سطح کشت گندم در شهرستان شادگان به 24 هزار هکتار افزایش یافت

به گزارش تفطن، جبار حمادی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: از این مقدار حدود 11 هزار و 500 هکتار طرح محوری و مابقی غیرطرح است که عملیات تشکیل پرونده و عقد قرارداد به اتمام رسیده و حدود یک هزار و 800 تن بذرگندم بین کشاورزان شهرستان توزیع شد.

سطح کشت گندم در شهرستان شادگان به 24 هزار هکتار افزایش یافت

وی افزود: تاکنون حدود 900 هکتار محصول کلزا و بیش از چهار هزار هکتار جو نیز در سطح مزارع این شهرستان کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شادگان در ادامه گفت: عملیات حمل نهادهای کشاورزی توسط کارگزاران درحال انجام است و با توجه به بارندگی های اخیر بیشتر مزارع احتیاج به کود ازته دارند که به علت مسائل حمل فعلا از نظر تامین این کود مسائلی وجود دارد که با پیگیری انجام شده از طرف سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، دستور حمل ویژه کود ازته از طرف مجری طرح محوری گندم در آینده نزدیک رفع گردد.

وی افزود: در مقایسه با سال گذشته سطح کشت حدود 30 درصد در شهرستان افزایش داشته که با تامین آب و نزول رحمت اللهی شاهد مرحله برداشت رسیدن این سطح کشت باشیم.

حمادی در انتها گفت: در امسال تحویل محصول گندم به مراکز خرید منوط به ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی شده است و چنانچه کشاورزی مشخصات در سامانه نداشته باشد نمی تواند گندم تحویل دهد از این رو از تمامی کشت کاران شهرستان درخواست می گردد که هم بیمه وهم قرارداد بنام خود ثبت نمایند تا در آینده مسئله ای برای کشاورزان و روستائیان شادگانی رخ ندهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 277

به "سطح کشت گندم در شهرستان شادگان به 24 هزار هکتار افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سطح کشت گندم در شهرستان شادگان به 24 هزار هکتار افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید