صدور احکام احضار و بازداشت شماری از مقامات ارشد عراق، به زودی

به گزارش تفطن، سخنگوی دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق از صدور احکام جدیدی علیه بعضی دیگر از مقامات ارشد این کشور به اتهام فساد طی روز های آینده اطلاع داد.

صدور احکام احضار و بازداشت شماری از مقامات ارشد عراق، به زودی

به گزارش گروه بین الملل تفطن، سخنگوی دفتر رسانه ای نخست وزیر عراق روز شنبه از صدور دستورات جدیدی علیه مقامات ارشد به ظن فساد طی روز های آینده اطلاع داد.

سعد الحدیثی در مصاحبه با خبرگزاری (واع) عراق گفت: یک دادگاه ویژه مرکزی برای جرائم فساد وجود دارد که با هماهنگی بین دستگاه های قضایی و اجرایی تشکیل شده است.

وی افزود: دادگاه با صدور حکمی برای کمیته های تحقیق در دادگاه های تجدید نظر همه استان های عراق از آن ها خواسته دستور احضار، دستگیری و تصرف وجوه کسانی را که اتهام فساد درباره آن ها ثابت شده است صادر نمایند.

الحدیثی با تاکید بر اینکه ده ها دستورالعمل احضار، بازداشت، دستگیری و حتی مجازات زندان برای مقامات ارشد در سطح وزرا و استانداران و اعضای مجلس نمایندگان و اعضای شورا های استانی صادر شده است، گفت: کار در این رابطه ادامه دارد و سایر احکام طی چند روز آینده پشت سر هم صادر خواهد شد.

در همین حال عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق روز آدینه در بیانیه ای گفت که میخواهد استعفای خود را تقدیم مجلس کند. او گفت که بنا بر شرایط موجود و جهت جلوگیری از خشونت ادامه دار و به علت ناتوانی آشکار در سامان دادن به اوضاع، از مجلس می خواهد تا درخصوص تشکیل دولت تصمیم گیری کند.

عراق از یکم اکتبر (نهم مهر ماه) در شرایط نا آرامی به سر می برد و معترضان عراقی در شهر های عمدتا شیعه نشین خواهان مبارزه با فساد و برطرف ناکارآمدی دستگاه های اجرایی شده اند. اعتراضات که به علت برگزاری راهپیمایی اربعین امام حسین (ع) به مدت دو هفته به تعلیق افتاده بود از 25 اکتبر (سوم آبان) از سر گرفته شده و کماکان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 880

به "صدور احکام احضار و بازداشت شماری از مقامات ارشد عراق، به زودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور احکام احضار و بازداشت شماری از مقامات ارشد عراق، به زودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید