جانسون رسما موافقت با تمدید سه ماهه برگزیت را به شورای اروپا خبر داد

به گزارش تفطن، نخست وزیر انگلستان در نامه ای به رئیس شورای اروپا اظهار داشت که علی رغم میلش با تمدید مهلت برگزیت به مدت سه ماه موافقت نموده است.

جانسون رسما موافقت با تمدید سه ماهه برگزیت را به شورای اروپا خبر داد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل تفطن، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در نامه ای به دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا موافقت دولتش با تمدید سه ماهه روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را گفت.

او گفته که علی رغم میل خود با تمدید سه ماهه مهلت برگزیت (تا 31 ژانویه 2020) موافقت می نماید.

خبر ارسال نامه نخست وزیر بریتانیا برای رئیس شورای اروپا ساعاتی پس از آن توسط شبکه خبری اسکای نیوز اعلام شد که دونالد تاسک رئیس شورای اروپا گفت، اتحادیه اروپا با تمدید مهلت اجرای برگزیت تا تاریخ 31 ژانویه 2020 (11 بهمن) موافقت نموده است.

جانسون اصرار داشت که با توافق یا بدون آن، لندن را تا انتها ماه جاری میلادی (اکتبر) از اردوگاه بروکسل خارج کند اما تصمیمات مجلس انگلستان مانع خواست او شد. در لندن بسیاری نگران آن هستند که خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا منجر به مسائل عدیده مالی و اجتماعی گردد.

مجلس انگلیس چندی پیش اگرچه مخالفت رسمی خود را با توافق مدنظر جانسون با بروکسل اعلام نکرد اما وی را موظف به تمدید مهلت برگزیت تا 31 ژانویه آینده کرد.

برگزیت یا همان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، مبتنی بر رای مردم این کشور در یک همه پرسی است که در سال 2016 برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 702

به "جانسون رسما موافقت با تمدید سه ماهه برگزیت را به شورای اروپا خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون رسما موافقت با تمدید سه ماهه برگزیت را به شورای اروپا خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید