساله را برای جستجوی علایم حیات و آماده سازی مقدمات برای دیدارهای آینده انسان ها بر سطح این سیاره سرخ آغاز کند.

کاوشگر استقامت پنجشنبه 30 ژوئیه 2020 (نهم مرداد 1399) زمین را به مقصد سیاره سرخ ترک کرد.

استقامت از هفت ابزار خود برای توصیف سطح دهانه جزرو در نزدیکی خط استوای مریخ و جست و جوی نشانه هایی از حیات باستانی در مریخ در شعاع 45 کیلومتری سنگ های این دهانه که میلیاردها سال پیش میزبان یک دریاچه و یک دلتای رودخانه ای بوده است، استفاده خواهد کرد.

این ربات 6 چرخ همچنین چند نمونه از مکان های قابل مطالعه و امیدوارکننده جمع آوری و ذخیره می کند. این نمونه ها سپس در عملیاتی که توسط ناسا و سازمان فضایی اروپا انجام خواهد شد، به زمین منتقل می شوند و محققان در آزمایشگاه های سراسر جهان آنها را با جزییات کامل و به دنبال نشانه هایی از زندگی و سرنخ هایی در مورد تاریخ تکامل سیاره سرخ در آنها بررسی می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1790

به "(ویدئو) اولین تصاویر کاوشگر استقامت از سطح مریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) اولین تصاویر کاوشگر استقامت از سطح مریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید