ابطحی: به میزان قابل توجهی در مقابل زیاده خواهی های اروپا و آمریکا کوتاه آمدیم ، خروج ایران از پروتکل الحاقی و NPT تصمیم کل نظام است

به گزارش تفطن، عضو فراکسیون ولایی مجلس با انتقاد از بی تعهدی غرب در قبال ایران تاکید نمود که هشدار های ایران برای خروج از پروتکل الحاقی و ان پی تی جدی است.

ابطحی: به میزان قابل توجهی در مقابل زیاده خواهی های اروپا و آمریکا کوتاه آمدیم ، خروج ایران از پروتکل الحاقی و NPT تصمیم کل نظام است

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزار دانشجو، سید محمد جواد ابطحی با بیان اینکه ایران تا امروز به میزان قابل توجهی در مقابل زیاده خواهی های اروپا و آمریکا کوتاه آمده است، گفت: با وجود اینکه طرف های مذاکره نماینده اروپایی و آمریکا در توافقنامه برجام بار ها تعهدات خود را زیر پا گذاشتند، اما ایران همچنان به مقررات پایبند بود و بدون کوچکترین تخطی زیر نظر آژانس به فعالیت های خود ادامه داده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر بی تعهدی و بدقولی اروپا و آمریکا در قبال ایران اضافه نمود: این نخستین بار نیست که ایران با رفتار های خلاف عرف بین المللی غرب و آمریکا روبرو می گردد، نگاهی به تاریخ معاصر نشان می دهد که ایران بار ها و بار ها شاهد کارشکنی های ظالمانه آن ها ضد ملت ایران بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایران با وجود همه بی تعهدی غرب، در موضوع هسته ای بار دیگر پای میز مذاکره نشست اضافه نمود: با وجود اعتماد مجدد جمهوری اسلامی ایران در توافقنامه برجام، اما شاهدیم که غرب و آمریکا نه تنها به هیچ یک از تعهدات خود عمل ننموده بلکه فشار های بیشتری برای عقب نشینی از حقوق مسلم خود بر ایران وارد می نمایند.

ابطحی با بیان اینکه عضویت در ان پی تی و پذیرش پروتکل الحاقی با هدف استفاده دولت های عضو از امکانات آژانس و کشور های دیگر برای ارتقای فناوری هسته ای است گفت: با وجود چنین قاعده ای، اما شرایط به گونه ای است که عضویت در این مراکز به ضرر ایران تمام شده به طوریکه با وجود پایبندی ایران به تمامی تعهدات، اما آنهابا ابزار های مختلف در کوشش هستند تا توان مالی و علمی ما را هدف قرار دهند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ان پی تی به صورت یک طرفه سودی برای ایران ندارد توضیح داد: وقتی عضویت در ان پی تی و پذیرش پروتکل الحاقی ضرر هایی را متوجه ایران می نماید چه نیازی است که ایران بخواهد دراین قرارداد باقی بماند.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن موضع ریاست مجلس در کاهش همکاری با آژانس در صورت ادامه فشار اروپاییها، تاکید نمود: ریاست مجلس در نطق پیش از دستور خود در هفته جاری موضع کل نظام را اعلام کردند که تصمیمی جدی است و ما در این زمینه طرحی را آماده نموده ایم تا ابتدا از اجرای داوطلبانه الحاقیه ان پی تی و سپس از NPT خارج شویم. اروپایی ها باید این اخطار را جدی بگیرند، زیرا ملت ایران هم مطالباتی دارند که باید به آن ها توجه گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 942

به "ابطحی: به میزان قابل توجهی در مقابل زیاده خواهی های اروپا و آمریکا کوتاه آمدیم ، خروج ایران از پروتکل الحاقی و NPT تصمیم کل نظام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابطحی: به میزان قابل توجهی در مقابل زیاده خواهی های اروپا و آمریکا کوتاه آمدیم ، خروج ایران از پروتکل الحاقی و NPT تصمیم کل نظام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید