تولید فولاد افزایش می یابد

به گزارش تفطن، به گزارش خبرنگاران، پنج شنبه هفته گذشته وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم یک شرکت مستقر در آلمان و سه شرکت مستقر در امارت به بهانه مالکیت یا کنترل این شرکت ها توسط فولاد مبارکه خبر داده بود و حالا واکنش سهامداران بورس به این خبر تشکیل 90 میلیون صف خرید نماد فولاد به ارزش 133 میلیارد تومان است.

تولید فولاد افزایش می یابد

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

در همین حال رئیس خانه معدن در پاسخ به این پرسش که آیا تحریم های مجدد ترامپ بر فرایند تولید فولاد اثرگذار است؟ به خبرنگاران گفت: ما معتقدیم که تحریم های اخیر دونالد ترامپ بر صنعت فولاد تاثیری ندارد؛ چرا که برنامه استراتژیک 20 ساله برای این صنعت در نظر گرفته شده است. با برنامه های در نظر گرفته شده امسال شاهد رشد تولید فولاد خواهیم بود.

محمدرضا بهرامن اضافه کرد: بازار داخلی و خارجی فولاد انحصار خاص خودش را دارد. در کوتاه مدت نیز قصد توسعه صنعت فولاد را داریم و برنامه ما در این حوزه در حال گسترش است. خوشبختانه در حوزه تولید فولاد با چالش خاصی رو به رو نیستیم؛ چرا که مواد اولیه این صنعت در داخل کشور وجود دارد و بنابراین هیچ دغدغه ای در این حوزه نداریم. با تحریم صنعت فولاد شاخص نماد فولادی تغییری نکرده است.

او در ادامه اظهار کرد: تحریم ها طبیعی است، افراد در نظر دارند با ایجاد برخی زمزمه ها اختلالاتی را در این صنعت ایجاد کنند. هر چند که کرونا تقاضا برای خرید فولاد را کاهش داده اما در این مدت ظرفیت تولید کاهش نیافته است. در نظر داریم سرمایه گذاری در ابتدای زنجیره تولید را توسعه دهیم که با این اقدام به چشم انداز 55 میلیون تن دست خواهیم یافت.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1391

به "تولید فولاد افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید فولاد افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید