خوانتورنا: تیم ملی والیبال ایران برای باختن به المپیک نخواهد آمد، معروف به ایتالیا بیاید تا همبازی شویم

به گزارش تفطن، بازیکن کوبایی تیم ملی والیبال ایتالیا گفت: صعود به المپیک به بازیکنان ایران، انگیزه زیادی خواهد داد و این تیم برای باختن به برزیل نخواهد آمد.

خوانتورنا: تیم ملی والیبال ایران برای باختن به المپیک نخواهد آمد، معروف به ایتالیا بیاید تا همبازی شویم

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران، بسیاری از بازیکنان شاخص کوبایی به خاطر قوانین فدراسیون والیبال این کشور مبنی بر الزام حضور در لیگ این کشور، قید بازی در تیم ملی کوبا را می زنند. آنها حاضرند سال ها در انتظار چراغ سبز کشورهای اروپایی برای دریافت گذرنامه و بازی در تیم های ملی این کشورها بمانند ولی به کوبا برنگردند. عثمانی خوانتورنا بازیکن کوبایی تیم ملی ایتالیا، یکی از خوش شانس ترین بازیکنان کوبایی است که بعد از لیگ دنیای 2016 در المپیک ریو هم حاضر خواهد بود. گفت وگوی او با خبرنگار ورزشی خبرنگاران را در ادامه می خوانید:

خبرنگاران: مرحله بین قاره ای لیگ دنیای والیبال را چگونه پشت سر گذاشتید؟ آیا نتایج و عملکرد تیم ملی ایتالیا برای شما راضی نماینده بود؟

من خیلی راضیم چون برای نخستین بار است که در لیگ دنیای شرکت می کنم اما متأسفانه به خاطر مصدومیت شانه، نتوانستم زیاد و آن طور که توقع داشتم بازی کنم. باز هم راضیم که توانستیم جواز حضور در مرحله نهایی (6 تیم برتر) را به دست آوریم. حالا باید منتظر باشیم که ببینیم در مرحله نهایی چه پیش می آید.

خبرنگاران: آیا لیگ دنیای 2016 برای شما مثل سال های گذشته است یا تنها به آن به چشم مسابقاتی برای آماده سازی تیم برای المپیک 2016 نگاه می کنید؟

لیگ دنیای همواره میدانی برای آماده سازی تیم است ولی تمرکز اصلی ما سال جاری تنها روی المپیک خواهد بود. لیگ دنیای، آخرین مسابقه ما پیش از المپیک است و ما تغییراتی در ترکیب تیم داشته ایم که باید با مسابقه بیشتر با آن هماهنگ شویم. ایوان (زایتسف) به تازگی در پست 4 (دریافت نماینده) در کنار من به بازی گرفته شده و ما در حال هماهنگ شدن هستیم. ما به بازی های بیشتری احتیاج داریم تا برای المپیک کاملاً آماده باشیم، به همین خاطر از صعود به مرحله نهایی لیگ دنیای، راضیم.

خبرنگاران: زایتسف در کدام پست برای تیم ملی مفیدتر است، دریافت نماینده یا قُطر پاسور؟

او یک بازیکن حرفه ای است که پیش از این در پست قطر پاسور بازی می کرد ولی در حال حاضر بنا به تصمیم سرمربی به عنوان یک دریافت نماینده به کار گرفته شده است. ایوان به تشخیص مربی احترام گذاشته و حالا در پست جدید بازی می نماید.

خبرنگاران: شما در سال های 2003 تا 2006 برای تیم ملی کوبا بازی کردید. از سال 2006 تا کنون چه بر شما گذشته است؟

به هر حال این هم قسمتی از تاریخ بود که بعد از آن زندگی من به طور کلی تغییر کرد. من بعد از سال 2006 و البته همواره آرزوی بازی در المپیک را داشتم اما با تیم ملی کوبا این شانس و این فرصت را نداشتم. ایتالیا اما شانس بازی در المپیک را به من داد. آرزوی هر ورزشکاری رسیدن به المپیک است و من از فدراسیون والیبال ایتالیا به خاطر دعوت من به تیم ملی این کشور تشکر می کنم.

خبرنگاران: در کل با تغییر ملیت ستاره های ورزشی موافق هستید؟

در خصوص خودم می توانم بگویم از این کار راضی هستم که می توانم پیراهن تیم ملی ایتالیا را بپوشم. وقتی دولت یک کشور به ورزشکاری، گذرنامه قانونی می دهد، مسئله ای هم برای حضور او در تیم ملی آن کشور با موافقت فدراسیون مربوطه وجود ندارد. در کل من به مسائل سیاسی بین کشورها کاری ندارم.

خبرنگاران: نظرت در خصوص تیم ملی والیبال ایران و کیفیت آن در سال های اخیر چیست؟

من بازی های ایران را در جام دنیای دیده بودم و به همین خاطر نتایج این تیم اصلاً برای من جای تعجب ندارد. تیم ایران، بازیکنان خوبی دارد و توانسته جواز حضور در المپیک را کسب کند. صعود به المپیک به بازیکنان ایران، انگیزه زیادی خواهد داد و این تیم برای باختن به برزیل نخواهد آمد. علاوه بر این تیم ایران چیزی برای از دست دادن در المپیک نخواهد داشت. المپیک ریو، یکی از بهترین المپیک های تاریخ برای والیبال خواهد بود چون هیچ تیمی از الآن مدعی قهرمانی نیست و برای هر 12 تیم احتمال شکست یا پیروزی وجود دارد. آینده والیبال ایران با وجود بازیکنان قدرتمندی که دارد بسیار خوب است.

خبرنگاران: بهترین بازیکن هم پست شما در دنیا چه کسی است؟

خودم. چون بعد از هر بازی همه به خاطر بازی خوبی که انجام داده ام به من تبریک می گویند و من انگیزه می گیرم که نقاط ضعف خود را رفع کنم.

خبرنگاران: چه انتظاری از تیم ملی ایتالیا در المپیک دارید؟

انتظارم از تیم ملی ایتالیا خیلی بالاست. خیلی از بازیکنان ما برای نخستین بار المپیک را تجربه می نمایند و بسیار جوان هستند. تیم ما احتیاج به بازی بیشتر برای هماهنگی دارد. ما باید بازی به بازی پیش برویم، تحت فشار قرار بگیریم و بازی کنیم. ما در المپیک به دنبال مدال هستیم. مدال المپیک برای همه ما یک رویاست که برای رسیدن به آن کوشش می کنیم.

خبرنگاران: هموطن شما ویلفردو لیون گذرنانه لهستانی خود را دریافت نموده است. آیا او می تواند روزی برای تیم ملی لهستان بازی کند و پیروز باشد؟

چرا که نه؟ وقتی او گذرنامه دارد و سرمربی و فدراسیون والیبال لهستان هم به او احتیاج دارند، چرا پیروز نشود؟ او دوست نزدیک من است و قطعاً در تیم ملی لهستان هم پیروز خواهد بود.

خبرنگاران: در چند سال گذشته، ستاره های زیادی از تیم ملی کوبا مثل شما، لیون و سیمون قید بازی در برای تیم ملی کشورشان را زده اند، در حالی که اگر پیراهن تیم کوبا را می پوشیدند، الآن تیم ملی بسیار قدرتمندی داشتید.

کاملاً موافقم. آخرین بازی من برای کوبا در سال 2006 بود و بعد از آن از سیاست ها و تفکرات فدراسیون والیبال کوبا خبری ندارم. من زندگی جدیدی را از سال 2006 آغاز کردم و آنچه در ورزش کوبا می گذرد برایم اهمیتی ندارد. اگر کوبا همه ستاره های خود را جمع می کرد، تیمی تشکیل می شد که شکست دادنش سخت بود.

خبرنگاران: دراگان تراویتسا (پاسور پیشین تیم ملی ایتالیا) در جریان لیگ دنیای گذشته از تیم ملی ایتالیا کنار گذاشته شد. آیا تیم ملی ایتالیا در شرایط کنونی به پاسور با تجربه ای مثل او احتیاج ندارد؟

نمی دانم. من در تیم ملی هرگز با او بازی نکردم و در این مورد باید از سرمربی بپرسید.

خبرنگاران: پیشنهادی از سوی طرف باشگاه پیکان برای بازی در لیگ برتر ایران داشتید.

سعید معروف از من خواست تا به پیکان بیایم و با هم بازی کنیم ولی خیلی بهتر است که او به ایتالیا بیاید و در آنجا ما با هم بازی کنیم. من با تیم ماچراتا قرارداد دارم و برایم سخت است که به ایران بیایم. بعد از اتمام قراردادم می توانم به بازی در کشور دیگری فکر کنم و چیزی هم غیرممکن نیست.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 869

به "خوانتورنا: تیم ملی والیبال ایران برای باختن به المپیک نخواهد آمد، معروف به ایتالیا بیاید تا همبازی شویم" امتیاز دهید

1 کاربر به "خوانتورنا: تیم ملی والیبال ایران برای باختن به المپیک نخواهد آمد، معروف به ایتالیا بیاید تا همبازی شویم" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوانتورنا: تیم ملی والیبال ایران برای باختن به المپیک نخواهد آمد، معروف به ایتالیا بیاید تا همبازی شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید