7 ایده برتر برای [ چینش و اجرای ] سنگ فرش باغ

به گزارش تفطن، چرا سنگ فرش باغ از لزومات طراحی و چیدمان فضای باز است؟

7 ایده برتر برای [ چینش و اجرای ] سنگ فرش باغ

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

پیش از آنکه درباره مبحث طراحی و دیزاین باغ به تبادل نظر بنشینیم، باید به سنگ فرش باغ بپردازیم. سنگ فرش، از اجزای حیاتی باغ، پاسیو، خانه و ویلا محسوب می شود. در این میان، سنگ فرش باغ از انواع متنوع و متعددی برخوردار می باشد. و این انواع بیشتر بنا به مصالح و چینش متریال در کنار یکدیگر دسته بندی می شود.

افراد معدودی از تهمید سنگ فرش باغ به اسم المان غیرضروری می زنند. اما این موضوع نهایتا به عدم اشراف و بهره وری کامل از جزئیات فضای باغ ختم می شود. بنابراین، سنگ فرش کردن می تواند دسترسی شما به جزئیات فضا را بیشتر میسر سازد.

انواع مدل های سنگ فرش باغ

حال ما در ادامه قصد داریم رایج ترین مدل های سنگ فرش باغ را آنالیز نمائیم.

راستا شنی

راستا شنی یکی از معمول ترین انواع سنگ فرش باغ به تعداد می رود. سنگ فرش شنی ارزان و ارزان بوده و در عین حال، اجرای آن ملزوم به حفاری عمیق نمی باشد.

از آنجا که چینش سنگ فرش شنی از سهولت اجرا برخوردار می باشد، شما قادر خواهید بود پس از مشاهده چندین نمونه اجرانماینده باشید.

راستا سنگی

اگر تمایل دارید شکل و شمایل طبیعی باغتان را حفظ نمائید، از راستا سنگی به اسم سنگ فرش باغ خود بهره ببرید.

سنگ ها در ابعاد و بافت های مختلف در دسترس می باشند. به همین علت، هر سنگ جلوه ای منحصر به فرد دارد.

لازم به ذکر است، سنگ های مورد استفاده در سنگ فرش سنگی از دوام بسیار بالا برخوردار می باشند و انتخاب عالی و زیبایی به اسم سنگ فرش باغ محسوب می گردند.

راستا آجری

ایران از دیرباز تا به امروز خواستگاه بسیاری مصالح از جمله آجر بوده است. اگرچه امروز آجر بنا به فرایند سنتی خود فراوری نشده، اما، تغییر و تحول فرایند فراوری باعث عدم استفاده از آن هم نگردیده است.

در حال حاضر، آجر کف فرش به اسم سنگ فرش باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد. در پی اجرای آجر کف فرش، سنگ ها به صورت آجرهای مستطیل شکل برش خورده و به طور کاملا فشرده در کنار یکدیگر قرار می گیرند.

آجر کف فرش بسیار بادوام بوده و تحمل وسایل سنگین را هم دارد.

راستا بامبو

بسیاری از دوستداران محیط زیست قطعا عاشق این ایده خواهند شد!

از آنجا که بامبو یکی از پایدارترین مصالح و متریال کره زمین محسوب می شود، می توان از آن به اسم سنگ فرش باغ هم استفاده نمود.

این انتخاب سازگار با محیط زیست برای بسیاری از فضاها اعم از باغ، ویلا، پاسیو و… کاربرد دارد. سنگ فرش بامبو معمولا به صورت چوب های فشرده شده یا بافته و تنیده شده در همدیگر اجرا می شود.

ظاهر و جلوه سنگ فرش باغ بامبو تداعی گر نواحی گرراستای است.

راستا شیشه ای

سنگ فرش باغتان می تواند لبریز از خرده شیشه های صیقل داده شده باشد. بسیاری از شرکت های بازیافتی در کوشش هستند تا با استفاده از فرایند بازیافت مجموعه ای از محصولات باکیفیت فراوری نمایند.

خرده سنگ های شیشه ای صیقلی داده شده یکی از این محصولات هستند. امروزه خرده سنگ های شیشه ای در گستره ای از رنگ های متنوع و بدون هیچگونه لبه تیز فراوری می شوند. از آنجا که این محصولات بازیافتی هستند، بسیار بادوام بوده و هرگز از بین نمی فرایند.

اگر تمایل دارید سنگ فرش باغتان به طرزی نوین و رنگارنگ چیده شود، این نوع چینش گزینه ای ایده آل است.

راستا موزاییکی

بعضی ایده های سنگ فرش باغ از المان قیمت بالا، چینش و اجرای فنی و یا هردوی این ها برخوردار می باشند. در این میان، ایده چینش و اجرای موزاییک سنگ ریزه یکی از ایده های مذکور به تعداد می رود.

با این حال که چینش و اجرای موزاییک سنگ ریزه خواهان تبحر خاصی می باشد و از قیمت بالاتری برخوردار است، اما، به محض راه رفتن روی این سنگ فرش زیبا احساس خارق العاده ای خواهید کرد. طرح های متنوع و زیادی برای اجرای سنگ فرش موزاییکی موجود است. هرکدام از این طرح ها بنا به سلیقه شما انتخاب و اجرا می شود.

راستا اسلایس چوب

در حالی که باغ ها، حیاط ها و محوطه های خارجی هرچند کوچک استعاره ای زیبا از طبیعت هستند، تزئین طبیعی و روستیک آن ها می تواند به فضای سبز کوچکتان جلوه ای خوشایند بخشد.

ایده سنگ فرش باغ اسلایس چوب یکی از ایده های طبیعی و روستیک می باشد. در پی چینش و اجرای این نوع سنگ فرش، اسلایس های نامنظم چوب در بستری از راستاها قرار می گیرند.

یکی از ویژگی های بصری تزئین با اسلایس چوب حالت دست نخورده آن است.

منبع: اتاق
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2077

به "7 ایده برتر برای [ چینش و اجرای ] سنگ فرش باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ایده برتر برای [ چینش و اجرای ] سنگ فرش باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید