برترین بازارهای شب کریسمس در کدام شهرها قرار دارند؟

به گزارش تفطن، در این زمان از سال، کشور های مختلف دنیا برای آغاز سال نو میلادی آماده می شوند و شهر ها را با زینت آلات زیبای دستی و بعلاوه چراغ های رنگارنگ تزیین می نمایند. بسیاری از گردشگران این روز ها را برای سفر خود انتخاب می نمایند. در اینجا تعدادی از بازارهای دایر شده برای کریسمس را که هر سال، گردشگران زیادی را به خود جذب می نمایند، معرفی می کنیم.

برترین بازارهای شب کریسمس در کدام شهرها قرار دارند؟

دهکده کریسمس، پارک عشق، فیلادلفیا

توصیه می کنیم به پارک عشق در فیلادلفیا بروید، بازار کریسمس این منطقه یادآور بازار پر رونق آلمان است. بیش از 80 فروشنده و هنرمند، شیرینی ها، غذاها و نوشیدنی و آثار هنری اروپایی خود را به نمایش گذاشته و می فروشند.

دهکده کریسمس حال و هوایی قدیمی دارد و در آنجا می توانید هدیه ها، بدلیجات، صنایع دستی و وسایل تزیینی خارجی و محلی زیادی پیدا کنید. جو این بازار با چراغانی های زیبا و رنگارنگ و بوی نان تازه و وافل برای تمام اعضای خانواده مجذوب نماینده و دلنشین است.

 • زمان برگزاری: 23 تا 24 دسامبر

بازار کریسمس (Christkindlmarkt)، شیکاگو

بازار کریسمس شیکاگو، یکی از قدیمی ترین بازارهای تعطیلاتی به شکل بازار آلمان است که سال جاری بیستمین سال تاسیس اش را جشن می گیرد. دلیل معروفیت این بازار به خاطر فروش صنایع و اقلام محلی در بازار تعطیلات است. بیش از یک میلیون محلی و مسافر برای سرزدن به این بازار به دیلی پلازا، (Daley Plaza) می آیند. یکی از غرفه ها، سرگرمیاتی مانند شکار اسباب بازی و نوعی تقویم بازی، برای بچه ها در نظر گرفته است.

این بازار در قلب قسمت تجاری شهر شیکاگو قرار گرفته است، اطراف این محله به سبک معماری قرن 16 میلادی در اولین بازار تعطیلات آلمان، در نورمبرگ، طراحی شده است. یکی دیگر از علل محبوبیت این بازار، فروش اجناس و غذاهای با کیفیت و مناسب بودن برای تمام اعضای خانواده با هر سنی است.

 • زمان برگزاری: 17 تا 24 دسامبر

بازار مرکز تجاری تعطیلات، واشنگتن، آمریکا

بازار مرکز تجاری تعطیلات در واشنگتن یکی از پر فروش ترین مراکز در آمریکا است. سال جاری که یازدهمین سال افتتاح این بازار عظیم است، تخمین زده می شود که 100،000 خریدار و دوستدار مسافرت های آخر هفته ای از این بازار تماشا نمایند. هر ساله حدود 200 فروشنده در این بازار شرکت می نمایند، آن ها از اسنک های خوراکی گرفته تا آثار هنری خود را به فروش می گذارند.

این بازار به قوانین حفاظت از محیط زیست پایبند بوده و از سوخت های تجدید پذیر و مصالح قابل بازیافت استفاده می نماید و حتی اجناس و هدیه هایی هم که در این بازار به فروش می رسند، اغلب قابل بازیافت هستند.

وان فریدبورگ، (Von Friedeburg) هم در این بازار، شیرینی های آلمانی را که بسیار کمیاب هستند، به فروش می گذارد.

 • زمان برگزاری: 14 تا 23 دسامبر

بازار کریسمس هلسینکی23غت (Helsinki)، هلسینکی، فنلاند

بازار کریسمس هلسینکی در میدان سینیت، (Senate) که یکی از منطقه ها قدیمی و معروف در هلسینکی است، قرار گرفته است. اگر به این منطقه تاریخی از هلسینکی سفر کردید، متوجه خواهید شد که این منطقه، محل برپایی بسیاری از رویدادها و فستیوال ها در طی سال است و به خاطر زیبایی خیره نماینده آن که همواره پوشیده از برف سفید است و چشم انداز کلیسای واقع در میدان، بسیار مشهور است.

کلیسای جامع هلسینکی یکی از قدیمی ترین بناهای این شهر و مثالی از معماری نئوکلاسیک است. بر روی پله های این کلیسا بود که بانوی جوانی، سن لوسیا، (St Lucia)، با لباسی سفید که به تن داشت، تاج گذاری کرد. مردم فنلاند هر سال این مراسم را در 13 دسامبر جشن می گیرند. رسمی مردمی که از شهیدی ایتالیایی در قرن 4 میلادی به جا مانده، تبدیل به حرکتی نمادین و مراسمی برای فنلاندی ها شده که اگر به فنلاند سفر می کنید، نباید این مراسم را از دست دهید.

بیش از صد اصطبل در هلسینکی وجود دارد که در مراسم کریسمس، تبدیل به بازارهای زیبای صنایع دستی، وسایل تزیینی و مواد خوراکی طبیعی می شود. بابانوئل هم هر روز از این بازار تماشا می نماید و یک مری گو راند قدیمی به صورت رایگان برای سرگرمی بچه ها در وسط میدان برپا می شود.

 • زمان برگزاری: 2 تا 22 دسامبر

بازار کریسمس، (Christkindlmarkt)، نورمبرگ، آلمان

با این که تعداد بازارهای نورمبرگ برای کریسمس زیاد است، ولی بازار کریسمسی که در وسط شهر واقع شده، متقاضی بیشتری دارد. قدمت این بازار به سال 1628 میلادی بازمی شود. این بازار تمام احتیاج ها را در محیطی زیبا و شیک در فصل جشن ارائه می نماید. تماشا این بازار ایده ای مناسب برای سفر زمستانی است.

بازار اصلی که در میدان معروف شهر، هاوپت مارکت، (Hauptmarkt) قرار گرفته است، فضایی صمیمی دارد که مهمان ها در حال گوش دادن به موسیقی کریسمس، می توانند به خرید لوازم با کیفیت (فروش لوازمی که فراوری انبوه دارند به شدت در این بازار ممنوع است) با لیوانی پر از نوشیدنی گرم آلمانی و نان مخصوص آلمان بپردازند. چراغانی بازار نشان دهنده روح زیبای کریسمس است. بازاری مخصوص برای بچه ها در هانز ساچز پلاتز (Hans-Sachs-Platz) قرار گرفته است. یک موزه اسباب بازی و زمین رالی هم در نورمبرگ قرار گرفته است.

 • زمان برگزاری: نوامبر تا 24 دسامبر

بازار کریسمس کلن، کلن، آلمان

عکاس:Roderick Eime

اگر به معماری علاقه دارید، بازار کریسمس کلن برای شما جالب خواهد بود. با رفتن به این بازار، تجربه ای به یاد ماندنی از آلمان را خواهید داشت. این بازار در کلیسای جامع کلن واقع شده و معماری زیبای سبک گوتیک این محل بیش از شش قرن طول کشیده تا کامل شود و تا امروز نمادی از این منطقه است.

برای پیدا کردن درخت های کریسمس بسیار بلند و افسانه ای و وسایل تزیینی زیبا، می توانید به بازدید بازار امدام، (Am Dom) که درست در میدان مقابل کلیسای جامع قرار گرفته است، بروید. مغازه های کوچک تری هم در هایزلمنچن، (Heinzelmännchen) قرار دارند.

 • زمان برگزاری: 21 نوامبر تا 23 دسامبر

بازار کریسمس میدان قدیمی شهر، پراگ، جمهوری چک

بازار کریسمس میدان قدیمی شهر در پراگ، یکی از برترین بازار های کریسمس دنیا است. این بازار فضایی به شکل قرون وسطی همراه با غذاها و آثار هنری به سبک آن موقع ارائه می دهد. بر خلاف بسیاری از بازارهای کریسمس در سراسر اروپا، بازار میدان قدیمی شهر در پراگ به نظر بسیار آشنا می آید که باعث می شود بازدیدنمایندگان حس بهتر و نوستالژیکی پیدا نمایند.

تنوع و اندازه غذاهای و نوشیدنی های به فروش رسیده در بازار بسیار بالا و مورد رضایت همگان است و سفر به این محل برای تجربه جمهوری چک در قرون وسطی، غذاها، مافین ها و بسیاری دیگر از شیرینی های قدیمی بسیار توصیه می شود.

بیشتر غذاهای به فروش رسیده در این محل خانگی هستند. در این بازار تقریبا هر گونه مواد و وسایل مورد احتیاج برای کریسمس را می توانید پیدا کنید، از جوراب ها گرفته تا وسایل تزیینی. موسیقی کریسمس به وسیله خواننده های مختلفی در این محل خوانده می شود. این بازار کریسمسی به صورتی است که روح کریسمس را کاملا حس نموده و مطمئن می شوید که تعطیلات در راه است.

 • زمان برگزاری: 2 دسامبر تا 6 ژانویه

بازار کریسمس بث، (Bath)، بث، انگلیس

عکاس: Ruth Johnston

بازار کریسمس بث رویدادی است که سالانه مردم بسیاری برای تماشا آن از نقاط دور و نزدیک به این محل می فرایند. بث، شهری تاریخی و فرهنگی و در آخر سال محل برپایی بازار و خرید است. شهر بث آماده شده تا عظیم ترین بازار خود را در آخر سال 2017 میلادی دایر کند.

بیش از 200 فروشنده در این بازار صنایع دستی، هدیه، غذا و وسایل تزیینی منزل را خواهند فروخت. بازار کریسمس در مرکز شهر بث برپا خواهد شد. در این بازار قادر خواهید بود وسایل مختلفی شامل آثار هنری محلی، بدلیجات دست ساز، اسباب بازی و هدیه برای حیوانات و انواع غذا و نوشیدنی را بخرید. بیش از هشتاد درصد غذا ها و نوشیدنی ها محلی هستند و این یعنی این که این بازار حقیقتا نشان دهنده روح جنوب غرب انگلیس است. در این بازار موسیقی و سرگرمیات مختلفی برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

 • زمان برگزاری: 23 نوامبر تا 10 دسامبر

بازار وورستر ویکتوریان فیر، (Worcester Victorian Fayre)، انگلیس

بازار وورستر ویکتوریان فیر، سال جاری بیست و پنجمین سال افتتاح خود را جشن می گیرد. این بازار نسبت به بازر های دیگر اندازهی فرق دارد و از هر بازار داخلی انگلیس عظیم تر است. فضای این بازار به گونه ای طراحی شده که مهمان ها احساس نمایند در زمان سفر نموده اند. از حدود 200 غرفه این بازار می توانید انواع وسایل دکوراسیون منزل، بدلیجات و انواع خوردنی ها شامل کیک و آجیل تفت داده شده را بخرید.

همه فروشنده ها نهایت سعی خود را می نمایند که به حال و هوای قدیمی بازار یاری نمایند. این همه کوشش فقط برای چند روز از سال است که البته ارزشش را دارد. مکان هایی برای آواز، تئاتر و پایکوبی هم در نظر گرفته شده است.

 • زمان برگزاری: 30 نوامبر تا 3 دسامبر

بازار بندر قدیمی لو مارشه ووژ پوغ (Le Marché du Vieux-Port)، کبک، کانادا

شهر کبک، یکی از قدیمی ترین شهر های آمریکایی است که در سال 1608 میلادی با ساکنین فرانسوی درست شده است. در هفته های قبل از کریسمس، مردم به پخت انواع کیک های پای، شربت ها و مربا ها می پردازند. خیابان ها با تعداد زیادی چراغ نورانی می شود.

در بازار بندر قدیمی، صنایع دستی، شال و کلاه پشمی و تورتی، (tourtiere)، که نوعی دسر کبکی مخصوص کریسمس است را می توان یافت. چراغ های خیابان کبک، نمادی از انقلاب زمستان در 21 دسامبر هستند. تعداد زیادی چراغ هم بر روی مجسمه های یخی ساخته شده نصب می شود. این مجسمه ها را می توان در آکواریوم شهر در لومیغ، (Lumière) دید. بعلاوه در اوایل دسامبر در کبک بازاری به سبک آلمانی هم دایر می شود.

 • زمان برگزاری: 24 نوامبر تا 2 ژانویه

بازار کریسمس تورنتو، تورنتو، کانادا

عکاس: Joseph Morris

این بازر در منطقه تاریخی شهر برپا می شود و کاملا شبیه به یک بازار جادویی و خیره نماینده آلمانی است که چند زوج کانادایی در آن هستند. محلی ها در این مکان به سرگرمی و خرید و همین طور اجرای پایکوبی های دسته جمعی اسلوونی و اوکراین می پردازند.

اگر از این بازار تماشا کردید، حتما پیروگی، (pierogi) ، (نوعی شیرینی لهستانی) و پیاز سوخاری یا پوتین، (poutine) را که ترکیبی عالی از پنیر و سیب زمینی سرخ نموده است، امتحان کنید. در این محل می توانید انواع شمع های دست ساز و صنایع چوبی مخصوص کانادا را بخرید. در روز آخر برگزاری این بازار، چالش دنیای کارولینک هم انجام می شود.

 • زمان برگزاری: 16 نوامبر تا 23 دسامبر
منبع: گردشبان
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2055

به "برترین بازارهای شب کریسمس در کدام شهرها قرار دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین بازارهای شب کریسمس در کدام شهرها قرار دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید