عسکری: کور سوی امید مردانی برای المپیکی شدن به تصمیم روس ها بستگی دارد، ملی پوشان المپیکی در قهرمانی آسیا حضور خواهند داشت

به گزارش تفطن، سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: در حال حاضر کور سوی امید سجاد مردانی برای حضور در المپیک به تصمیم روس ها برای حضور ورزشکاران شان تحت پرچم کمیته المپیک یا عدم حضور در این مسابقات بستگی دارد.

عسکری: کور سوی امید مردانی برای المپیکی شدن به تصمیم روس ها بستگی دارد، ملی پوشان المپیکی در قهرمانی آسیا حضور خواهند داشت

برای سفر با تور پوکت نوروز همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

فریبرز عسکری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره برگزاری مسابقات آزاد کشوری گفت: تکواندوی ایران جوانانی دارد که در لیگ های برتر و نقش دنیا فعالیت می نمایند و سابقه زیادی در مسابقات دارند. معمولاً این نفرات نیز به خاطر تجربه و تبحر ملی پوش می شوند، اما این موضوع دلیل نمی گردد فرصت را در اختیار جوانانی که مدعی حضور هستند یا قصد دارند خود را محک بزنند، قرار ندهیم.

وی توضیح داد: به همین منظور هر ساله مسابقات آزاد کشوری را برای نفراتی که فرصت حضور در لیگ های تکواندوی کشور و تیم ملی را نداشتند، برگزار می کنیم تا این نفرات خود را محک بزنند و اگر کسی از بین این نفرات بالا آمد به جمع ملی پوشان اضافه گردد. این فرصت در اختیار این نفرات نهاده شد، اما طبیعی است کسانی که سابقه بیشتر داشته و در لیگ های تکواندو حضور دارند، در نهایت انتخاب شوند. البته در گذشته نفراتی را داشتیم که به صورت پدیده از مسابقات آزاد کشوری به تیم های ملی رسیدند.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره استعلام از فدراسیون دنیای برای تعیین شدن شرایط رنکینگ در سیدبندی رقابت های المپیک 2020 گفت: قرار است آخرین ماه قبل از المپیک که رنکینگ ماه ژوئن است در سیدبندی محاسبه گردد. برهمین اساس موظف هستیم در مسابقات آینده شرکت و امتیاز جمع کنیم. براساس برآوردی که داشتیم رقبای اروپایی ما با توجه به بعد مسافت کشورهایی اروپایی به راحتی می توانند 40 امتیاز خود را از تورنمنت ها کسب نمایند. از طرفی مسابقات قهرمانی اروپا برای نفر برتر این مسابقات 80 امتیاز المپیکی را در بر خواهد داشت.

عسکری در ادامه یادآور شد: به همین خاطر دو ملی پوش المپیکی خود را باید در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت بدهیم تا از رقبای خود عقب نیفتند و برای کسب 40 امتیاز تورنمنت ها نیز براساس عملکرد رقبا عمل خواهیم کرد. رصد دائمی تا المپیک ادامه خواهد داشت و نگاه خواهیم کرد سیدبندی به چه شکل صورت می گیرد و امتیازات، بچه ها را در کجای جدول قرار خواهد داد تا از رقبا عقب نیفتیم.

وی در پاسخ به این پرسش که برای اعزام نفرات جوان به مسابقات قهرمانی آسیا به جمع بندی رسیده است، توضیح داد: با توجه به شرایطی که رقم خورده است، ما مجبوریم بچه های المپیکی خود را به این مسابقات اعزام کنیم. همین موضوع باعث خواهد شد خواه نا خواه از تیم شش نفره ما سه نفر بچه های باتجربه باشند. مجبوریم آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی را در رنکینگ نگه داریم تا اگر برای نفرات بالادستی در رنکینگ وزن چهارم رخ داد، مردانی را جایگزین کنیم. در بحث جوان گرایی نیز دیگر اعزام سه نفر توجیهی ندارد و سعی می کنیم بهترین نفرات را اعزام کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به نحوه تعاملش با هادی ساعی، مدیرفنی تیم ملی تکواندو گفت: ما از گذشته سابقه همکاری با یکدیگر را داشته و تعامل خوبی داریم. ساعی میخواهد با توجه به تجربه حضور در سه دوره مسابقات المپیک تجربیات خود را به بچه ها انتقال دهد. امیدوارم مانند گذشته این اتفاق بیفتد و ارتباط ما بهتر از گذشته باشد تا به اهداف بالای خود دست پیدا کنیم.

عسکری درباره حضور در رویدادهای تدارکاتی نیز اظهار کرد: شنبه تست ورود به اردوی را برای بچه ها گذاشتیم تا آمادگی جسمانی آنها را ارزیابی و براساس آن برنامه های خود را آغاز کنیم. با توجه به حضور بچه ها در کوران لیگ، دیگر جایز ندانستیم تورنمنتی را برای آنها در نظر بگیریم. بچه ها مجاز به حضور در لیگ های کشوری هستند و ما هم فقط روی مسابقات قهرمانی آسیا برنامه ریزی کردیم. با توجه اینکه هنوز تاریخ نهایی از طرف اتحادیه تکواندوی آسیا برای ما ارسال نشده است، منتظریم با تعیین شدن زمان نهایی، در اولین فرصت مسابقات انتخابی تیم ملی را برگزار کنیم.

وی درباره شانس سجاد مردانی برای المپیکی شدن اعلام کرد: درباره المپیکی شدن مردانی، بحثی که به ما مربوط است حفظ او در صندلی هفتم رنکینگ المپیک است و سایر اتفاقات از عهده ما خارج است. حداقل کور سوی امید ما برای المپیکی شدن سجاد به دوپینگ گسترده کشور روسیه و تعلیق این کشور از المپیک است. در حال حاضر بین روس ها اختلاف نظر برای حضور در این مسابقات تحت پرچم کمیته بین المللی المپیک وجود دارد.

سرمربی تیم ملی تکواندو خاطر نشان کرد: بعضی در روسیه اعتقاد دارند با توجه به اینکه حضور در المپیک تحت پرچم کمیته ملی المپیک امتیازی برای آنها محاسبه نمی گردد، نباید در المپیک حضور داشته باشند، اما بعضی دیگر نیز اعتقاد دارند باید به هر شکلی ورزشکاران روسیه در المپیک حاضر شوند. در ابتدا باید منتظر تصمیم روس ها باشیم و در ادامه با توجه رزمی بودن رشته ما شاید آسیبی پیش بیاید. ما تمام کوشش خود را انجام می دهیم که سجاد را در رنکینگ در صندلی هفتم حفظ کنیم تا اگر اتفاقی افتاد به نفع ما تمام گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 938

به "عسکری: کور سوی امید مردانی برای المپیکی شدن به تصمیم روس ها بستگی دارد، ملی پوشان المپیکی در قهرمانی آسیا حضور خواهند داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: کور سوی امید مردانی برای المپیکی شدن به تصمیم روس ها بستگی دارد، ملی پوشان المپیکی در قهرمانی آسیا حضور خواهند داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید