درخواست مقامات کره شمالی از مردم: از مدفوع خود کود تهیه کنید!

به گزارش تفطن، ایسنا نوشت: بر اساس یک گزارش، مقامات کره شمالی در تلاش هستند تا مردم این کشور را هر چه بیشتر تشویق به تولید کود از مدفوع خود کنند!

درخواست مقامات کره شمالی از مردم: از مدفوع خود کود تهیه کنید!

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، طبق این گزارش، کره شمالی در تلاش است تا جو رقابت را در میان شهروندان ایجاد کند تا کود خانگی بیشتری برای مزارع تولید کنند.

روزنامه اینترنتی دیلی ان.کی گزارش داد، کره شمالی از شهروندان این کشور خواسته که از مدفوع خود برای تولید کود و به جهت جبران کمبود کود وارداتی از چین، استفاده کنند.

یک منبع در استان یانگانگ کره شمالی به این نشریه گفت که کمیته مرکزی حزب حاکم کره شمالی دستور داده است که بازارهای این استان زمان کار خود را یک ساعت کمتر کرده و به جای این که از ساعت دوی بعد از ظهر تا ساعت پنج عصر مشغول به کار باشند از ساعت سه بعد از ظهر تا پنج عصر کار کنند تا مردم یک ساعت برای تهیه سهمیه کود خود زمان داشته باشند. در این گزارش آمده است که تنها کسانی که به اندازه کافی تولید کنند اجازه ورود به بازارها را دارند!

طبق این گزارش دیلی ان.کی، کارخانه ها و شرکت ها دستور یافتند تا 500 کیلو کود برای هر نفر تهیه کنند، در حالی که واحدهای خانوادگی باید 200 کیلو برای هر خانوار بین سوم دسامبر تا 10 ژانویه ارائه می کردند. این اعداد بسیار بیشتر از ارقام سال گذشته بوده اند و کسانی که از انجام این کار سر باز زده باشند باید به ازای هر یک کیلو کسری، مبلغی را بپردازند.

علاوه بر این، طبق گزارش ها از کشاورزان در کره شمالی خواسته شد تا ادرار خود را برای مخلوط کردن با کود کمپوست اهدا کنند.

ظاهراً حزب حاکم کره شمالی برای وارد کردن رقابت به این معادله، به مدیران، روسای دفاتر محله ها و سایر مقامات مسئول در حوزه تامین سهمیه ها گفته است که واحدهایی که از این طرح عقب بمانند با بازنگری کامل روبرو خواهند شد.

هدف از این درخواست های عجیب مقامات کره شمالی تولید مواد غذایی بیشتر است زیرا کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در ژوئن 2021 اعلام کرد که کشورش درگیر یک بحران غذایی شدید است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2314

به "درخواست مقامات کره شمالی از مردم: از مدفوع خود کود تهیه کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست مقامات کره شمالی از مردم: از مدفوع خود کود تهیه کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید