حقایق جالب در مورد پیاده روی مشاهیر هالیوود

به گزارش تفطن، پیاده روی مشاهیر هالیوود یکی از برجسته ترین جاذبه های گردشگری آمریکا است که بیشتر گردشگران آن را می شناسند در صورتی که حقایق مهمی را در مورد آن نمی دانند.

حقایق جالب در مورد پیاده روی مشاهیر هالیوود

همه ما عکس های ستاره های هالیوود آمریکا را در حالی که در معروف ترین پیاده رو بر روی زانو های خود نشسته اند دیده ایم که با افتخار با ستاره ای که به نام آن ها ثبت شده است عکس می گیرند. بدون شک گرفتن یکی از این ستاره ها، تضمینی برای همیشگی کردن منزلت آن ها در هالیوود است. در حال حاضر بیش از 2500 عدد از این ستاره ها ساخته شده است که پشت هر کدام از آن ها تاریخ، داستان رسوایی یا گاهی مسائل بسیار پیش و پا افتاده است. در حقایق جالب در این مورد را خواهید خواند.

ستاره گرفتن در این پیاده رو رایگان نیست

درست است که ستاره گرفتن در پیاده روی مشاهیر هالیوود افتخار بسیار بزرگی است، ولی جالب است بدانید که هزینه زیادی هم دارد. هزینه هر ستاره در سال 2013 میلادی حدود 30000 دلار بوده است.

پیاده رو بسیار طولانی است

وقتی می خواهید از این محل بازدید کنید، به خاطر داشته باشید که با وجود 2500 ستاره، جهت بسیار طولانی را باید پیاده روی کنید؛ پس کفش های راحتی به پا کنید. این ستاره ها در 15 بلوک و در مسافتی حدود دو کیلومتر از غرب به شرق کشیده شده اند.

پیاده رو بسیار شلوغ است

این پیاده رو بسیار شلوغ است و درست نمی توان تشخیص داد که چه کسی در حال عبور و چه کسی در حال بازدید از ستاره ها است. بدون شک این جاذبه یکی از جاذبه های پربازدید هالیوود است که در سال 2003 میلادی به تنهایی بیش از ده میلیون توریست جذب کرده بود.

بعضی از مشهوران درخواست ستاره داشتن را رد کرده اند

از سال 1968 میلادی تا به امروز حدود 40 نفر از کسانی که پیشنهاد ستاره گرفتن به آن ها شده بود، این درخواست را رد کرده اند؛ مثل جورج کلونی (George Clooney)، جولیا رابرتز (Julia Roberts) و کلینت ایستوود (Clint Eastwood) هستند.

درخواست های عجیب

بعد از اینکه محمد علی به عنوان بهترین بوکسور تاریخ معرفی گشت، به او پیشنهاد شد که ستاره ای به نام او ساخته شود؛ ولی او درخواست کرد که ستاره روی سطحی عمودی ساخته شود تا مردم روی نام او قدم نگذارند.

تعدای غلط های املایی در ستاره ها وجود دارد

داشتن ستاره افتخاری بزرگ است، ولی شاید وجود غلط املایی در نام شما روی ستاره سبب شرمندگی تان شود. این مشکل برای جولیا لویس دریفوس (Julia Louis-Dreyfus) رخ داد که نام او را به این شکل (Julia Luis Dreyfus) نوشته بودند. همین طور ابتدا نام دن ون دیک (Dick Van Dyke) به صورت (Vandyke) نوشته شده بود.

طرح پیشنهادی متعلق به چه کسی است

طرح پیشنهادی این پیاده رو در سال 1956 میلادی از طریق ام استوارت (EM Stuart) که رئیس این مجموعه بود داده شد.

بیشتر ستاره ها در دسته ی فیلم قرار گرفته است

47 درصد ستاره ها در دسته ی تصاویر متحرک قرار گرفته است و متاسفانه کمتر از 2 درصد متعلق به بازیگران تئاتر است.

دسته بندی ستاره ها با شکل هایی نشان داده شده است

شکلی در بیشتر ستاره ها در محلی که نام هنرپیشه ذکر شده، وجود دارد که نشان دهنده دسته بندی آن است. این دسته بندی شامل تصاویر متحرک (فیلم)، سریال های تلویزیونی، موسیقی، رادیو و تئاتر است. البته تعدادی استثنا هم در این ستاره ها وجود دارد که در چندین دسته بندی قرار گرفته اند.

اولین ستاره ای در کار نیست

شایعه ای وجود دارد مبنی بر اینکه اولین ستاره متعلق به جوانا وودوارد (Joanne Woodward) است، ولی این فقط یک شایعه است. زمانی که این پیاده رو طراحی شد، به طور همزمان تعداد هشت ستاره ساخته شد و این بدین معنی است که همزمان هشت نفر افتخار داشتن اولین ستاره را دارند.

همه ستاره ها متعلق به انسان ها نیستند

همه نوع موجودی، حتی حیوانات قادر به گرفتن این ستاره ها هستند. کارتون راگرتز (Rugrats) ستاره دارد. همین طور کارتون وینی خرسه و پوه (Winnie the Pooh)، میکی ماوس (Mickey Mouse) و سیمپسونز (Simpsons) از جمله کارتون هایی هستند که ستاره ای را به خود اختصاص داده اند.

بعضی نام ها تکراری هستند

اگر به دقت به ستاره ها توجه کنید، متوجه خواهید شد که تعدادی از ستاره ها دقیقا یک نام و املایی مشابه دارند که البته به شخص یکسانی تعلق ندارند، بلکه تشابه نامی سبب این مشکل شده است. دو ستاره با نام هریسون فورد (Harrison Ford) وجود دارد که یکی بازیگر جنگ ستارگان یک بوده و دیگری بازیگر یک فیلم صامت بوده است.

اسامی تکراری باعث بروز اشتباهاتی شده است

زمانی که در سال 2009 میلادی مایکل جکسون (Michael Jackson) فوت کرد، طرفداران او روی ستاره ای که فکر می کردند متعلق به او است، گرد هم آمده و گل و شمع گذاشتند، ولی مشخص شد که آن ها دور ستاره اشتباهی جمع شده اند. این ستاره مربوط به یک مجری برنامه تلویزیونی بوده است.

از بعضی ستاره ها خیلی تقدیر می شود

جولیو ایگلسیاس (Julio Iglesias) یکی از محبوب ترین خواننده های آمریکای لاتین است که طرفداران زیادی دارد. تعداد زیادی از طرفداران او هر ماهه به ستاره جولیو سر می زنند و آن را تمیز می کنند.

بیشترین تعداد ستاره برای یک خانواده، شش است

شش نفر از خانواده بریمور (Barrymore) شامل بازیگر درو (Drew)، جان، لیونل (دو ستاره دارد)، سیدنی درو (Sidney Drew)، جان درو (John Drew) و اتهل (Ethel) ستاره دارند که آن ها را تبدیل به پیروز ترین خانواده هالیوود کرده است.

ستاره ای متعلق به دوقلوها است

مری کیت (Mary-Kate) و اشلی اولسن (Ashley Olsen) جوان ترین بازیگرانی هستند که ستاره دریافت کرده اند. آن ها ستاره را زمانی که هجده ساله بودند، گرفتند. نکته جالب دیگر این است که آن ها تنها دوقلوهایی هستند که ستاره دارند.

ستاره ها دزدیده می شوند

تصورش خیلی سخت است که چطور ستاره ای که با سیمان به زمین چسبیده دزدیده شود، ولی این حادثه واقعا رخ داده است. در سال 2005 میلادی ستاره گرگوری پیک (Gregory Peck) دزدیده شد و دیگر هیچ گاه پیدا نشد. در سال 2000 میلادی هم ستاره های جیمز استوارت (James Stewart) و کریک داگلاس (Kirk Douglas) دزدیده شدند و بعدا در منزل یک کارگر ساختمانی پیدا شدند.

منبع: کجارو / lolwot.com
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2310

به "حقایق جالب در مورد پیاده روی مشاهیر هالیوود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالب در مورد پیاده روی مشاهیر هالیوود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید