فراخوان چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی منتشر شد

به گزارش تفطن، فراخوان چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی که از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با مشارکت انجمن هنرمندان سفالگر (بخش ویژه) برگزار می گردد، منتشر شد.

فراخوان چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، در مقدمه این فراخوان آمده است: جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی مجال تجلی جلوه درهم تنیده فرهنگ و پیشه و بستری است برای به نمایش درآمدن نگاه هنرمندانه و مهارت افرادی که ساختن را مشغله خود نموده اند و با خلق آثار خود، این روایت را برای دیگران بازگو می نمایند.

به نمایش گذاردن آخرین دستاوردهای صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان و کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع دستی، و ایجاد بستری برای مواجهه بی واسطه مخاطبان با آثار صنایع دستی و ارتباط با هنرمندان از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر شده است.

بنا بر این گزارش، معاونت صنایع دستی در این جشنواره در نظر دارد، هر سال بخشی ویژه به یکی از رشته های صنایع دستی به منظور نمایش ویژگی ها و قابلیت های هنری آن رشته اختصاص دهد. به همین منظور در این دوره بخش ویژه به سفال در همکاری با انجمن هنرمندان سفالگر اختصاص داده شده است.

بر اساس این فراخوان شرایط و نحوه ارسال آثار به توضیح زیر است:

* آثار می بایست مبتنی بر شیوه های فراوری دستی خلق شده و مهم ترین شاخص انتخاب آثار وجود متمایز صنایع دستی از لحاظ طراحی، کیفیت اجرا، اصالت برند و هویت و کاربرد خلاقانه باشد.

* هر هنرمند مجاز به تحویل 3 اثر از جدیدترین محصولات هنری خواهد بود.

* آثار ارسالی در جشنواره های پیشین به نمایش در نیامده باشند.

* آثار ارسالی دارای شناسنامه (نام اثر، معرفی تکنیک، مواد مورد استفاده و نام سازنده اثر) باشند.

متقاضیان شرکت در جشنواره باید تا تاریخ 25 دی 1398، تصاویر آثار خود را به همراه اطلاعات اثر شامل نام اثر، تکنیک، نام سازنده اثر، شهر و شماره تلفن ثابت و همراه و نشانی دقیق پستی، به آدرس اینترنتی [email protected] ارسال نمایند.

انتخاب آثار در دو مرحله انجام می گردد. در مرحله اول تصاویر توسط هیئت انتخاب اولیه آثار آنالیز شده و در مرحله دوم اصل آثار به انتخاب داوران، به نمایشگاه راه خواهد یافت. پذیرفته شدن آثار در مرحله اول به معنای راه یابی به نمایشگاه نبوده و آثار نهایی در مرحله دوم توسط هیئت داوران انتخاب خواهند شد.

زمان بندی و مکان برگزاری جشنواره به توضیح زیر است:

* آخرین مهلت ارسال آثار: 1398/10/25

* اعلام نتایج اولیه: 1398/11/2

* آخرین مهلت تحویل آثار به دبیرخانه: 1398/11/5

* اعلام نتایج نهایی و مراسم تقدیر از برگزیدگان: 1398/11/19

* محل تحویل آثار و محل نمایش آثار برگزیده: موزه ملی ایران، بخش دوران اسلامی

* افتتاحیه: 1398/11/13 ساعت 15 و اختتامیه 1398/11/21 ساعت 15

جوایز جشنواره:

به پنج هنرمند برگزیده نشان سرو سیمین ویژه جشنواره فجر صنایع دستی به همراه جایزه غیرنقدی و به پنج هنرمند برگزیده دیگر دیپلم افتخار اعطا خواهد شد.

به علت تعدد و گستردگی آثار سفال و سرامیک، بخش ویژه ای در نظر گرفته شد تا به دو هنرمند برگزیده در این بخش نشان سرو سیمین، لوح تقدیر و جایزه ای نفیس اعطا خواهد شد.

آدرس دبیرخانه تهران، تقاطع خیابان آزادی و بزرگراه یادگار امام، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، معاونت صنایع دستی، دفتر توسعه و ترویج، دبیرخانه جشنواره فجر صنایع دستی، و شماره تماس آن 61063419-021 است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 925

به "فراخوان چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی و هنرهای سنتی منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید