سهام داران برای خرید به صف شدند

به گزارش تفطن، یک روز صف فروش، یک روز صف خرید؛ بورس در این روزها غیر قابل پیش بینی تر از گذشته شده، ریسک های سیستماتیک موجود در بازار سرمایه بیش از گذشته سرمایه گذاران را در تصمیم گیری مردد نموده است. عرضه های نابهنگام برخی از حقوقی ها نیز در این روند، تاثیرگذار است.

سهام داران برای خرید به صف شدند

به گزارش خبرنگاران، امروز برخلاف روز گذشته پس آغاز ساعت معاملاتی بورس اوراق بهادار، شاخص کل شاهد افزایش بود؛ به طوری که تا دقایق پایانی، معاملات رشد را تجربه کرد و پس از 5723 واحد افزایش تا رقم 180 هزار و 549 واحدی پیش رفت. شاخص کل هم وزن نیز پس از 264 واحد رشد تا رقم 28 هزار و 714 واحدی افزایش یافت.

شاخص آزاد شناور 6011 واحد تقویت شد و به تراز 193 هزار و 27 واحدی رسید. شاخص بازار اول و بازار دوم نیز هر یک به ترتیب 4612 و 9780 واحد رشد کردند.

فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران هر یک به ترتیب 450، 330 و 300 واحد تاثیر مثبت روی نوسانات شاخص بازار داشتند.

علی رغم افت شدید بازار در روز گذشته امروز بورس تهران روی دیگری را به سهامداران نشان می دهد. کمتر کسی از سهامداران خرد انتظار داشت یک روز پس از افت شدید قیمت ها و صف های فروش، به یکباره کل بازار، سبز رنگ گردد و صف های فروش جای خود را به صف های خرید دهد.

عرضه ها و حتی جمع آوری سهام توسط برخی از حقوقی ها در این روزها بیش از گذشته در روند معاملات تاثیرگذار است و شرایط را برای معامله سهامداران خرد تا حدودی غیر قابل پیش بینی نموده است.

در گروه محصولات شیمیایی امروز رشد یک دست بسیاری از نمادها را شاهد بودیم. تاپیکو، پتروشیمی پارس، پتروشیمی شازند، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی غدیر و گسترش نفت و گاز پارسیان تنها بخشی از شرکت هایی بودند که در این گروه تا مرز پنج درصد افزایش قیمت را در سهام شان تجربه کردند.

در گروه بانک ها و موسسات اعتباری نماد شرکت های بانک ملت، بانک تجارت و بانک صادرات ایران، بانک دی و بانک خاورمیانه از جمله نمادهایی بودند که رشد قیمت را تجربه کردند. این نمادها از سه تا مرز پنج درصد شاهد رشد قیمت بودند.

اما در طرف مقابل نماد بانک پارسیان صف فروش را تجربه کرد و پنج درصد در آخرین قیمت معامله خود را نشان داد. در گروه فلزات اساسی نیز شرایط بار دیگر افزایشی شد و سهام های بسیاری بودند که تا مرز پنج درصد رشد قیمت را تجربه کردند.

حجم معاملات نسبت به روز گذشته بیشتر شده بود. در گروه فلزات اساسی حجم معاملات 294 میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش حدود 140 میلیارد تومان رسید و در گروه محصولات شیمیایی حجم معاملات رقم 202 میلیون سهم دست یافت و حجم معاملات رقم 110 میلیارد تومان را تجربه کرد.

خودرویی ها جزو گروه هایی بودند که یکباره چرخش کردند و بیشتر نمادهایشان نزدیک به پنج درصد رشد قیمت را رقم زدند. البته نمادهایی همچون فنرسازی زر، موتورسازان تراکتورسازی ایران و فراوری محور خودرو از جمله نمادهایی بودند که قیمت شان کاهش پیدا کرد.

در عین حال نفتی ها امروز رشد یکدستی را تجربه کردند و برخی از نمادهایشان صف خرید را داشتند.

همچنین ارزش معاملات بورس تهران به رقم 945 میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن 2.8 میلیارد سهم و اوراق مالی طی 215 هزار و 847 نوبت دادوستد بود.

آیفکس نیز امروز 67.73 واحد رشد کرد و توانست با نشستن در تراز 1995 واحدی بار دیگر خود را به کانال 2000 واحدی نزدیک کند. ارزش معاملات این بازار 921 میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد و حجم معاملات به رقم 1.1 میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 227

به "سهام داران برای خرید به صف شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام داران برای خرید به صف شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید