سازمان بهداشت جهانی: واشنگتن هیچ اطلاعاتی درباره منشأ کرونا ارائه نداده است

به گزارش تفطن، سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه اعلام نمود که آمریکا هیچگونه اطلاعاتی در این باره که ویروس کرونا منشأ طبیعی ندارد ارائه نداده است.

سازمان بهداشت جهانی: واشنگتن هیچ اطلاعاتی درباره منشأ کرونا ارائه نداده است

به گزارش گروه بین الملل تفطن، میشائیل رایان مدیر اجرایی برنامه اضطراری سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه گفت که این سازمان هنوز هیچ اطلاعاتی از آمریکا در این باره که اثبات کند ویروس کووید-19 منشأ طبیعی ندارد دریافت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی در ادامه سخنانش گفت: ما هنوز هیچگونه اطلاعات یا شواهدی از دولت آمریکا مربوط به منشأ گفته شده درباره ویروس دریافت نکرده ایم. از دیدگاه ما، این موضوع همچنان یک برآورد باقی می ماند و همانند هر شواهد دیگری، ما بسیار مشتاق هستیم تا هرگونه اطلاعاتی که منشأ ویروس را نشان می دهد دریافت کنیم.

رایان اضافه نمود: بنابراین اگر این اطلاعات و شواهد فراهم باشد، این به دولت آمریکا ارتباط دارد تا تصمیم بگیرد که آیا و چه زمانی این اطلاعات را به اشتراک بگذارد اما سازمان بهداشت جهانی باید بر اساس یک پیشینه اطلاعاتی در این زمینه عمل کند.

این مقام سازمان بهداشت جهانی اضافه نمود: بنابراین ما بر آن چیزی که می دانیم تمرکز می کنیم. ما بر شواهدی که داریم تمرکز خواهیم کرد و شواهدی که ما داریم نشان دهنده منشأ طبیعی ویروس است و ما باید به درک بیشتری درباره منشأ طبیعی این ویروس و به خصوص میزبانان واسطه دست یابیم.

وی تاکید نمود که هرگونه اظهارات درباره منشأ ویروس باید پایه و اساس علمی و نه انگیزه سیاسی داشته باشد.

این اظهارات پس از آن مطرح می گردد که روزنامه دولتی چینی گلوبال تایمز روز یکشنبه در مقاله ای نوشت که مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره ادعای خود در مورد منشأ مصنوعی ویروس کرونا جدید، بلوف می زند.

چند روز پیش پامپئو مدعی شده بود که دلایل متعددی وجود دارد که نشان می دهد که منشأ ویروس کرونا آزمایشگاهی در ووهان چین است. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1286

به "سازمان بهداشت جهانی: واشنگتن هیچ اطلاعاتی درباره منشأ کرونا ارائه نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: واشنگتن هیچ اطلاعاتی درباره منشأ کرونا ارائه نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید