انگیزه آمریکایی ها از غارت نفت سوریه چیست؟

به گزارش تفطن، کارشناس مسائل منطقه ای گفت: هدف آمریکا از غارت نفت سوریه بیش از آنکه معطوف به سود مالی آن باشد ناشی از کوشش و انگیزه واشنگتن برای ضربه زدن به حاکمیت ملی و استقلال مالی دولت قانونی سوریه است.

انگیزه آمریکایی ها از غارت نفت سوریه چیست؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، سعدالله زارعی با اشاره به انگیزه آمریکایی ها از قاچاق و غارت نفت سوریه گفت: آمریکایی ها وقتی خودشان صریحاً اعلام می نمایند که به منظور تصاحب نفت سوریه در این کشور حضور داریم طبیعتاً دیگر نیازی به اسنادی نیست که نفت دزدی و غارتگری آمریکا در سوریه را اثبات کنیم.

کارشناس مسائل منطقه ای، توضیح داد: هدف آمریکایی ها از غارت نفت سوریه بیش از آنکه معطوف به سود مالی آن باشد ناشی از کوشش و انگیزه واشنگتن برای ضربه زدن به حاکمیت ملی و استقلال مالی دولت قانونی سوریه است؛ در واقع آمریکایی ها با ممانعت از تسلط ارتش و دولت قانونی سوریه بر منابع نفتی مستقر در شرق و شمال شرقی این کشور، درصدد زمینگیر کردن حاکمیت ملی سوریه هستند.

وی بیان داشت: از سال 2011 تا 2016 میلادی نیز که داعش بر بیشتر میادین نفتی شرق و شمال شرق سوریه تسلط داشت، آمریکایی ها به عناصر این گروه ترویستی اجازه می دادند نفت سوریه را به وسیله ترکیه قاچاق کند و سود مالی اش را صرف جنگ افروزی و ضربه زدن به حاکمیت ملی و کشتار مردم سوریه کند؛ همین گزاره مبین آن است که سردمداران آمریکا در شرایط فعلی نیز بیش از آنکه سود مالی غارت نفت سوریه را مدنظر داشته باشند، ضربه زدن به حاکمیت ملی و استقلال مالی سوریه را از رهگذر این غارتگری دنبال می نمایند.

به گزارش میزان، اوایل آبان ماه امسال، مارک اسپر در جریان نشست خبری خود وقتی با این سوال روبرو شد که با توجه به وعده ترامپ مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، چرا کماکان این نظامیان در سوریه و به طور گسترده در شرق و شمال شرق این کشور حضور دارند، گفت: نظامیان آمریکایی برای حفاظت از میادین نفتی شرق سوریه در این کشور باقی مانده اند!

چندی بعد از این ادعای مضحک وزیر جنگ رژیم آمریکا، وزارت دفاع روسیه تصاویر ماهواره ای از بعضی مناطق سوریه منتشر کرد که نشان می داد نیروهای آمریکایی به صورت سازمان یافته و شبکه ای مشغول قاچاق نفت سوریه هستند!

آمریکایی ها که توانایی انکار اسناد واضح روس ها پیرامون نفت دزدی واشنگتن در شرق سوریه را نداشتند، مستقیما به این غارتگری اعتراف کردند. دونالد ترامپ رئیس رژیم آمریکا، 6 آبان در یک گردهمایی پلیسی به غارت نفت سوریه اعتراف کرد و گفت: ما نفت سوریه را نگه می داریم و ماهانه 45 میلیون دلار از این راه پول درمی آوریم.

چند روز بعد از اعتراف ترامپ به نفت دزدی آمریکا در سوریه، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی ضمن اقرار مجدد به غارت نفت سوریه توسط آمریکا، گفت: واشنگتن اجازه نخواهد داد که میادین نفتی در شمال سوریه توسط دولت سوریه اداره گردد!

بشار اسد رئیس جمهور سوریه اواخر آذرماه در مصاحبه با شبکه چینی فونیکس، گفت: آمریکا کشوری است که نفت سوریه را سرقت می نماید و آن را به ترکیه می فروشد.

منبع: میزان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 987

به "انگیزه آمریکایی ها از غارت نفت سوریه چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگیزه آمریکایی ها از غارت نفت سوریه چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید