فدراسیون جهانی تکواندو به رتبه دوم ASOIF صعود کرد.

به گزارش تفطن، پس از ارزیابی انجمن بین المللی بازی های المپیک، فدراسیون جهانی تکواندو به رتبه دوم ASOIF صعود کرد.

فدراسیون جهانی تکواندو به رتبه دوم ASOIF صعود کرد.

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، با ارزیابی فدراسیون های جهانی توسط انجمن بین المللی بازی های المپیک تابستانی (ASOIF)، فدراسیون جهانی تکواندو توانست در پنج بخش، پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و جایگاه خود را ارتقاء دهد.

شفافیت (34 امتیاز)، درستی (23 امتیاز) دموکراسی (27 امتیاز)، توسعه (30 امتیاز) و مکانیزم های کنترلی (26 امتیاز) پنج بخشی است که برای سومین دوره متوالی مورد ارزیابی ASOIF قرار گرفت.

رتبه های انجمن بین المللی بازی های المپیک تابستانی به 4 رده C -B-A2-A1 تقسیم شده است که فدراسیون جهانی تکواندو پس از ارزیابی اجرا شده در رده A2 قرار گرفت. فدراسیون های جهانی بسکتبال، شمشیربازی، تنیس روی میز، ورزش های سه گانه، کشتی، دو و میدانی و قایقرانی نیز در رده A2 قرار دارند.

برهمین اساس چو رییس فدراسیون جهانی با ارسال نامه ای به فدراسیون های عضو از قرار دریافت این فدراسیون در رده دوم انجمن بین المللی بازی های المپیک خبر داد و این مهم را موفقیتی بسیار بزرگ قلمداد کرد.

رییس فدراسیون جهانی در این باره گفت: زمانی که خود را با دیگر فدراسیون جهانی دارای جایگاه A1 و A2 مقایسه می کنیم، می بینیم که آن ها از لحاظ مالی بسیار قوی تر هستند، اما ما علی رغم وجود محدودیت ها، در هر 5 قسمت به ویژه در بخش های شفافیت و توسعه نمره خوبی گرفتیم. کسانی که مدت طولانی در فدراسیون جهانی در کنار ما بودند می دانند راستا سختی را پشت سر گذاشتیم، از سال 2000 میلادی نیز تحولات بزرگی را با اتحاد، همبستگی و کار مضاعف در تکواندو رقم زدیم تا به اینجا رسیدیم.

چو با اشاره به اینکه مفتخرانه موفقیت هایی را کسب کرده ایم اضافه کرد: باید خود را مجدد ارزیابی کرده و عملکردمان را در برخی بخش ها بهبود بخشیم تا جایگاه خود را باز هم ارتقاء داده و از گروه A2 به A1 برسیم. ما همواره باید به جهانیان ثابت کنیم فدراسیون جهانی تکواندو یکی از با ثبات ترین فدراسیون ها در جهان است.

وی گفت: کوید 19 چالش هایی را ایجاد کرده و همانطور که می دانید همه گیری این ویروس تمام فعالیت های ورزشی را تحت تاثیر قرار داده و فدراسیون های جهانی را نیز با مسائل زیادی روبرو کرده است؛ محدودیت های زیادی ایجاد کرده و شاید حتی شرایط برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک در سال آینده نیز فراهم نشود. همچنین اگر مسابقات قهرمانی جهان 2021 - چین برگزار نشود با مسائل زیادی روبرو خواهیم شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1380

به "فدراسیون جهانی تکواندو به رتبه دوم ASOIF صعود کرد." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون جهانی تکواندو به رتبه دوم ASOIF صعود کرد."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید