کاهش مخاطره آتش سوزی در تهران با همکاری آلمان

به گزارش تفطن، خبرنگاران انلاین:اعضای هیات بلند پایه آژانس توسعه همکاری های آلمان در دیدار با رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در مورد همکاری های برای اجرای طرح های مشترک در حوزه مدیریت بحران و همچنین به روزرسانی تجهیزات آتش نشانی گفت وگو کردند.

کاهش مخاطره آتش سوزی در تهران با همکاری آلمان

اعضای هیات بلند پایه آژانس توسعه همکاری های آلمان با رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد همکاری های این کشور برای اجرای طرح های مشترک در حوزه مدیریت بحران های ناشی از سوانح طبیعی، کاهش خطرپذیری و ریسک و برگزاری کارگاه آموزشی برنامه ریزی مبتنی بر ریسک و الزامات مورد احتیاج جهت مقابله در آتش سوزی ها و همچنین بروز رسانی تجهیزات آتش نشانی دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، دکتر کرمی محمدی، رئیس سازمان در این دیدار با اشاره به زمینه همکاری های مشترک به وسیله دو سازمان مدیریت بحران تهران و آتش نشانی به نقش کمیته تاب آوری در مجموعه کشورهای آسیایی برای برقراری ارتباط موثر در این زمینه اشاره و ابراز امیدواری کرد این همکاری ها به وسیله این کمیته تداوم پیدا کند.

او بر اهمیت توجه به موضوع کاهش ریسک در پایتخت اشاره نمود و یادآور شد باید بتوانیم موضوع کاهش ریسک را در تمامی محلات شهر تهران بخوبی پیگیری کنیم.

دکتر کرمی محمدی با اشاره به سابقه همکاری های دو کشور ایران و آلمان از نیروی انسانی، توانایی علمی و تکنیکی به عنوان فاکتورهای پیروز سازمان مدیریت بحران نام برد و از افزایش همکاری ها در زمینه دانش روز، توسعه و پایدار سازی نیروهای داوطلب، توسعه سامانه های شتاب نگاری و انتقال تجربه در مورد کاهش خطرپذیری همراه به روز رسانی تجهیزات آتش نشانی به عنوان زمینه های مشترک همکاری یاد کرد.

در ادامه ژاکلین بگرو، نماینده آژانس توسعه همکاری سوئیس GIZ آلمان، با اشاره به این که پروژه همکاری دو جانبه ابتدا به صورت پایلوت در تهران و سپس در کل کشور به منظور تقویت مدیریت ریسک و ارزیابی آن انجام خواهد شد، گفت: روش های متنوعی برای برنامه ریزی اطفای حریق مبتنی بر ریسک طراحی نموده ایم که همزمان در تهران و در کشورهای مکزیک، چین و هند نیز در حال پیاده سازی است.

او مدل طراحی شده در مدیریت بحران تهران و سامانه های بکار رفته در آن را پیشرفته خواند و بر افزایش همکارهای مشترک در این حوزه تاکید نمود.

برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با آتش سوزی ها

همچنین کارگاه آموزشی برنامه ریزی مبتنی بر ریسک و الزامات مورد احتیاج برای مقابله با آتش سوزی ها با حضور معاونان، مدیران و کارشناسان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و سازمان آتش نشانی برگزار گردید.

پرفسور اشمیتشن، رئیس ایمنی و مدیریت اضطراری شرکت دراگر آلمان نیز در این کارگاه آموزشی گفت: با توجه به چالش های سازمان های آتش نشانی در شهرهای پر مخاطره مانند تهران موضوع تامین تجهیزات بروز که موجب ارزیابی و کاهش ریسک گردد از اهمیت زیادی برخوردار است به ویژه آن که تهران با ریسک های متعددی از جمله زلزله، سیل و آتش سوزی و سوانح رانندگی روبه روست و به این ترتیب مخاطرات جدید برای بازه زمانی 4 تا 5 سال آینده را می توان شناسایی کرد.

او ایجاد زیرساخت های حیاتی و پایدار را از جمله الزامات هوشمندسازی شهرها خواند و گفت: در حال حاضر برنامه مشابهی از سوی بخش دولتی و خصوصی آلمان در 3 شهر پر ریسک کشورهای هند، مکزیک و چین در حال اجراست.

پرفسور اشمیتشن گفت: تامین ایمنی شهروندان در گرو ارزیابی ریسک های موجود به ویژه با توجه به توسعه شهرنشینی است. تهران نیز از زیرساخت های متفاوت و تراکم جمعیتی برخوردار است که حل مسائل آن احتیاج به کاربست دانش و تخصص و استفاده از فناوری های جدید برای کاهش ریسک دارد.

او تاکید نمود که برنامه ای مدیریت بحران باید با رویکرد چند مخاطره ای طراحی گردد و هدف آن کاهش ریسک و مخاطره باشد.

رئیس ایمنی و مدیریت اضطراری شرکت دراگر آلمان همچنین طرح های اجرا شده در تهران در حوزه مدیریت بحران را قابل قبول و مطابق با استاندارهای جهانی توصیف کرد و گفت: آلمان از دانش و تجربه بالایی در حوزه مدیریت حوادث و سوانح به ویژه کاهش مخاطرات ناشی از سیل و طغیان رودخانه ها برخوردار است و آمادگی دارد دانش و تجربیات خود را در قالب طرح های مطالعاتی در اختیار ایران قرار دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 412

به "کاهش مخاطره آتش سوزی در تهران با همکاری آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش مخاطره آتش سوزی در تهران با همکاری آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید