جزئیات طرح مجلس درباره ارزهای دیجیتال، مزرعه ارز دیجیتال، برق را خودش تامین کند

به گزارش تفطن، پورابراهیمی گفت: در طرح مجلس درباره رمزارز ها مقرر شده تا مزرعه ارز دیجیتال خودش برق مورد نیاز استخراج را تامین کند.

جزئیات طرح مجلس درباره ارزهای دیجیتال، مزرعه ارز دیجیتال، برق را خودش تامین کند

به گزارش خبرنگاران، پورابراهیمی رئیس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح مجلس درباره ارز دیجیتال گفت: در حال بررسی این طرح جامع هستیم که اجرای آن می تواند ضابطه مندی در حوزه ارزهای دیجیتال در کشور ایجاد کند.

او اضافه نمود: حذف رمزارز ها از فضای تصمیم گیری، به صلاح کشور نیست اما باید آن را مدیریت کنیم. ما در چارچوب ضوابط قانونی باید ظرفیت های استخراج رمز ارز را در کشور ارتقا دهیم.

پورابراهیمی گفت: هر گونه کسب و کار در اقتصاد و ارائه مجوز های لازم برای درگاه های پرداخت برای لزوم شفافیت اطلاعات و سابقه فعالیت آن ها باید با چارچوب و آئین نامه ضابطه مند باشد.

رئیس کمیسیون مالی مجلس بیان نمود: تراکنش مالی ارزهای دیجیتال روزانه 5 هزار میلیارد تومان در روز است. سایت های ارز دیجیتال روزانه بین سه تا پنج هزار میلیارد تومان تبادل دارند و این موضوع نشان می دهد که ضابطه مند کردن آن ها ضروری است.

او تاکید کرد: بانک مرکزی باید در این باره ورود کند. شورای عالی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما باید در این باره اطلاع رسانی کنند.

پورابراهیمی در خصوص تامین برق مورد نیاز استخراج رمزارز توضیح داد: یکی از اصلی ترین مسائل این بخش تامین برق مورد نیاز آن است که تا کنون ساماندهی منظمی از سوی وزارت نیرو در خصوص آن انجام نگرفته است.

او اضافه نمود: تامین برق مورد نیاز استخراج رمزارز در طرح مجلس در دو بخش تعریف شده است، نخست ایجاد نیروگاه های جدید و دوم استفاده از انرژی های پاک.

رئیس کمیسیون مالی مجلس گفت : در طرح مجلس درباره رمزارزها مقرر شده تا مزرعه ارز دیجیتال خودش برق مورد نیاز استخراج را تامین کند تا به میزان مصرف برق فعلی کشور لطمه ای وارد نشود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1937

به "جزئیات طرح مجلس درباره ارزهای دیجیتال، مزرعه ارز دیجیتال، برق را خودش تامین کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح مجلس درباره ارزهای دیجیتال، مزرعه ارز دیجیتال، برق را خودش تامین کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید