افزایش 22 درصدی مشارکت زنان مستندساز در جشنواره سینماحقیقت

به گزارش تفطن، دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت، پذیرای 103 فیلم مستند به کارگردانی بانوان مستندساز ایرانی شده است.

افزایش 22 درصدی مشارکت زنان مستندساز در جشنواره سینماحقیقت

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، دبیرخانه چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت، پذیرای 103 فیلم مستند به کارگردانی بانوان مستندساز ایرانی شده که این آمار نشانگر افزایش 22.6 درصدی مشارکت آنان در این رویداد سینمای مستند کشور است.

سال گذشته 84 فیلم توسط زنان فیلمساز روی وب سایت جشنواره ثبت شده بود و امسال این آمار به 103 فیلم رسیده است که نشان از افزایش 22.6 درصدی حضور بانوان مستندساز در سینماحقیقت دارد.

بر اساس آمار دبیرخانه جشنواره، 791 کارگردان مرد نیز متقاضی حضور در بخش های ملی چهاردهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شده اند. به این ترتیب، درصد مشارکت زنان فیلمساز نسبت به مردان، 11.5% به 88.5% است.

اسامی فیلم های منتخب بخش مسابقه ملی چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت در سه گروه مستند های کوتاه (تا 40 دقیقه)، نیمه بلند (40 تا 70 دقیقه) و بلند (بالای 70 دقیقه)، تا اواخر آبان ماه اعلام خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را به دبیری محمد حمیدی مقدم، در آذرماه 1399 و با توجه به شیوع جهانی بیماری کووید 19 به صورت مجازی و نمایش برخط (آنلاین) برگزار خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1591

به "افزایش 22 درصدی مشارکت زنان مستندساز در جشنواره سینماحقیقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 22 درصدی مشارکت زنان مستندساز در جشنواره سینماحقیقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید