آمادگی سازمان انرژی اتمی برای افزایش درصد غنی سازی با سانتریفیوژ های جدید

به گزارش تفطن، سخنگوی سازمان انرژی اتمی از آمادگی لازم این سازمان در صورت تصمیم نظام جمهوری اسلامی برای تولید ماشین های پیشرفته در حد صنعتی، افزایش ظرفیت تولید و درصد غنا برای نیاز های که داریم خبر داد.

آمادگی سازمان انرژی اتمی برای افزایش درصد غنی سازی با سانتریفیوژ های جدید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی در مورد طرح اقدام راهبردی لغو تحریم ها که در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح است، گفت: طرح اقدام راهبردی در مجلس در حال بررسی است و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از ما خواسته تا نظر خود را درباره جنبه های فنی این طرح عنوان کنیم. بر همین اساس چند جلسه مشترک داشتیم و در نشست امروز (چهارم آذرماه) نیز حضور پیدا کردیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اضافه نمود: صرف نظر از جنبه های سیاسی این طرح و اینکه تصمیم نظام جمهوری اسلامی چه خواهد بود، ما در مورد ملاحظات فنی طرح اظهار نظر می کنیم. موارد مطرح در حوزه های مختلف غنی سازی، طراحی راکتور و تحقیق و توسعه است که بخش مهمی از آن ها برای سازمان انرژی اتمی قابل اجرا است به خصوص با توجه به پیشرفت هایی که در چند سال اخیر در حوزه توسعه ماشین های پیشرفته داشته ایم.

وی شرح داد: سازمان انرژی اتمی در صورت تصمیم نظام جمهوری اسلامی برای تولید ماشین های پیشرفته در حد صنعتی، افزایش ظرفیت تولید و درصد غنا برای نیاز های که داریم، امکان اجرا دارد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی یادآور شد: ما در تلاشیم تا ملاحظات فنی سازمان در طرح دیده شود تا در صورت تصویب سازمان در اجرای آن مسئله ای نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1642

به "آمادگی سازمان انرژی اتمی برای افزایش درصد غنی سازی با سانتریفیوژ های جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی سازمان انرژی اتمی برای افزایش درصد غنی سازی با سانتریفیوژ های جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید