اخبار سیاسی

جلسه اضطراری کابینه هند برای آنالیز شرایط امنیتی و اعتراضات

کابینه دولت هند به درخواست نخست وزیر این کشور جلسه اضطراری برای آنالیز شرایط امنیتی تظاهرات های اخیر تشکیل می دهد.

1 بهمن 1398

گره تکمیل راه آهن ایران-افغانستان چیست؟

درحالی که معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اعلام کرده که تعهدات ایران درباره خط ریلی خواف-هرات تا سرانجام امسال به سرانجام می رسد، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که ناامنی، یکی از بزرگترین موانع سر راه تکمیل این پروژه بوده است.

26 دی 1398

صدور احکام احضار و بازداشت شماری از مقامات ارشد عراق، به زودی

سخنگوی دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق از صدور احکام جدیدی علیه بعضی دیگر از مقامات ارشد این کشور به اتهام فساد طی روز های آینده اطلاع داد.

26 دی 1398

ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه حمایت کرد

فارس نوشت:دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه ضمن تقدیر از اقدامات ترکیه در شمال سوریه، گفت تعاملات واشنگتن با آنکارا بسیار مناسب است.

25 دی 1398

سفر روحانی به مالزی؛ فرصتی برای تنفس از شرق

سیاست نگاه به شرق مدت هاست که به خصوص پس از فشارهای آمریکا و متحدان غربی اش در دستور کار جمهوری اسلامی قرار گرفته است. نگاه به شرق که مطرح می گردد ابتدا نام چین به ذهن می رسد اما حالا رئیس جمهوری اسلامی ایران با سفر به مالزی و ژاپن کوشش دارد دیپلماسی شرقی...

25 دی 1398

مکانیزم جدیدی برای ارز 4200 تومانی به مجلس ارائه گردد

رییس مجلس گفت: باید مکانیزم جدیدی از سوی دولت برای ارز 4200 تومانی به مجلس ارائه گردد؛ مجلس نیز این موضوع را در دستورکار قرار خواهد داد.

24 دی 1398

ایتالیا کنترل های امنیتی در مرز فرانسه را تشدید می نماید

وزیر کشور ایتالیا گفت: رم میخواهد کنترل های امنیتی در سه جاده منتهی به فرانسه را پس از حمله تروریستی شب گذشته در شهر نیس تشدید کند.

22 دی 1398

مجلس عراق درصدد تصویب قانون انتخاباتی جدید

در حالی که مجلس عراق جهت راضی کردن معترضان درصدد تصویب قانون انتخاباتی جدیدی است، رئیس مجلس این کشور اعلام کرد قانون انتخابات به صورت فردی و نه مطابق لیست ها را تأیید می کند.

22 دی 1398

خوانتورنا: تیم ملی والیبال ایران برای باختن به المپیک نخواهد آمد، معروف به ایتالیا بیاید تا همبازی شویم

بازیکن کوبایی تیم ملی والیبال ایتالیا گفت: صعود به المپیک به بازیکنان ایران، انگیزه زیادی خواهد داد و این تیم برای باختن به برزیل نخواهد آمد.

21 دی 1398

فرانسه، سفیر ترکیه را احضار می نماید

فرانسه سخنان رئیس جمهور ترکیه را توهین و اهانت تلقی کرد و گفت که سفیر ترکیه را برای شرح احضار می نماید اردوغان گفته بود: ماکرون از مرگ مغزی ناتو اطلاع داد. ماکرون عزیز، ابتدا مغز خود را آنالیز کن، زیرا این گونه اظهارات فقط برای کسانی مانند تو مناسب است...

21 دی 1398

چین: آمریکا برای حل موضوع کره شمالی گام های ملموس بردارد

وزیر امور خارجه چین در مصاحبه ای از آمریکا خواسته است برای حل موضوع کره شمالی گام های ملموس بردارد.

15 دی 1398

عراقچی: غربی ها به تعهدات خود در برجام عمل نکردند

معاون وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه در مصاحبه ای گفت که غربی ها به تعهدات خود در برجام عمل نکردند.

13 دی 1398

چین اتهام زنی آمریکا درباره وتوی قطعنامه سوریه را رد کرد

چین امروز (دوشنبه) با اتهامات بی اساس آمریکا در مورد موضع گیری خود پیرامون مکانیزم سازمان ملل برای ارائه یاری های مرزی به سوریه به شدت مخالفت کرد.

12 دی 1398

افتتاح 800 میلیارد تومان طرح عمرانی در یزد

محمد اسلامی 17 طرح عمرانی به ارزش 8000 میلیارد ریال در استان یزد را افتتاح کرد.

12 دی 1398

اندیشکده، سیاست فشار حداکثری آمریکا در قبال ایران محکوم به شکست است

یک اندیشکده آمریکایی بر این باور است با توجه به اینکه بنیان فکری سیاست فشار حداکثری علیه ایران، به طوراصولی ذاتاً اشتباه است این سیاست واشنگتن محکوم به شکست بوده و هیچ امیدی نیز برای حفظ توافق هسته ای ایران (برجام) وجود ندارد.

10 دی 1398

ساحل سازی برای استفاده 100هزار گردشگر از گتوند تا شوشتر

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، از ساحل سازی ساحل رودخانه کارون از سد تنظیمی گتوند تا پل کابلی شوشتر برای استفاده هم زمان 100هزار نفر خبر داد و گفت: این پروژه به صورت قطعه قطعه در حال اجراست.

7 دی 1398

فروشگاه کتاب چینی آمازون همچنان فعال است

آمازون پیش از این اعلام نموده بود فروشگاه های واسطه خود را در چین تعطیل نموده است ولی همچنان به طور مستقیم به فروش کتاب در این کشور ادامه خواهد داد.

5 دی 1398

6 دانشگاه برتر ایتالیا کدامند؟

اگر فکر می کنید ایتالیا یک مقصد خوب برای تحصیلات شما است و به مطالعه بیشتر در خصوص بهترین موسسات این کشور احتیاج دارید، این مقاله را از دست ندهید.

2 دی 1398

ایتالیا فرستاده ویژه در لیبی مشخص می نماید

وزیر خارجه ایتالیا پس از بازگشت از سفر به لیبی و دیدار با ژنرال خلیفه حفتر و فائز السراج رئیس دولت وفاق ملی این کشور، از معین فرستاده ویژه در لیبی اطلاع داد.

30 آذر 1398

تاکید بر ضرورت ایفای نقش فعال تر چین در مذاکرات ایران با 1

خبرنگاران: معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از مواضع مثبت چین در مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5، بر ضرورت ایفای نقش فعال تر این کشور برای حل مسئله و دستیابی به توافق نهایی تاکید نمود.

29 آذر 1398
تعداد: (179)