اخبار سیاسی

تشکر پمپئو از تروئیکای اروپا به دلیل اتهام زنی به ایران

وزیر امورخارجه آمریکا از همراهی تروئیکای اروپا با ادعاهای بی اساس واشنگتن مبنی بر نقش ایران در حمله به تاسیسات آرامکو قدردانی کرد.

30 مهر 1398

مبادلات تجاری 31 میلیارد دلاری ایران و چین

خبرنگاران: سفیر چین در ایران گفت: در سال 2013 با افزایش 3.5 درصدی تجارت بین دو کشور نسبت به سال 2012 روبرو بودیم که میزان تبادلات تجاری به بیش 31 میلیارد دلار رسید.

30 مهر 1398

مذاکرات پلیس و معترضان در تایلند بازنده شد

خبرنگاران: گفتگوی میان رهبر معترضان تایلندی و نمایندگان پلیس این کشور با هدف انتها دادن به اعتصابات و اشغال سازمان های دولتی بدون دستیابی به نتیجه مورد نظر انتها یافت.

30 مهر 1398

اعزام زیردریایی برای آنالیز سیگنال های دریافتی از بوئینگ گمشده مالزی

خبرنگاران: نخست وزیر موقت استرالیا تاکید نمود، تیم تحقیق و جستجو یک فروند زیر دریایی را به اقیانوس هند اعزام نموده اند تا در مورد سیگنال هایی که ظاهرا از جعبه سیاه هواپیمای ناپدید شده مالزی دریافت شده تحقیق کند.

28 مهر 1398

ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است

به گزارش خبرنگاران، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه از کوشش های پیگیرانه وزارت امور خارجه کشورمان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کانادا و آمریکا و استقرار صندوق های رای در این دو کشور اطلاع داد.

27 مهر 1398

ایجاددبیرخانه اجرای تصمیمات کمیسیون مشترک مالی ایران وترکیه

رییس دفتر رییس جمهور و رییس ایرانی کمیسیون همکاریهای مالی ایران و ترکیه در صدر هیاتی با وزیر تجارت ترکیه دیدار و تاکید نمود: اراده ای که سران دو کشور برای توسعه بیش از پیش روابط دارند، بزرگترین پشتوانه و انگیزه برای فعالیت و عملیاتی شدن تصمیمات کمیسیون...

26 مهر 1398

8 کشته در تیراندازی پلیس چین در سین کیانگ

خبرنگاران: دولت چین از کشته شدن 8 اویغور به دست نیروهای پلیس در منطقه پرتنش و جدایی طلب سین کیانک اطلاع داد.

26 مهر 1398

آنالیز حواشی انتخاب مدیرعامل رایتل

درحالی که طی یک ماه گذشته خبر انتصاب مینا مهرنوش به سمت مدیر عاملی رایتل مطرح شده بود، روز گذشته و پس از اعلام خبر برگزاری جلسه معارفه وی به عنوان مدیر عامل جدید این اپراتور، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، این انتصاب را فاقد وجاهت قانونی دانست.

24 مهر 1398

مالکان باشگاه جنوا ایتالیا خریداران جدید ملوان

خبرنگاران: شرکت اچ دی سی هولدینگ ایتالیا، که مالکیت باشگاه جنوای این کشور را هم در اختیار دارند، خواستار خرید سهام کامل باشگاه ملوان هستند.

23 مهر 1398

چین: کلیه گروه های درگیر در سوریه بدون پیش شرط به ژنو2 بروند

خبرنگاران: نماینده دائم چین در سازمان ملل اعلام نمود، کشورش از کلیه گروه های درگیر در سوریه می خواهد تا بدون وضع کردن پیش شرط برای مذاکره به ژنو2 بروند.

22 مهر 1398

امریکن کانسروتیو: آمریکا هم به سرنوشت بریتانیای کبیر دچار خواهد شد

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: امریکن کانسروتیو با آنالیز شباهت های رویکرد و اقدامات انگلیس در دوره بین جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم با راهبرد آمریکا در حال حاضر نوشت: آمریکا همچنان بر اساس استنباط دیرینه خود از فزونی نظامی بر دیگر کشورها عمل می نماید.

21 مهر 1398

رنزی جوان ترین نخست وزیر ایتالیا می گردد

خبرنگاران: رهبر حزب چپگرای ایتالیا در حالی قرار است به عنوان جوان ترین نخست وزیر این کشور طی روزهای آینده معرفی گردد که انریکو لتا نخست وزیر سابق پس از ناکامی در جلب رای اعتماد این حزب مجبور به کناره گیری شده است.

20 مهر 1398

زخمی شدن دو معترض تایلندی در تیراندازی نیروهای پلیس

خبرنگاران: دو نفر از مخالفان دولت تایلند که در تظاهرات گسترده این کشور شرکت نموده بودند در درگیری با نیروهای پلیس زخمی شدند.

20 مهر 1398

دوازدهمین نشست وزیران خارجه روسیه، هند و چین در دهلی نو

خبرنگاران: وزیران خارجه روسیه، چین و هند در دهلی نو برای دوازدهمین بار گردهم می آیند تا درباره مسایل و تحولات منطقه ای و بین المللی گفت وگو نمایند.

20 مهر 1398

بلندترین آبشار مصنوعی دنیا روی یک آسمانخراش در چین ساخته می گردد!

ساخت بلندترین آبشار مصنوعی دنیاکشور چین در سال های اخیر نشان داده که بسیار جاه طلب و بلندپرواز است و با پیشرفت هایی که در زمینه های مختلف داشته این موضوع را ثابت نموده است. این بار چین قرار است آبشاری به طول 108 متر بسازد که به ادعای خود ِچینی ها، بلندترین...

18 مهر 1398

ابراز نگرانی آمریکا نسبت به تنش های داخلی تایلند

خبرنگاران: دولت آمریکا نگرانی خود را نسبت به افزایش تنش های سیاسی در تایلند گفت و از دولت و معترضان خواست تا اختلافات خود را به وسیله گفتگوی مسالمت آمیز حل و فصل نمایند.

18 مهر 1398

تقدیم رونوشت استوارنامه سفرای تایلند، الجزایر و سنگال به ظریف

به گزارش خبرنگاران، سفرای جدید الجزایر، تایلند و سنگال بعدازظهر روز گذشته با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تقدیم وی کردند.

17 مهر 1398

فشار اتحادیه اروپا بر یونان برای نهایی کردن مذاکرات با وام دهندگان بین المللی

خبرنگاران: وزرای دارایی اتحادیه اروپا به شدت از یونان به خاطر ناکامی در پاسخ به درخواست های وام دهندگان بین المللی و طولانی شدن بیش از حد مذاکرات انتقاد کردند.

15 مهر 1398

همکاری ایران و سنگاپور در زمینه آموزش نیروی کار

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در دیدار با وزیر کار سنگاپور بر لزوم همکاری دو کشور در زمینه آموزش نیروی کار تاکید نمود.

15 مهر 1398

بوریس جانسون به آلمان و فرانسه می رود

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای مذاکره درباره خروج از اتحادیه اروپا به آلمان و فرانسه سفر خواهد نمود.

14 مهر 1398
تعداد: (102)