دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب شد

به گزارش تفطن، تهران (پانا) - سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی طیبه عزت اللهی نژاد را به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب کرد.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب شد

محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس در حکم عزت اللهی نژاد نوشته است: با عنایت به تجارب کاری و سوابق ارزشمند علمی و نظر به شناخت از توانایی، تعهد و روحیه انقلابی تان و به استناد تبصره(4) ماده(1) آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی مد و لباس، به موجب این حکم به عنوان دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب می شوید. امید است با اتکال به خداوند قادر متعال ضمن تعامل با دستگاه های عضو کارگروه و بهره گیری از ظرفیت اعضا در جهت اجرای قانون ساماندهی مد و لباس و آیین نامه اجرایی آن و با امعان نظر به موارد ذیل قرین توفیق و تایید باشید.

- برنامه ریزی و کوشش در جهت تقویت فرهنگ و معرفی هرچه بهتر هویت ایرانی- اسلامی با استفاده از ظرفیت فراوری کنندگان و طراحان داخلی پوشاک.

- همکاری و همفکری با سایر اعضای کارگروه در جهت ترغیب و تشویق عموم مردم به ویژه جوانان به استفاده از پوشاک وطنی با الگوهای بومی.

- ساماندهی فرهنگی - هنری طراحان پارچه و لباس کشور در قالب حمایت از ساختار مناسب از جمله تشکیل خانه طراحان پارچه و لباس ایران.

سرپرست معاونت امور هنری بعلاوه با اهدای لوحی از خدمات مریم پورشهابی دبیر سابق کارگروه ساماندهی مد و لباس قدردانی کرد.

محمود شالویی در تکریم و معارفه دبیران سابق و فعلی کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: کوشش های بسیاری در حوزه مد و لباس در کارگروه اجرا شده و رویدادها و جشنواره هایی برگزار شده است اما فعالیت های این حوزه به جشنواره محدود نیست. در کارگروه ساماندهی مد و لباس تحول و نگاه علمی مورد توجه است و ضرورت دارد تعامل با تشکل ها و اصناف و نهادهای مرتبط و انگیزه های استان ها برای برنامه ریزی و فعالیت در این حوزه تقویت گردد.

مریم پورشهابی در ادامه گفت: در این دوره کوشش شد که با همکاری و تعامل با تشکل ها و اصناف و بعلاوه استان ها برنامه های حوزه مد و لباس در حیطه وظایف کارگروه به شکل مناسب انجام گردد و از تعامل و همکاری آنها و همکاران انجمن قدردانی می کنم.

طیبه عزت اللهی نژاد در ادامه مراسم گفت: در حوزه زیبایی شناسی بومی فعالیت می کنم و بر مبحث خودتزیینی که چندان به آن توجه نشده است، تمرکز دارم. هیچ کاری به نحو مطلوب انجام نمی گردد مگر با همکاری و عشق به وطن و امیدوارم تمام سرزمین ایران در حوزه پوشش نقش داشته باشد. این ظرفیتی است که باعث شده ایران هزاران سال سربلند خود را از دیگر جوامع متمایز کند و امیدوارم با همکاری گامی کوچک برای این سرزمین بزرگ برداریم.

طیبه عزت اللهی نژاد متولد 1357 دارای دکتری پژوهش هنر از دانشگاه الزهرا و عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات است و تا به امروز مقالات و کتاب های متعددی از او منتشر شده که کتاب خودتزیینی زنان ترکمن؛ درآمدی بر انسان شناسی زیبایی شناسی از جمله آثار عزت اللهی نژاد است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2232

به "دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس منصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید