ارزانترین ماه ها برای سفر به کشور ایتالیا

به گزارش تفطن، اگر قصد تجربه یک سفر به کشورهای اروپایی را دارید، به شما توصیه می‌کنیم ماه هایی را برای سفر انتخاب نمایید که ارزان‌تر هستند. در این مقاله شما را با ارزانت‌رین زمان‌ها برای سفر به کشور ایتالیا پرداخته‌ایم.

ارزانترین ماه ها برای سفر به کشور ایتالیا

آب و هوای ایتالیا

ایتالیا آب و هوایی معتدل دارد. فقط در چند ناحیه‌ی خاص است که دمای هوا در برخی روزهای تابستانی به بالای 40 درجه‌ی سانتی‌گراد یا به زیر 10- سانتی‌گراد در زمستان می‌رسد. تکلیف آب و هوا در فصول مختلف سال کاملا مشخص است، زمستان‌ سرد است، بهار بارانی است، اما روزهای آفتابی زیادی هم در این فصل وجود دارد، تابستان‌ گرم و خشک است و گاهی هم طوفانی، پاییز هوایی ملایم با روزهایی بارانی دارد، اما هیچ‌ وقت سرد نمی‌شود.

دریای مدیترانه‌ای که ایتالیا را احاطه کرده است، روی آب و هوای این کشور تاثیر گذاشته و آن را به خصوص در نواحی ساحلی معتدل کرده است. در نواحی ساحلی زمستان‌ها هم کم‌تر سرد هستند و تابستان‌هایی معتدل‌تر دارند.

ایتالیا را می‌توان بر اساس مختصات جغرافیایی که در آن قرار دارد به سه ناحیه ی مختلف آب و هوایی تقسیم نمود.

آب  و هوای بخش شمالی

ناحیه‌ی شمالی کم‌تر تحت تأثیر دریا‌های ایتالیا است و در زمستان آب و هوایی سرد دارد و حتی در ماه‌های دسامبر، ژانویه و فوریه بارش‌های سنگین برف اتفاق می‌افتد. تابستان‌های این منطقه از ایتالیا هم بسیار گرم و مرطوب می‌باشد.

آب و هوای بخش مرکزی

بخش مرکزی ایتالیا به نواحی میان شهرهای بولونیا (Bologna) و رم قرار دارد و تفاوت دمای آن در فصول سرد و گرم سال چندان زیاد نیست، اگرچه ممکن است در این مناطق هم گاهی زمستان‌های سرد و برفی یا تابستا‌ن‌های فوق‌العاده گرم را تجربه نمایید.

آب و هوای نواحی جنوبی و جزایر اصلی (سیسیلی و ساردینیا)

آب و هوا در جنوب و جزایر اصلی ایتالیا گرم و خشک است و میزان بارندگی در این مناطق بسیار کم است و در زمان‌هایی از سال خشکسالی اتفاق می‌افتد. در ناحیه‌ی جنوبی زمستان‌ها هیچوقت سرد نیستند و دمای هوای پاییز و بهار تقریبا نزدیک به دمای هوای فصل تابستان در نواحی شمالی و مرکزی هستند. برای تجربه یک سفر پر از جاذبه‌های طبیعی به شما توصیه می‌کنیم با تور اروپا همراه شوید.

آب و هوای کوه‌های آلپ و آپنینی

نواحی کوهستانی را باید یک استثنا در آب و هوای ایتالیا دانست. هوای این مناطق به دلیل ارتفاعی که در آن قرار دارند، سردتر از نواحی دیگر ایتالیا است. کوهستان های آلپ و آپنینی مکان‌های مناسبی برای اسکی در زمستان و گشت و گذار و کوهنوردی در ماه‌های تابستان هستند.

انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 79

به "ارزانترین ماه ها برای سفر به کشور ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزانترین ماه ها برای سفر به کشور ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید