ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری بوشهر

به گزارش تفطن، مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی بوشهر گفت: برنامه ما در این اداره کل ترغیب سرمایهگذاران بخش خصوصی برای ورود به صنعت گردشگری استان است که با تکمیل و تثبیت جداره ها و کف سازی بافت تاریخی بوشهر در کنار استحکام بخشی عمارت ها و روشنایی جهت، این موضوع محقق می شود.

ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری بوشهر

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی بوشهر، محمدحسین ارسطوزاده عصر شنبه 24 خرداد 99 با حضور در برنامه گفت وگوی شبکه استانی به تشریح برنامه های این اداره کل پرداخت و افزود: تمامی بخش های استان دارای جاذبه بوده و بافت تاریخی آن بخشی از معماری اقلیم گرم و مرطوب ایرانی است.

او تشکیل پنج تشکل حرفه ای دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری، هتل داران و اقامتگاه های بوم گردی برای اولین بار در استان را مهم دانست و تأکید کرد: باید کار را به مردم واگذار کنیم و در کنار این موضوع به عنوان یک پایگاه حامی و پشتیبان، حلقه اتصال و انتقال دهنده خواسته ها و مطالبات آنان به بدنه دولت باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر شرح داد: بوشهر با دارا بودن بیش از 900 کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس و سواحل ماسه ای، مرجانی و صخره ای در نوع خود کم نظیر است، به همین دلیل پنج منطقه نمونه گردشگری در استان پیشبینی کرده ایم که با برنامه ریزی اجرا شده همه این موارد با کمک سرمایهگذاران بخش خصوصی ساخته خواهد شد.

او در حوزه صنایعدستی به راه اندازی بازارچه دائم صنایعدستی در عمارت مبارکی اشاره کرد و افزود: صنایعدستی بوشهر شهرت جهانی دارد و عبابافی روستای ملی بوحیری یک کار فوق العاده با کیفیت است که از صفر تا صد تولید در همان روستا انجام می شود و با توجه به اصالت جهانی خوس دوزی و رند بافی به دنبال این هستیم شهر و روستای تولید این دو محصول را نیز در فهرست ملی به ثبت برسانیم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1364

به "ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید