در هفته ملی کودک بیش تر کتاب بخوانید

به گزارش تفطن، پتر هوراچک نویسنده و تصویرگر کتاب کودک انگلیسی با صدور پیامی تصویری به کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان از بچه ها خواست بیش تر کتاب بخوانند.

در هفته ملی کودک بیش تر کتاب بخوانید

هم زمان با 16 تا 22 مهر 1400 که در ایران به نام هفته ملی کودک نام گذاری شده، تعدادی از هنرمندان بین المللی، از کشورهای مختلف با ارسال پیغام های ویدئویی، این رویداد را به بچه ها و نوجوانان ایرانی تبریک گفته اند.

پتر هوراچک، نویسنده و تصویرگر کتاب غازی که نمی خواست غاز باشد از تولیدات کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان نیز در ویدئوی ارسالی خود به بچه ها پیشنهاد نموده است که در هفته ملی کودک بیشتر کتاب بخوانند.

متن کامل پیغام این نویسنده و تصویرگر را در ادامه می خوانید:

من پتر هوراچک هستم. من نویسنده و تصویرگر کتاب کودک هستم. به استودیو من خوش آمدید. این مکان جایی است که من می نویسم و تصویرگری می کنم. اینجا جایی است که من تصاویر را می کشم. من عاشق کشیدن حیوانات هستم. من عاشق نوشتن و تصویرگری برای بچه ها هستم. تقریبا در هر یک از کتاب هایم یکی از آن ها (حیوانات) را دارم.

خوب اینها دو تا از آخرین کتاب های من هستند. اما من فکر می کنم شما این کتاب را می شناسید. غازی که نمی خواست غاز باشد. این کتاب چند سال پیش چاپ شده است. الان می خواهم کمی از آن را برای شما نقاشی کنم.

می توانید بگویید این چیست؟ بله درسته. من شنیدم در تقویم ایرانی یک هفته ای با عنوان هفته ملی کودک وجود دارد. بنابراین تصمیم گرفتم تصویری برای شما بکشم و برایتان آرزوی هفته ی خوبی را بکنم. هفته خوبی را برایتان آرزو می کنم. در این هفته بیشتر کتاب بخوانید. امیدوارم از کتاب ها لذت ببرید. چون من عاشق تهیه کتاب برای شما بچه ها هستم. برایتان کلی عشق آرزو می کنم. خداحافظ

بر اساس این گزارش، یکی از پرمخاطب ترین کتاب ها در مراکز کانون سراسر کشور کتاب غازی که نمی خواست غاز باشد به نویسندگی و تصویرگری پتر هوراچک با ترجمه نورا حق پرست، است.

این کتاب که برای مخاطبان گروه سنی الف و ب (3 تا 8 سال) به رشته تحریر در آمده است داستان غازی است که دلش می خواهد خفاش باشد و از شاخه ها سر و ته آویزان گردد، توکا باشد و با صدای بلند بخواند، پنگوئن باشد و روی برف ها لیز بخورد، زرافه باشد و بالا بالاها را گردن بکشد، شیر باشد و بتواند غرش کند! و....

غازِ داستان، همه این کارها را امتحان می نماید و بالاخره با خودش فکر می نماید که بهتر است شکل غازهای دیگر باشد....

کانون پرورش فکری این کتاب را با رعایت قوانین بین المللی نشر (حق امتیاز) و اجازه رسمی انتشارات Walker Books از کشور انگلیس، منتشر نموده است.

سال جاری هفته ملی کودک با شعار حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی از 16 تا 22 مهر در سراسر کشور در حال برگزاری است.

خبرنگاران فرهنگی هنری ادبیات

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 مهر 1401 بروزرسانی: 19 مهر 1401 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2449

به "در هفته ملی کودک بیش تر کتاب بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در هفته ملی کودک بیش تر کتاب بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید