چهار تکیه کلام طبقه متوسط که ثروتمندان هرگز به زبان نمی آورند چیست؟

به گزارش تفطن، در جملاتی که بر زبان دوستان ثروتمند و افراد طبقه متوسط اقتصادی رانده می شود دقت کنید، تفاوت هایی را تشخیص می دهید که راز فاصله ثروت آن ها از یکدیگر نیز در همین تفاوت ها نهفته است.

چهار تکیه کلام طبقه متوسط که ثروتمندان هرگز به زبان نمی آورند چیست؟

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، اگر در جملاتی که بر زبان دوستان ثروتمند و افراد طبقه متوسط اقتصادی رانده می شود دقت کنید، تفاوت هایی را تشخیص می دهید که راز فاصله ثروت آن ها از یکدیگر نیز در همین تفاوت ها نهفته است.

تفاوت هایی که بسیاری از افراد طبقه متوسط اقتصادی جهان را دچار نگرش منفی به پول و ثروت زیاد کرده یا آن ها را از تصاحب آن ناامید کرده است.

در مقابل، ثروتمندان کارآفرین معتقدند که هیچ اتفاقی نیست که رخداد آن غیرممکن باشد و هر اتفاقی هم که می افتد فرصتی برای کسب پول بیشتر است.

این تفاوت ها را که ریشه در باورهای فردی آن ها دارد، از بیان و به زبان نیاوردن چهار تکیه کلام می توان تشخیص داد:

1- مشکل من نداشتن سرمایه است

از بیشتر افرادی که در طبقه متوسط اقتصادی قرار دارند مدام می شنویم که ایده های درخشانی داشته و دارند که تنها به دلیل کمبود سرمایه و پولِ لازم برای اجرایی کردن آن ها، ثروتمند نشده و عطای کارآفرینی را به لقای یک درآمد ثابت بخشیده اند.

اما در مقابل، یک کارآفرین اگر به ایده خود ایمان داشته باشد، ریسک استقراض، دریافت وام و جذب سرمایه گذار را به جان می خرد تا ایده خود را عملی کند و به سوددهی برسانند. ولی بسیاری از افراد دارای درآمد متوسط همیشه تکرار می کنند که تحمل زیر بار قرض و وام رفتن و شریک شدن با شخص دیگری را ندارند.

2- به نان و ماستی که می خورم قانع هستم

فراتر از طبقه متوسط، این یک اعتقاد فراگیر در بین توده هاست که باید نسبت به وضع موجود رضایت داشت؛ زیرا فرد قانعی بودن یک ارزش مثبت است. گویا یک باور عمومی هست که کارآفرینی یک خصلت ژنتیک است و هر کسی قادر به ثروتمند شدن نیست.

با این حال، بررسی احوال کارآفرینان پیروز جهان نشان می دهد که چه بسیارند افرادی که فقیر و بی بضاعت بوده اند ولی با هدف حل مشکل دیگران و رفع نقص موجود در جامعه، خالق کسب وکارهای بزرگی شده اند که آن ها را بدل به ثروتمندان مورد احترام مردم کرده است. به باور آن ها هر کسی لیاقت و توانایی تحقق رؤیاهایش را دارد و می تواند ثروتمند شود.

3- ورشکست نشوم!

بیشتر مردم نگران از دست دادن پول و ثروت خود هستند و در مواجهه با هر پیشنهاد سرما یه گذاری ناگهان این جملۀ معترضه را تکرار می کنند که مبادا ورشکست شوم!

همین ترس عمومی مانع بسیاری از سرمایه گذاری ها می شود.

اما کارآفرینان دارای یک پیش فرض ذهنی هستند که همان قدر که احتمال کسب درآمدهای محاسبه نشده وجود دارد، ریسک از دست دادن پول هم وجود دارد ولی مهم این است که همیشه فرصت های جبران ضررها هست.

4- از شغلم متنفرم

بیشتر افراد حاضر در طبقه متوسط، شغلی را برای خود انتخاب کرده اند که بتواند درآمد مناسبی را تا رسیدن آن ها به سن بازنشستگی تأمین کند. شغلی که در بسیاری از موارد علاقه ای به آن ندارند و حتی در برخی موارد از آن متنفرند.

اما کارآفرینان پیروز معتقدند که اشتیاق به کار راز اصلی ثروتمند شدن است و بدون عشق و علاقه به کاری که می کنند، خلق ثروت ممکن نیست.

البته فکر کردن همانند یک کارآفرین ثروتمند به خودی خود کسی را پولدار نمی کند؛ ولی حداقل این حسن را دارد که به شما اطمینان می دهد در جهت درستی گام بر می دارید.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1521

به "چهار تکیه کلام طبقه متوسط که ثروتمندان هرگز به زبان نمی آورند چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار تکیه کلام طبقه متوسط که ثروتمندان هرگز به زبان نمی آورند چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید