بریتانیا نانوواکسن ضدکرونا را پیش خرید کرد

به گزارش تفطن، دولت بریتانیا برای تنوع بخشیدن به سبد واکسن های ضدکرونا، واکسن در حال توسعه شرکت جانسون اندجانسون را پیش خرید نموده است.

بریتانیا نانوواکسن ضدکرونا را پیش خرید کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، بریتانیا معاملاتی ترتیب داده است تا بتواند از واکسن های ضد کرونا که در حال توسعه است، خریداری کند. این واکسن های احتمالی توسط شرکت های نوواواکس (Novavax) و جانسون اند جانسون در حال توسعه هستند.

این دو شرکت اعلام کردند که مسئولان بریتانیایی از آن ها واکسن ضدکرونا را خریداری خواهند کرد. براساس اظهارات این دو شرکت، با افزایش رقابت جهانی برای فراوری واکسن ضدکرونا، تعداد معاملات شرکت های توسعه دهنده واکسن با دولت ها رو به افزایش است.

بریتانیا و آمریکا شش معامله با فراوریکنندگان واکسن انجام داده اند که این کار با شرکت های پیشرو اجرا شده است. آخرین توافق های صورت گرفته دولت بریتانیا با فراوریکنندگان واکسن نشان می دهد که دولت بریتانیا در مجموع تا به امروز 340 میلیون دوز واکسن را خریداری نموده است و گزینه هایی نیز برای افزایش چند میلیون دوز دیگر به سبد خرید خود روی میز دارد، این در حالی است که بریتانیا 66 میلیون نفر جمعیت دارد.

بریتانیا اعلام نموده است که تا اواسط سال آینده این دو واکسن برای گروه های اولویت دار مانند کارمندان بخش بهداشت و درمان، اقلیت های قومی، بزرگسالان دارای بیماری های جدی و سالمندان در دسترس خواهد بود.

این معاملات، طیف گسترده ای از انواع واکسن را که هم اکنون در حال توسعه برای کووید 19 است، پوشش می دهد چرا که بریتانیا میخواهد اگر یکی از گزینه های احتمالی واکسن بازنده شد، گزینه های دیگر را در اختیار داشته باشد.

کیت بینگهان از مدیران بخش واکسن بریتانیا گفت : در حال حاضر ما باید لیست واکسن های احتمالی را متنوع کنیم که برای این کار باید ببینیم چه واکسن هایی در حال توسعه هستند. من فکر می کنم الان جای خوبی ایستاده ایم، اما ضروری است که اطلاعات منتشر شده درباره هر واکسن را ببینیم و بعد به بررسی آن بپردازیم تا ببینیم چه واکسنی موثر بوده و چه واکسنی ناکارآمد است و چرا عملکرد خوبی نداشته است.

شرکت نوواواکس که بریتانیا واکسن احتمالی این شرکت را پیش خرید نموده، در حال توسعه واکسن ضد کرونا با استفاده از فناوری نانو است. این واکسن با استفاده از پلتفورم فناوری نانوذرات پروتئینی نوترکیبی ساخته شده است که در آن از آنتی ژن مشتق شده از پروتئین اسپایک ویروس کرونا استفاده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1478

به "بریتانیا نانوواکسن ضدکرونا را پیش خرید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بریتانیا نانوواکسن ضدکرونا را پیش خرید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید