چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد

به گزارش تفطن، چهاردهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی امروز سه شنبه، پنجم اسفند 1399 با حضور وزیر گردشگری به صورت مجازی و حضوری افتتاح شد.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی صبح امروز سه شنبه، پنجم اسفند 1399 با حضور علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی و میهمانان ویژه این مراسم شامل وزیر گردشگری کشور ونزوئلا و با شعار سفرهای ایمن و مسئولانه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح شد.

این نمایشگاه که برای نخستین بار به دلیل شرایط ویژه کرونا با شرایط خاص برگزار می شود، در چهار سالن آماده اطلاع رسانی در خصوص موضوعات گردشگری و صنایع دستی است. در این نمایشگاه که حدود 160 شرکت فعال در حوزه گردشگری حضور دارند، سه سالن به حوزه گردشگری و یک سالن به صنایع دستی و هنرهای سنتی اختصاص دارد.

البته طبق اعلام خشایار نیکزادفر، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی، برخلاف سال های گذشته نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران بازدید عمومی ندارد و صرفا از بخش های خدمات دهنده گردشگری کشور برای بازدید دعوت شده است.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی افزود:

در این نمایشگاه شیوه های نوین خدمات گردشگری در دوران کرونا به نمایش گذاشته می شود همچنین خدمات دهندگان گردشگری در این سه روز تجربیات خود در دوران کرونا را با یکدیگر تبادل می کنند و علاوه بر آن دوره های آموزشی گردشگری در دوران همه گیری طراحی شده، که برگزار می شود.

در سخنرانی مراسم افتتاحیه نیز دکتر مونسان به شرایط سخت فعالان گردشگری در سال گذشته به دلیل شرایط سیاسی، اقتصادی و پاندمی کرونا اشاره کرد. طبق اعلام وزیر گردشگری اندازه خسارت های وارده این مدت در حدود 22 هزار میلیارد تومان بوده است. البته وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با واردات واکسن و البته تولید انبوده واکسن ساخت داخل اوضاع بهبود یافته و مجدد شرایط ایمن تر در سطح کشور فراهم شود. همچنین، دکتر مونسان در ادامه به تلاش های دولت و وزارت برای جبران بخشی از خسارت ها از طریق پرداخت وام اشاره کرد و گفت:

تا به امروز 600 مورد از پرونده های تقاضا پرداخت شده و 800 پرونده دیگر نیز به زودی در مرحله پرداخت قرار می گیرند.

در ادامه مراسم نیز دکتر مونسان به همراه مهمانان مراسم جهت افتتاح رسمی و بازدید از سالن ها وارد محوطه برگزاری نمایشگاه شدند.

گفتنی است نمایشگاه گردشگری به مدت سه روز در محل دائمی نمایشگاه ها در تهران ادامه دارد. علاقه مندان، خبرنگاران و گزارشگران می توانند از این نمایشگاه در سایت به صورت غیرحضوری و برخط بازدید کنند.

منبع: کجارو / ایرنا
انتشار: 23 خرداد 1401 بروزرسانی: 23 خرداد 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2363

به "چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید