پیری با مغز چه می نماید؟

به گزارش تفطن، خبرگزاری ایسنا نوشت: محققان دانشگاه تورنتو و موسسه تحقیقاتی روتمان دریافتند که نوجوانان و کهنسالان در زمان انجام آزمایشات حافظه، الگوهای امواج مغزی بسیار متفاوتی را نشان می دادند.

پیری با مغز چه می نماید؟

مغز انسان با گذشت زمان تغییر می نماید، اما درک کامل اینکه چگونه در سنین بالا می توان خاطره ساخت و آن را به یاد آورد، به شکل معما باقی مانده است.

به گفته محققان، این یافته ها نشان دهنده تفاوت های متمایزی در فعالیت مغزی یک نسل نسبت به نسل دیگر بوده و نقشه برداری از این تفاوت ها می تواند دانشمندان را قادر به شناسایی روش های جدید برای پیش بینی، تشخیص و غربالگری زوال شناختی کند.

طبق این یافته ها، فعالیت ریتمیک درون مغز از جمله هیپوکامپ که در شکل گیری و بازیابی خاطره نقش داشته یا نئوقشر که شامل ماده خاکستری است و در بینایی، شنوایی، توجه و تفکر سطح بالا دخیل بوده، با افزایش سن تغییر می نماید.

دانشمندان در این تحقیق از اسکن های ام آرآی برای پیگیری تفاوت های احتمالی مرتبط با پیری در زمان انجام آزمایشات حافظه توسط دو گروه جوان و کهنسال استفاده کردند. میانگین سنی دو گروه 24.8 و 65.9 سال بود.

تحقیقات پیشین نشان داده که سرعت کند حرکت امواج مغزی برای حافظه از اهمیت برخوردار بوده و امواج مغزی سریعتر در توجه فرد نقش ایفا می نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 701

به "پیری با مغز چه می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیری با مغز چه می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید