دوترته: آمریکا می خواهد ما را برای جنگ با چین پیش بیاندازد؛ ما کرم خاکی نیستیم!

به گزارش تفطن، دوترته طعمه قرار دادنش توسط آمریکا برای آغاز جنگ با چین را بی فایده خاطرنشان کرد و گفت هرگاه آمریکا اولین شلیک را در دریای جنوبی چین انجام دهد با خرسندی شلیک بعدی را انجام خواهد داد.

دوترته: آمریکا می خواهد ما را برای جنگ با چین پیش بیاندازد؛ ما کرم خاکی نیستیم!

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش فارس، رودریگو دوترته رئیس جمهور جنجالی فیلیپین گفت آمریکا سعی می نماید فیلیپین را طعمه ای برای شروع درگیری با چین قرار دهد.

به نوشته پایگاه خبری بریتبارت، پس از آن که یک قایق ماهی گیری فیلیپینی در برخورد با یک کشتی چینی غرق شد، تحریکاتی از سوی احزاب رقیب دوترته برای ایجاد رویارویی این کشور با چین صورت گرفت.

با این حال، دوترته که همچنان طبق نظرسنجی ها محبوبیت بالایی میان مردم کشورش دارد روز یک شنبه گفت: ما هرگز در جنگ با چین پیروز نخواهیم بود اما امیدوارم چین بعضی کارها را تکرار نکند.

وی اضافه نمود: آمریکا همیشه ما را [به سوی جنگ] هل می دهد و فریب می دهد و مرا طعمه قرار می دهد. فکر می کنید فیلیپینی ها چه هستند؟ کرم خاکی؟

دوترته خطاب به دولت آمریکا که سعی می نماید فیلیپین را به ورود به جنگ با چین ترغیب کند، گفت: همین حالا می گویم هواپیماها و کشتی هایتان را به دریای جنوبی چین بیاورید. اولین شلیک را انجام دهید و ما هم پشت شما هستیم. بفرمایید، بیایید بجنگیم. بگذارید آمریکا جنگ را اعلام کند. بگذارید تمام جنگ افزارهایشان را به دریای جنوبی چین بیاورند. اولین شلیک را انجام دهند و من خشنود خواهم بود که بعدی را شلیک کنم.

دوترته از سال 2016 رئیس جمهور فیلیپین شد و از همان ابتدا اقدامات و اظهاراتش همیشه جنجالی بود. او ماه گذشته میلادی چندین کانتینر زباله را که کانادا با برچسب مواد پلاستیکی قابل بازیافت به فیلیپین فروخته بود پس از تهدیدها و منازعات چندساله، به این کشور در آن سوی اقیانوس آرام بازگرداند.

از دیگر اقدامات جنجالی و مهم او می توان به مبارزه گسترده با باندهای مواد مخدر و گروه های افراطی نظیر یک شاخه داعش در این کشور اشاره نمود.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 807

به "دوترته: آمریکا می خواهد ما را برای جنگ با چین پیش بیاندازد؛ ما کرم خاکی نیستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوترته: آمریکا می خواهد ما را برای جنگ با چین پیش بیاندازد؛ ما کرم خاکی نیستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید