معرفی جاذبه های گردشگری فلورانس، شهر افسونگر ایتالیا

به گزارش تفطن، در این مطلب از منطقه ها تماشای فلورانس و جاذبه های گردشگری فلورانس برایتان می گوییم. تماشا جاذبه ها و تماشای های شهر فلورانس هفته ها زمان می برد. کلیساهای بی نظیری در این شهر وجود دارند که تک تک آنها به تنهایی می توانند جاذبه گردشگری فوق العاده یک شهر کوچک باشند. بعضی از تماشای های این شهر جزو مشهور ترین و برترین منطقه ها تماشای کشور ایتالیا محسوب می شوند. تماشای هایی مانند پونته وکیو Ponte Vecchio، تندیس داوود David از میکل آنژ Michelangelo، گنبد برونلسکی Brunelleschi؛ بعلاوه سرتاسر شهر، نمایشگاهی از رنسانس ایتالیایی می باشد، جنبش هنری انسانی که اروپا را از عصر تاریکی (قرون وسطی) بیرون آورد و باعث نوزایی و تحسین زیبایی ها شد. اما حتی در میان چنین کلکسیون بی نظیر و برجسته ای از قصر ها، کلیسا ها، موزه ها و جاذبه های تماشای، بعضی از آنها یک سر و گردن بالاتر از سایرین هستند. اگر در حال برنامه ریزی برای تماشا هر روزه جاذبه های فلورانس هستید، باید طوری این کار را انجام دهید که مطمئن باشید اماکنی که فلورانس را در زمره یکی از محبوب ترین شهرهای اروپا قرار داده اند از قلم نیفتند. برای این که این کار را به برترین نحو انجام دهید، بهتر است ابتدا این مطلب خبرنگاران را با دقت بخوانید :

معرفی جاذبه های گردشگری فلورانس، شهر افسونگر ایتالیا

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره و میدان دومو Cathedral of Santa Maria del Fiore and Piazza Duomo

میدان دومو Piazza Duomo و گروه ساختمان های اطراف آن که مجموعه کلیسای جامع را تشکیل می دهند، مجموعه ای از بزرگ ترین گنجینه های هنری کشور ایتالیا را در یک منطقه بسیار کوچک در فلورانس جمع آوری نموده اند و تبدیل شده اند به یکی از جاذبه های جهانگردی فلورانس و منطقه ها دیدنی فلورانس. هنگامی که از نقطه هایی مانند تعمیدگاه، برج ناقوس، کلیسای جامع و موزه آن بازدید می کنید، تعدادی از شناخته شده ترین شاهکارهای هنر و معماری ساخته دست هنرمندان بزرگ رنسانس ایتالیا مانند گیبرتی Ghiberti، برونلسکی Brunelleschi، دوناتلو Donatello، جوتو Giotto و میکل آنژ Michelangelo را خواهید دید. بهتر است با قدم زدن دور میدان آغاز کنید تا منبت کاری های ظریف و پر از جزییات دیوارهای مرمری نماهای بیرونی ساختمان ها چشمانتان را خیره کند. سپس یک به یک وارد هر کدام از این بناها بشوید تا با دقت و از نزدیک به آثار هنری و پنجره های شیشه رنگی که در هر نقطه جلوی چشمانتان ظاهر می شوند نگاه کنید.

تعمیدگاه سن جیوانی (سنت جان) Battistero di San Giovanni (Baptistery of St. John)

از هر زاویه که به تعمیدگاه هشت ضلعی قرن دوازدهمی سن جیوانی (سنت جان) Battistero di San Giovanni نگاه کنید، چه از بیرون و چه از درون، این بنای باشکوه، یک اثر هنری تمام عیار است و البته یکی از جاذبه های جهانگردی فلورانس و منطقه ها دیدنی فلورانس. نمای مرمرین آن ، موزاییک های ظریف فضای داخلی آن و آثار هنری که درون آن به نمایش گذاشته شده اند، همگی باعث می شوند این مکان، شایستگی بودن در صدر لیست نقاط مورد بازدیدتان را داشته باشد. اما صفحه های برنزی بی نظیری که گیبرتی Ghiberti برای تزیین درب های رو به کلیسای جامع طراحی نموده است، بر تمامی بخش های دیگر این شاهکار معماری، فزونی دارد. در هیچ کجای دیگر جهان، مانند این درب ها که دروازه های بهشت Gates of Paradise نامیده می شوند، چنین آثار هنری و نفیسی با برنز ساخته نشده است. برای بازدید دقیق تر و دیدنی گنجینه هایی که برای این تعمیدگاه ساخته شده اند می توانید از موزه کلیسای جامع که Museo dellOpera del Duomo نام دارد دیدن کنید.

قصر وکیو (قصر سینوریا) Palazzo Vecchio (Palazzo della Signoria)

تاریخ، هنر و قدرت، در تمامی اتاق های باشکوه و گالری های بزرگ این کاخ قلعه مانند در مرکز شهر فلورانس بازتاب می گردد. در گذشته، شهر فلورانس و جمهوری ایتالیا از این مکان راهنمایی می شد و خانواده قدرتمند مدیچی Medici، طراحی و دکوراسیون دفاتر کار و خانه های خود را به عهده هنرمندان و معماران طراز اول آن دوران می گذاشتند. حواستان باشد که قبل تر برای یکی از تورهای رایگان این قصر ثبت نام کنید تا بتوانید راه های مخفی که خانواده مدیچی از آنها برای رفت و آمد بین اتاق های قصر استفاده می کردند ببینید. حتما بلیط خود را نگه دارید و هنگام غروب برگردید تا به روی بام قصر بروید و منظره شهر را در هنگام غروب آفتاب دیدن کنید.

قصر و گالری اوفیتزی Uffizi Palace and Gallery

تقریبا همه جهانیان به حضور شایسته قصر اوفیتزی Uffizi Palace در میان معدود موزه های برتر هنر جهان اذعان دارند، موزه ای که یکی از جاذبه های جهانگردی فلورانس و منطقه ها دیدنی فلورانس هست. کلکسیون های هنری این موزه در تنوع و کیفیت مبهوت نماینده هستند و حتی اگر هنر، علاقه اصلی شما نباشد، می بایست حتما از نقاشی های مشهور این موزه بی نظیر بازدید کنید. بعد از دیدنی این شاهکارهای هنری و سیر تحول آنها از تصاویر باشکوه دوره بیزانس تا تنیس های به شدت واقعی و منظره ها آفریده شده به وسیله هنرمندان رنسانس، بیش از پیش متوجه می شوید که نقاشان قرن های 14 تا 16 فلورانس، چطور چهره هنر غرب را تغییر دادند. این بنای وسیع که در کناره رود ساخته شده یکی از قصر های خانواده مدیچی است که نه به عنوان اقامتگاه، بلکه به عنوان دفاتر حکومتی، مطالعات علمی و بخشی از کلکسیون هنری رو به توسعه این خانواده مورد استفاده قرار می گرفته است. یکی از دوست داشتنی ترین فضاهای این قصر، اتاق هشت ضلعی تریبونا Tribuna می باشد که به طور ویژه برای به نمایش گذاشتن نفیس ترین نقاشی ها و جواهرات فرانچسکو مدیچی Francesco I de Medici طراحی شده است.

پونته وکیو Ponte Vecchio

پل پونته وکیو Ponte Vecchio شناخته شده ترین نماد شهر فلورانس محسوب می گردد و تاق های با شکوه آن که زیر تعداد زیادی فروشگاه رنگارنگ قرار گرفته اند، قطعا یکی از زیبا ترین منظره ها شهر به شمار می روند. این پل به طور سنتی محلی برای فروشگاه های طلا سازان ماهر شهر فلورانس بوده و امروزه نیز با گردشی کوتاه روی این پل، می توانید انواع جواهرات فوق العاده و بی نظیر را ببینید. اما بیشتر جهانگردان متوجه نیستند که جواهرات اصلی، همان فروشگاه هایی هستند که بالای سرشان قرار دارند. مسلماً هدف از ساختن این پل، وصل کردن دو سوی رودخانه آرنو بوده است؛ و خانواده مدیچی مجبور بودند به صورت مداوم بین دفتر کاری شان در قصر وکیو Palazzo Vecchio و آپارتمان هایشان در قصر پیتی Pitti Palace رفت و آمد نمایند. به همین منظور، به معمار مشهور واساری Vasari ماموریت دادند که یک گذرگاه مناسب در این مکان بسازد؛ گذرگاهی که بعد ها آن را گذرگاه شاهزاده Percorso del Principe (Passageway of the Prince) نامیدند و امروزه بیشتر به دالان واساری (Vasari Corridor) Corridoio Vasariano مشهور است. در این گذرگاه، کلکسیون ارزشمندی از نقاشی های پرتره هنرمندان مشهور که اغلب پرتره خود آن نقاشان است وجود دارد؛ پرتره هایی از رامبراند Rembrandt، لئوناردو داوینچی Leonardo da Vinci، رافائل Raphael، میکل آنژ Michelangelo و والاسکوئز Velásquez.

کلیسای سن لورنزو San Lorenzo

خانواده مدیچی بهترین اساتید را برای ساخت کلیسای خانوادگی و آرامگاه تدفین خود در شهر فلورانس انتخاب کردند؛ آنها برونلسکی Brunelleschi را برای ساخت کلیسا و میکل آنژ Michelangelo را برای طراحی آرامگاه خانوادگی که قرار بود ممتاز ترین شاهزادگان خاندان مدیچی را جاودانه کند به خدمت خود در آوردند. هر دو این هنرمندهای بی نظیر، قبل از تمام کردن کارشان از جهان رفتند. با این وجود، کلیسای برونلسکی دقیقا براساس نقشه های خودش تکمیل شد؛ اما آرامگاه میکل آنژ که آن را New Sacristy نامیده بود هیچگاه کامل نشد. با این حال، آن بخش هایی که تکمیل شده، به عنوان یکی از فزونین و با ارزش ترین دستاوردهای هنر پیکره تراشی مرمرین و از یکی از جاذبه های جهانگردی فلورانس و منطقه ها دیدنی فلورانس شناخته می گردد. وقتی با دقت به گشت و گذار در بخش های مختلف کلیسا مانند Old Sacristy، New Sacristy، Princes Chapel و Laurenziana Library بپردازید، آثار ارزشمند دیگر اساتید دوره رنسانس مانند دوناتلو Donatello و لیپی Lippi را نیز خواهید دید.

میدان دلا سینوریا و بنای لوجیا دی لانتزی Piazza della Signoria and the Loggia dei Lanzi

این میدان بزرگ که یکی از جاذبه های جهانگردی فلورانس و منطقه ها دیدنی فلورانس هست، از قرن چهاردهم میلادی و حتی شاید قبل تر از آن، مرکز قدرت در شهر فلورانس به شمار می رفته است؛ چرا که بقایایی از دوره های اتروسکان Etruscan و رومی ها Roman در زیر پیاده رو های آن یافت شده است. امروزه نیز این میدان به عنوان مکان محبوب دیدار و وقت گذرانی برای جهانگردان و افراد محلی، مرکز اجتماعی شهر فلورانس محسوب می گردد. در مرکز این میدان، فواره نپتون Neptune Fountain قرار گرفته؛ در یک سمت آن قصر وکیو Palazzo Vecchio که هنوز هم مقر دولت در شهر است. در کنار دیوار اوفیتزی Uffizi که یک سمت میدان را پوشانده، بنای لوجیا دی لانتزی Loggia dei Lanzi واقع شده است که یک گالری فضای باز با ردیفی از تندیس های قابل توجه به شمار می رود. شناخته شده ترین این تندیس ها، اثر مشهور بنونوتو چلینی Benvenuto Cellini یعنی پرسئوس با سر مدوزا Perseus with the Head of Medusa است. دقیقا جلوی قصر وکیو Palazzo Vecchio کپی تندیس داوود David اثر میکل آنژ Michelangelo به چشم می خورد.

کلیسای سانتا ماریا نوولا Santa Maria Novella

با اینکه این کلیسای دوره دومنیک همانند بسیاری از کلیسا های دیگر شهر فلورانس، نمایی راه راه از سنگ های مرمر دارد، اما طراحی نمای این کلیسا کمی با سایرین فرق دارد؛ طراحی های خمیده و زیبایی که شکل پنجره را تداعی می نمایند و ردیف هایی از قوس های برجسته در طبقه پایینی کلیسا، نمونه هایی از این تفاوت های قابل توجه هستند. این شاهکار هنری در بخش های داخلی کلیسا نیز با مجموعه ای از فزونین نقاشی های دیواری شهر ادامه پیدا می نماید. نقاشی هایی از اساتید بزرگی مانند ماساچیو Masaccio، جوتو Giotto، دومنیکو جیرلاندایو Domenico Ghirlandaio، لیپی Lippi و پائولو اوسلو Paolo Uccello. و انگار که این همه شاهکار هنری کافی نباشد، سرتاسر نیایشگاه کلیسا با نقاشی های آندره بونائیتو Andrea di Bonaiuto که از باشکوه ترین آثار هنری قرن 14 ایتالیا به شمار می روند پوشانیده شده است. علاوه بر این نقاشی های دیواری زیبا، یک منبر مرمرین طراحی شده به وسیله برونلسکی Brunelleschi و عیسای مصلوب چوبی او، تمثیل مریم مقدس از آثار واساری Vasari و تندیس برنزی ساخته لورنتزو جیبرتی Lorenzo Ghiberti نیز در این کلیسا به چشم می خورند. سری هم به داروخانه تاریخی صومعه که در آن داروها و لوسیون های گیاهی به فروش می رسند بزنید.

کلیسای سانتا کروچه Santa Croce

کلیسای سانتا کروچه Santa Croce در پس چینش هندسی سنگ های مرمرین در نمای سبک توسکانی اش، هم کلیسایی مملو از آثار هنری است و هم آرامگاه بعضی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین مشاهیر فلورانس. در میان گنجینه های این مجموعه بی نظیر، تعداد زیادی از آثار دوره رنسانس وجود دارد. حتما از نیایشگاه باردی Cappella Bardi و نقاشی های دیواری جوتو Giotto دیدن کنید و در مجاور آن، نیایشگاه پروتزی Cappella Peruzzi که نمونه های بیشتری از نقاشی های او را در معرض دیدتان قرار می دهد؛ نقاشی هایی که برای اساتیدی مانند ماساکیو Masaccio و میکل آنژ Michelangelo الهام بخش بوده اند. نقاشی مسیح مصلوب Christ Crucified اثر دوناتلو Donatello یکی از بهترین و زیباترین مثال های رنسانس در شهر فلورانس به شمار می رود. نقاشی های دیواری نیایشگاه بارونسِلی Baroncelli از بر ترین آثار تادئو گادی Taddeo Gaddi به شمار می روند؛ اما مشهور ترین این نقاشی ها، نقاشی بی نظیر عیسای مصلوب، اثر چیمبائو Cimabue، یکی از اولین نمونه های گذار از سبک خشک بیزانسی به سبک های طبیعت گرای رنسانس است که روی کار هنرمندان بزرگ پس از خود تاثیر گذار بوده است. درون تالار کلیسا، آرامگاه هنرمندان بزرگی همانند میکل آنژ Michelangelo، گالیله Galileo، جیبرتی Ghiberti، جیائوچینو روسینی آهنگساز Gioacchino Rossini و حتی ماکیاولی Machiavelli را خواهید یافت.

گالری آموزشگاه Galleria dellAccademia (Academy Gallery)

کپی های مشهور ترین و شناخته شده ترین اثر میکل آنژ Michelangelo یعنی مجسمه داوود David در سرتاسر فلورانس دیده می شوند؛ اما نسخه اصلی آن در موزه آموزشگاه گالری Academy Gallery که یکی از جاذبه های جهانگردی فلورانس و منطقه ها دیدنی فلورانس هست، واقع شده است. متأسفانه به علت حمله ای که اخیرا به این مجسمه شده بود، آن را پشت شیشه نگهداری می نمایند. اما هرگز چیزی از الهام بخشی آن کم نشده است. تندیس داوود تنها اثر میکل آنژ در این موزه نیست، همانگونه که تنها شاهکار این موزه نیز محسوب نمی گردد. وقتی در میان مجسمه های این گالری قدم می زنید و از کنار چهار مجسمه ناتمام بردگان که قرار بوده برای آرامگاهی در رم ساخته گردد گذر می کنید، انگار می توانید میکل آنژ Michelangelo را در حال کار کردن ببینید. مجسمه نیمه تمام سنت ماتیو St. Matthew اثر میکل آنژ Michelangelo که قرار بوده برای کلیسای جامع فلورانس ساخته گردد نیز در این موزه واقع شده است. اگر می خواهید فزونین آثار هنرمندان دیگر قرن 13 تا 16 میلادی فلورانس را ببینید و قصد بازدید از موزه اوفیتزی Uffizi Gallery را نیز ندارید، باید به باقی گالری های این موزه نیز سری بزنید. تندیس مدونا (مریم مقدس) اثر ساندرو بوتیچلی Sandro Botticelli یکی از مهم ترین آثار این موزه به شمار می رود.

قصر پیتی و باغ های بابولی Palazzo Pitti (Pitti Palace) and Boboli Gardens

گذراندن یک روز کامل در مجموعه قصر پیتی Pitti Palace (که برای بازدید از آن، به یک روز کامل احتیاج است) که یکی از جاذبه های جهانگردی فلورانس و منطقه ها دیدنی فلورانس هست، باعث می گردد طعم بخش کوچکی از تمامی آنچه این شهر برای ارائه به شما دارد را بچشید. این قصر، یک گالری هنری برجسته، یک قصر از دوران مدیچی، کارهای دستی و هنری فلورانسی، موزه، تاریخ، آپارتمان های سلطنتی و یکی از فزونین باغ ها در سرتاسر ایتالیا را در بر دارد. اگر بازدید یک روزه از این قصر در برنامه سفرتان نیست، حداقل گشتی در قصر بزنید و از آپارتمان های سلطنتی و اتاق های مجلل آن دیدن کنید؛ اتاق هایی که نقاشی های اساتیدی چون رافائل Raphael، تایتان Titian، روبن Rubens، تینتورتو Tintoretto و سایر هنرمندان بزرگ در آن ها قرار دارند؛ کلکسیون بی نظیری که تقریبا با موزه اوفیتزی Uffizi رقابت می نماید؛ اما نقاشی ها در آن به سبک گالری ها از دیوار آویزان نشده اند، بلکه به صورت بخشی از دکور این اتاق ها برای تفریح و هنرنمایی برای بینندگان به نمایش در آمده اند. در پشت قصر، باغ های بابولی از سمتی به سمت دیگر گسترده شده اند. دوک کاسیموی اول Grand Duke Cosimo I همه گونه هزینه ای برای این باغ انجام داد و از نتیجه کوشش او، باغی خلق شد که الگویی برای باغ های سلطنتی کل اروپا از جمله باغ ورسای به شمار می رود. این باغ که هنوز هم به زیبایی حفظ شده است و به دقت به آن رسیدگی می گردد، تا تراس های بزرگی که از آنها منظرههای زیبایی از شهر فلورانس به چشم می خورند ادامه می یابد. در سرتاسر این باغ، فواره ها و مجسمه های بسیاری قرار دارند؛ بعلاوه غار مصنوعی کنده شده در یک تپه، یک ماز (باغ هزارتو یا راه پر پیچ و خم مانند یک پازل که باید مسیر درست را در آن پیدا کرد)، تخت های رسمی و حتی یک آمفی تئاتر که در چاله ای که در اثر استخراج سنگ برای ساخت قصر به وجود آمده ساخته شده است.

میدان میکلانژولو Piazzale Michelangiolo

میدان میکلانژولو Piazzale Michelangiolo که اغلب حتی در بروشورهای جهانگردی نیز به اشتباه میدان میکل آنژ نوشته می گردد، تراسی بر فراز شهر فلورانس است و یکی از منطقه ها دیدنی فلورانس که اتوبوس های جهانگردی همواره در آن توقف می نمایند و تمامی تصاویر کارت پستال های کلیسای جامع از همین مکان گرفته شده اند. در فصل های شلوغ و پر جهانگرد، بهترین زمان برای بازدید پر آرامش از این مکان، اواخر بعد از ظهر یا اوایل شب است؛ بخصوص در هنگام غروب، به طور ویژه ای دوست داشتنی و زیباست. درست است که می توانید از روی گنبد کلیسای جامع فلورانس، منظره پانورامایی شهر فلورانس را دیدن کنید، اما تنها از فراز همین تراس می توانید به طور کامل تسلط گنبد برونلسکی بر مرکز شهر فلورانس را تحسین کنید. علاوه بر این، در هیچ ارتفاع دیگری از شهر، چنین منظره ای را که شامل پونته وکیو Ponte Vecchio، میدان وکیو Palazzo Vecchio، سانتا کروچه Santa Croce و سایر جاذبه های شهر فلورانس باشد، نخواهید یافت. در این مکان زیبا، می توانید از میان باغ های کنار رودخانه پیاده روی کنید یا سوار اتوبوس های شماره 12 و 13 شوید. زمانی که در این تراس به سر می برید، به سمت کلیسای سن مینیاتو اَل مونته San Miniato al Monte قدم بزنید یا با اتوبوس تا کلیسا بروید و پیاده برگردید.

برای دیدن جاذبه های فلورانس، در کجای شهر اقامت کنیم

از مجموعه کلیسای جامع، تعمیدگاه و برج ناقوس جوتو تا موزه ها و باغ های قصر پیتی در طرف دیگر رودخانه آرنو، منطقه ها دیدنی فلورانس، تنها در چند قدمی یکدیگر قرار دارند و به آسانی می توان مسیر بین آنها را پیاده طی کرد. البته تعداد بی شماری محل اقامت خوب در مرکز تاریخی شهر Centro Storico وجود دارد که در بخش زیر به معرفی آنها می پردازیم:

هتل های لوکس و گران قیمت :

هتل برونلسکی Hotel Brunelleschi در مجاورت کلیسای جامع فلورانس، منطقه ها دیدنی فلورانس و بعضی از بهترین خیابان های ویژه خرید در این شهر واقع شده است. این هتل با بنای تاریخی و برج قرون وسطایی اش به تازگی بازسازی شده است. خدمات عالی، منظره های زیبا و صبحانه فوق العاده به جذابیت این هتل می افزاید. هتل چهار فصل فیرنزه Hotel Firenze در نزدیکی جاذبه های شهر و خارج از خیابان های شلوغ ناحیه اصلی جهانگردی، اتاق هایی با منظره های فلورانس و باغ های آن در اختیار میهمانان خویش می گذارد.

هتل های شیک با هزینه مناسب :

هتل اسپادای Hotel Spadai چسبیده به کلیسای جامع و در نزدیکی ایستگاه سانتا ماریا نوولا Santa Maria Novella اتاق هایی با بالکن های زیبا دارد. میهمانان هتل برچیلی Hotel Berchielli که در نزدیکی موزه اوفیتزی Uffizi و خیابان های پر از بوتیک های مارک های مشهور واقع شده است، از صبحانه های رایگان و منظره های فوق العاده رودخانه آرنو Arno و پونته وکیو Ponte Vecchio لذت می برند. هتل داوانزاتی Hotel Davanzati که به وسیله یک خانواده اداره می گردد، در مرکز تاریخی شهر و در نزدیکی میدان دلا سینوریا Piazza della Signoria و کلیسای جامع واقع شده است و از ویژگی های آن، صبحانه رایگان، پاسیو ویژه کسب آرامش و نداشتن آسانسور است.

هتل های خوب و مقرون به صرفه :

هتل ساسی Hotel Casci که به وسیله یک خانواده اداره می گردد در نزدیکی سن لورنزو San Lorenzo، قصر Medici Palazzo Riccardi و تعدادی رستوران واقع شده است. هتل سانتا کروچه Hotel Santa Croce در نزدیکی سانتا کروچه Santa Croce صبحانه های رایگان ارائه می دهد که شامل کاپوچینو می گردد. در این هتل ، آسانسور وجود ندارد، اما کارکنان در حمل چمدان ها به شما یاری می نمایند. هتل اروپا Hotel Europa که در یک بنای قرن شانزدهمی قرار گرفته است، اتاق هایی با سایز مناسب و منظرههای زیبا از کلیسای جامع در اختیار میهمانانش می گذارد و در نزدیکی سن لورنزو San Lorenzo و قصر ریکاردی Palazzo Riccardi می باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2487

به "معرفی جاذبه های گردشگری فلورانس، شهر افسونگر ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی جاذبه های گردشگری فلورانس، شهر افسونگر ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید