محمدرضا ورزی از محمد مطیع می گوید

به گزارش تفطن، محمدرضا ورزی می گوید قرار بوده محمد مطیع در یکی از سریال های جدیدش بازی کند.

محمدرضا ورزی از محمد مطیع می گوید

کارگردان سریال معمای شاه و عمارت فرنگی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره محمد مطیع که شب گذشته (29 اسفند) از جهان رفت، اظهار کرد: از دست دادن ایشان ضایعه بزرگی بود زیرا ما به جز همکاری، بسیار رفیق بودیم و هر دو یا سه روز یک بار با هم صحبت می کردیم. من به ایشان اصرار می کردم که به ایران بیا زیرا متعلق به این مرز و بوم هستی و بعد از این همه اعتبار و در اوج از ایران رفتی. البته او درددل و گله هایی هم داشت.

او با بیان اینکه مطیع قرار بود بعد از عید برای ایفای نقش به ایران بیاید، گفت: من روز پدر را به او تبریک گفتم، اما جواب نداد؛ عجیب بود زیرا امکان نداشت پاسخ ندهد. بعد از دوبار زنگ زدن دلم شور افتاد تا اینکه دم تحویل سال یکی از دوستان به من زنگ زد و این خبر ناگوار را داد، اما باورم نمی شد. او دو بار عمل قلب باز کرد اما سرپا بود. در نهایت تحقیق کردم و توسط علیرضا مجلل یکی از دوستان او که در سوئد زندگی می نماید متوجه شدم خبر حقیقت دارد.

ورزی با بیان اینکه هنوز شوک و گیج هستم، ادامه داد: من به ایرج راد زنگ زدم و دنبال این هستیم که اگر بگردد پیکر ایشان به ایران آورده گردد اما کار سختی است و سعی داریم با خانواده ایشان ارتباط برقرار کنیم. به هر حال ایران وطن اوست و اگر پیکرش اینجا به خاک سپرده گردد، آرامش بیشتری خواهد داشت.

این کارگردان تلویزیون درباره اینکه محمد مطیع قرار بود در یکی از سریال های جدیدش بازی کند، توضیح داد: در حال نوشتن سریالی بودم و عادت دارم در حین کار با بازیگرانی که می خواهم در سریالم ایفای نقش نمایند، حرف بزنم، بنابراین با محمد مطیع هم صحبت کردم و گفتم این نقش برای شماست و اگر نیایی می آیم و با خود به ایران می آورمت.

ورزی اعلام کرد: محمد مطیع حدود 25 سال جلو دوربین نرفت و حدود 11 سال پیش مقابل دوربین سریال عمارت فرنگی نهاده شد. من یک سال با ایشان حرف زدم تا متقاعد گردد که به ایران برگردد و مقابل دوربین سریال من قرار بگیرد. او می گفت من این کار را فراموش نموده ام اما من اصرار داشتم که شما حیفی و جاودانه هایی از شما باقی مانده و بخشی از هنرمند مال مردم است، اما او همواره بین ایران و سوئد در رفت و آمد بود.

محمد مطیع زاده سال 1322 در مشهد بود و لیسانس تئاتر را از دانشکده هنرهای دراماتیک دریافت کرد. این بازیگر سینما و تلویزیون شب گذشته (29 اسفندماه) در منزل شخصی خود در کشور سوئد و در سن 75 سالگی درگذشت.

مطیع ایفای نقش در مجموعه های تلویزیونی همچون هزاردستان، سلطان و شبان، امیرکبیر و کوچک جنگلی و نیز فیلم های سینمایی کلاغ، دایره مینا، بازداشتگاه، آوار، گردباد و روزهای انتظار را در کارنامه حرفه ای خود داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 345

به "محمدرضا ورزی از محمد مطیع می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدرضا ورزی از محمد مطیع می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید