بام جهان کجاست؟

به گزارش تفطن، سفر رفتن را همه دوست دارند، هر کسی دوست دارد که حتی برای مدت کمی هم که شده از همه چیز دور بماند و کمی آرامش نصیب خود کند. اما سفر خاص رفتن مخصوص همه نیست! در واقع منظور ما این است که برای برخی از سفرها باید ویژگی خاصی داشته باشید، مثلا برای سفر به اورست باید ورزشکار باشید و آمادگی جسمانی خوبی داشته باشید. برای سفر به جنگل های آمازون باید از حیوانات نترسید و عاشق آن ها باشید و برای سفر به بام جهان یا ورزشکار و یا زیادی طبیعت دوست! همانطور که از نام آن پیداست، بام جهان باید جایی بسیار مرتفع و در واقع مرتفع ترین جای جهان باشد. خبرنگاران به شما می گوید که بام جهان کجاست. همراه ما باشید:

بام جهان کجاست؟

با هم به چین سفر می کنیم، به فلات تبت که به بام جهان شهره است. فلات تبت تقریبا 5000 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و جایی خشک و سرد و لم یزرع است. البته که تبت در چین است اما یکی از مناطق خودمختار آن است و به طور کلی حدود 12.8 درصد از خاک چین را تشکیل می دهد.

وجود هوای بسیار سرد در تبت باعث شده تا علیرغم وجود برکه ها و رودهای زیاد، مردم نتوانند از بسیاری از آنها برای مصرف های کشاورزی استفاده نمایند چرا که هوا معمولا زیر 10 درجه است و یخبندان های این فلات به اندازه ای شدید است که این کار را عملا غیر ممکن می نماید به همین دلیل بیشتر مردم منطقه دامپروری می نمایند، در فلات تبت، نوعی گاومیش محلی پرورش داده می گردد که از پوست آن، پارچه ای بسیار خاص و معروفی درست می گردد.

دولت چین همه سعی خود را نموده تا بتواند فلات تبت را به یک منطقه توریستی تبدیل کند و این موضوع تا حدی هم حل شده است اما از طرفی دولت این کشور سعی کرد تا مردم چینی را تشویق به مهاجرت به این منطقه کند که همین باعث خشم مردم تبت شد.

چطور می توانیم به بام جهان برویم؟

اگر دوست دارید تا این منطقه بکر و سرد را از نزدیک ببینید، فقط می توانید در غالب تورهای گردشگری و از راه هوایی به این سرزمین سفر کنید و به هیچ وجه اجازه رفتن به فلات تبت را خارج از گروه های گردشگری ندارید.

برای سفر هم ابتدا باید بلیط هواپیما را خریداری کنید، مقصد پرواز شما شهر لهاسا پایتخت تبت خواهد بود.

آنچه که قبل از سفر به بام جهان باید بدانیم

در خصوص تبتی ها خوب است بدانید که آنها چشمانی کشیده و پوست بسیار تیره ای دارند که در اثر در معرض سرما بودن، گل انداخته است. تبتی ها اصلا آدم های منصفی در فروش وسیله و سوغاتی نیستند و تا حد امکان سعی می نمایند توریست ها را بچاپند! آنها تلکه کردن خاجی ها را زرنگی می دانند و بنابراین بهتر است اصلا از آنها خرید نکنید.

اگر شما هم از آن دسته گردشگران ماجراجو هستید که عاشق مناطق بکر هستید، سفر به بام جهان را به شما پیشنهاد می کنیم.

منبع: الی گشت
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 680

به "بام جهان کجاست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "بام جهان کجاست؟" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بام جهان کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید