10 مکان باورنکردنی در مکزیک

به گزارش تفطن، در ادامه با 10 مکان باورنکردنی در مکزیک آشنا خواهیم شد.

10. صحرای باخا - کالیفرنیا

صحرای باخای کالیفرنیا روی شبه جزیره شگفت انگیزی به همین نام واقع شده است که اطراف آن را اقیانوس فراگرفته است، بنابراین با وجود بارندگی کم، مقداری رطوبت در آن به چشم می خورد. پدیده منحصربه فرد رودخانه های خارق العاده کویری که از تالاب سان ایگناسیو جریان می یابند، ساختارهایی را شکل می دهند که از بالا مانند درخت های غول پیکر به نظر می رسند. این منطقه اکولوژیکی دارای تنوع قابل توجهی از حیوانات، قورباغه ها، پرندگان و تعدادی از جانوران کمیاب است. گردشگران از شبه جزیره بازدید و به تحسین طبیعت بکر و دست نخورده آن می پردازند.

10 مکان باورنکردنی در مکزیک

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

9. سوسوکوتلن، اوآخاکا

درمکزیک پیوند ویژه ای بین مرگ و زندگی وجود دارد. جمعیت این کشور در واقع همه روزه خشونت و تعداد وحشتناکی قتل را تجربه می نمایند. در سوسوکوتلن می توان ریشه عمیق سنت های عزاداری را پیدا کرد. اگر از این ناحیه بازدید کردید، می توانید هزاران گل، شمع و مردمی را تماشا کنید که یاد و خاطره مردگان شان را گاهی اوقات حتی با زدن گیتار و خواندن آواز زنده نگه می دارند. روز مرگ در 31 اکتبر، تاریخ بسیار تاثیرگذاری است که اجازه شرکت در مراسمی را می دهد که تقریبا همانند کارناوال به نظر می رسد.

8. لاس پوزاس (Las Pozas)، شیلیتلا (Xilitla)

یکی از محبوب ترین نقاط دنیا پارک لاس پوزاس است که مانند خرابه ای باستانی به نظر می رسد. ادوارد جیمز، هنرمند نامتعارف انگلیسی، این پارک سورئال را در جنگلی بارانی واقع در مکزیک ساخته است. مجسمه های سورئال که مانند خرابه های یک عمارت به نظر می رسند، با طبیعت زیبای منطقه ترکیب و برداشتی از یک سرزمین عجایب خالی از سکنه را خلق نموده اند. پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به این منطقه، در محیط اطراف آن گشتی بزنید، عکس بگیرید و به این ساختار عجیب، مانند یک پادشاهی فکر کنید که زمانی باشکوه و پررونق بود.

7. موزه زیر آب کانکون، شهر کانکون

موزه کانکون یکی از مشهورترین جاذبه های زیرآبی دنیا است که در ساحل شهر آفتابی کانکون قرار گرفته است. مجسمه سازی به نام جیسون تیلور، تعدادی مجسمه انسانی ساخته و آن ها را در زیر آب نصب نموده است. این موزه در واقع به منظور حفاظت از صخره های دریایی (ریف ها) ساخته شده است. در ساخت این مجسمه ها از مواد طبیعی استفاده شده و هر کدام از آن ها انتها به ریف های مصنوعی تبدیل خواهندشد. این ساختارهای هیجان انگیز را می توان از درون قایق های کف شیشه ای، توسط شنا با لوله تنفسی یا غواصی اسکوبا (با تجهیزات) مشاهده کرد. توریستان همچنین می توانند به تماشای صخره های طبیعی مرجانی بپردازند.

6. آتشفشان پوپوکاتپتل

یکی از فعال ترین آتشفشان های مکزیک یعنی پوپوکاتپتل، 70 کیلومتر از مکزیکوسیتی فاصله دارد. نام این آتشفشان در زبان ناهواتل (Nahuatl)، به معنی کوه سیگاری است. با وجود این واقعیت که یکی از فعال ترین آتشفشان های این کشور است، راهبان شجاع در طول قرن شاهزدهم، صومعه هایی را در شیب های آن ساخته اند. امروزه این صومعه ها توسط سازمان یونسکو محافظت می شوند. توریستان معمولا برای گشت و گذار در این منطقه و آشنایی با این کوه باشکوه تاریخی و فرهنگی، در تورهایی یک روزه از مکزیکوسیتی شرکت می نمایند.

5. اِل کاستیلو، چیچن ایتزا، یوکاتان

ا ِل کاستیلو یا معبد کوکولکان (Kukulcan)، مشهورترین و قابل تشخیص ترین جاذبه بازمانده از عصر مایا در کشور مکزیک است. تخمین زده می گردد که این هرم بین قرن نهم و دوازدهم میلادی ساخته شده باشد. هرم ال کاستیلو سالانه هزاران توریست را به خود جذب می نماید. هرم ذکرشده مظهر چرخه نجومی است که قوم مایا با آن آشنایی داشتند. در طول اعتدال شب و روز (اعتدالین)، دو مرتبه در سال، پدیده شگفت انگیزی رخ می دهد که افراد زیادی را مجذوب خود می نماید. در طی این پدیده، با غروب آفتاب، سایه ای مارشکل روی 365 پله این هرم تشکیل می گردد که هرکدام نشان دهنده یکی از روزهای سال است. شما می توانید به تنهایی یا با استخدام یک راهنما از این مکان دیدن کنید، در هرصورت مطمئن باشید با یکی از مشهورترین بناهای تاریخی دنیا روبه رو هستید.

4. سینوتی (Cenote)، چیچن ایتزا، مکزیک

وجود گودال های طبیعی در کشور مکزیک، امری عادی است. چیچن ایتزا در تمدن مایا شهر مهمی محسوب می شد. سینوتی مقدس نه تنها به عنوان شگفتی طبیعت شناخته می گردد، بلکه یک نقطه تاریخی هم به شمار می رود. این گودال توسط زائرانی بازدید می شد که اشیا و گاهی اوقات حتی انسان ها را هم برای خدای باران قربانی می کردند. بعدها کالاهایی که به خوبی محافظت شده اند ته این گودال پیدا شد. دو گودال چیچن ایتزا به طرز ویژه ای در میان توریستان، زیبا و دوست داشتنی هستند. ازآنجایی که خود این شهر هم بسیار جالب است، ارزش بازدیدکردن را دارد. می توانید به تحسین و تماشای این شگفتی طبیعی بپردازید که دارای اهمیت تاریخی و مذهبی است. به علاوه امکان شناکردن در آب این گودال که در یک روز داغ آفتابی بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد، وجود دارد.

3. اِل آرکو دِ کابو سن لوکاس (Lands End)، صحرای باخای کالیفرنیا

اِل آرکو گروهی از صخره های شکل گرفته در نزدیکی منطقه خوش آب و هوای لوس کابوس هستند که به خاطر وجود تعداد زیادی ساحل و تفرجگاه ، مقصد توریستی محبوبی به شمار می فرایند. در قرن شانزدهم میلادی، دزدان دریایی پشت این صخره ها پنهان و در کمین کشتی های اسپانیایی می نشستند که اجناس باارزشی را حمل می کردند. هر ساله، توریستان زیادی از این صخره های باشکوه بازدید می نمایند. بهترین راه برای دسترسی به این مکان، استفاده از تاکسی های آبی است. این تاکسی ها شما را در ساحلی دوست داشتنی پیاده می نمایند و پس از مدتی شما را برمی گردانند. همچنین ممکن است تماشای اجتماع شیرهای دریایی که در اِل آرکو جمع شده اند، برایتان جالب باشد.

2. خط ساحلی پورتو بالاندرا (Puerto Balandra)، باخای کالیفرنیا سور

پورتو بالاندرا، منطقه ساحلی قابل توجهی است که با کوه های قرمز احاطه شده است. ویژگی این ناحیه هشت ساحل و تالابی فیروزه ای است. شهر شلوغ لاپاز در نزدیکی این منطقه قرار گرفته است، از همین رو بالاندرا به نقطه ای آرام برای فرار از شلوغی و هرج ومرج زندگی شهری تبدیل شده است. آب شفاف و زلال تالاب که دمای آن به طور معمول به 30 درجه سانتیگراد می رسد، مکانی عالی برای غواصی و گشت وگذار در میان حیات وحش دریایی است. مرجان ها و صدها گونه ماهی رنگارنگ، غواصان اسکوبای (غواصی با تجهیزات) زیادی را به خود جذب می نماید. همچنین این تالاب برای شنا و حمام آفتاب روی شن های سفید نرم بسیار مناسب است. جدای از تعداد کمی رستوران و غرفه برای کرایه وسایل غواصی، امکانات توریستی زیادی وجود ندارد و این منطقه بکر، به خوبی محافظت شده است. اگر در سفر به مکزیک دنبال جایی بسیار آرام هستید، بدون شک پورتو بالاندرا می تواند یکی از انتخاب های اصلی شما باشد.

1. مکزیکو سیتی

پایتخت پرجنب وجوش مکزیک از آن دست نقاطی است که می توان کل آن را کاوش کرد. مرکز تاریخی مکزیکو سیتی دارای تعداد زیادی معماری تاریخی حفاظت شده است که به همراه باغ های شناور Xochimilco به ثبت دنیای یونسکو رسیده اند. بازدیدنمایندگان می توانند از غذاهای خوشمزه محلی در رستوران های بیشمار این شهر، موزه های هنری و زندگی مدرن شهری که شب و روز جریان دارد، لذت ببرند. مکزیکو سیتی یکی از مهمترین شهرهای آمریکایی است که بدون شک در طول زندگی تان برای یک بار هم که شده باید به آن سفر کنید.

منبع: کجارو
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1980

به "10 مکان باورنکردنی در مکزیک" امتیاز دهید

1 کاربر به "10 مکان باورنکردنی در مکزیک" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مکان باورنکردنی در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید