پروازهای کامباز یا (Open Jaw) چیست؟

به گزارش تفطن، شاید واژه کامباز برایتان آشنا است، اما چیز زیادی درباره آن نمی دانید. در این مطلب ما اطلاعات کافی را در این باره در اختیارتان می گذاریم. اگر بخواهید از یک بلیط برای دو مقصد بهره ببرید باید بلیط دو مسیره تهیه نمایید. به طور کلی به این نوع از بلیط هواپیما در اصطلاح پروازهای کامباز می گویند. در پروازهای کامباز مسافران می توانند بلیط را برای دو مقصد تهیه نمایند در این صورت پس از اینکه به مقصد اول رسیدند می توانند برای مدت مشخصی اقامت داشته باشند و سپس به سمت مبدا اولیه حرکت نمایند. به طور کلی، استفاده از پروازهای کمباز برای مسافرانی است که سفر زیاد می فرایند و این دسته از مسافران می توانند با استفاده از پروازهای کامباز در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایند.

پروازهای کامباز یا (Open Jaw) چیست؟

شرکت های هواپیمایی برای مسافرانی که قصد سفر به دو مقصد را در نظر دارند، این نوع بلیط را پیشنهاد می دهند.

مزیت های پرواز کامباز

متداول ترین نوع پرواز کمباز این ست که مسافر به یک شهر برسد و سپس از آنجا به سمت شهر دیگری پرواز کند که در این حالت این نوع پرواز به نوعی برای مسافر صرفه جویی در زمان است چرا که به جای این که مسافر مجدد به فرودگاه برگردد و ساعت ها در آنجا معطل گردد می تواند با همان بلیط به سمت مقصد دیگری حرکت کند و در زمان خود صرفه جویی کند. علاوه بر زمان این نوع بلیط ها از نظر اقتصادی نیز برای مسافران مقرون به صرفه هستند و افرادی که دائما در حال سفر هستند عمدتا از این نوع بلیط های پروازی استفاده می نمایند.

انواع بلیط پروازهای کامباز

پرواز کمباز معمولی

معمولا در این نوع بلیط ها مسافران می توانند از شهری به شهر دیگر سفر نمایند و می توانند از هر فرودگاهی که می خواهند در شهر مقصد استفاده نمایند تا به شهر مبدا خود برگردند. برای مثال فرض کنید که شما می خواهید از تهران به استانبول بروید با خرید این نوع بلیط می توانید هنگام برگشت از استانبول به اصفهان برگردید. در واقع شما می توانید با خرید این بلیط به سه مقصد مختلف پرواز کنید.

پروازهای کامباز با مقصد متغیر

در این دسته از بلیط های پرواز، مسافران می توانند بلیط پروازهای کامباز دو گانه را تهیه نمایند و از یک شهر به شهر دیگر سفر نمایند و در زمان بازگشت از یک شهر دیگری به سمت مبدا اولیه خود بازگردند. این نوع از بلیطها عمدتا مناسب مسافرانی است که می خواهند سفرهایی اروپایی یا قاره ای دشته باشند و با تهیه نمودن چنین بلیط هایی می توانند تنها با خریدن یک بلیط به سمت مقصد های مختلف حرکت نمایند.این نوع بلیط عمدتا برای کسانی مناسب است که قصد سفر به چندین مقصد تفریحی را دارند.

پرواز کامباز دو گانه

نوع دیگری از بلیطهای کامباز وجود دارد که به آن دو گانه می گویند. در ین نوع بلیط همان طور که از نامش معلوم است دو مبدا و دو مقصد متفاوت از سوی مسافر انتخاب می گردد. برای تهیه این نوع بلیط مسافر باید مستقیما با شرکت هواپیمایی مکاتبه نماید. در این نوع بلیط مسافر در چهار شهر مختلف حضور خواهد داشت. عمدتا مشتریان چنین بلیط هایی بازرگانان و افرادی هستند که دائما در سفرند.

به طور کلی استفاده از پرواز کامباز عمدتا برای کسانی مناسب است که دائما در سفر هستند و برای افرادی که مقصد مشخصی دارند گزینه مناسبی نیست.

آیا تا به حال تجربه سفر با پروازهای کامباز را داشته اید؟

3+

منبع: دلتابان
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1705

به "پروازهای کامباز یا (Open Jaw) چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازهای کامباز یا (Open Jaw) چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید