محیط بان قطع عضو شده خوزستانی تحت حمایت قرار می گیرد

به گزارش تفطن، مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: محیط بان آسیب دیده این استان تحت پوشش بیمه ای و حمایت مالی و قضایی مناسب قرار می گیرد.

محیط بان قطع عضو شده خوزستانی تحت حمایت قرار می گیرد

محمدجواد اشرفی پنج شنبه 25 اردیبهشت در گفت وگو با ایرنا در خصوص سید امین هادی پور، محیط بان خوزستانی حادثه دیده گفت: در سال گذشته قوانین خوبی تصویب شد که محیط بانان چنانچه حین عملیات دچار سانحه شوند مانند ماموران نیروی انتظامی از مزایا و امتیازات استفاده کنند.

اشرفی اضافه کرد: همچنین پوشش های بیمه ای خوبی برای محیط بانان ترتیب داده شده است که در صورت وقوع حادثه از نظر مالی مورد حمایت قرار گیرند و برای درمان هیچ گونه هزینه ای متحمل نشوند.

وی یادآور شد: در سال های گذشته نیز ماموران محیط بان در استان و سراسر کشور مورد حمله قرار گرفتند و منجر به نقص عضو و حتی فوت ماموران شده است که امیدواریم برخی قوانین مصوب شده در این زمینه به مرحله اجرا درآیند و حمایت بیشتری از محیطبانان صورت گیرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به این که افراد متخلف در همه جای استان وجود دارند و همه ماموران محیط بان در خطر مواجهه با این متخلفان هستند، بیان کرد: از مسئولان انتظار داریم پوشش های حمایتی مناسبی برای این محیطبانان درنظر بگیرند.

اشرفی گفت: این محیط بان که متاسفانه در درگیری با متخلفان آسیب دید و منجر به نقص عضو وی شد، همکاری خود را با حفاظت محیط زیست ادامه خواهد داد اما در سمت اجرایی قادر به کار نخواهد بود و در سمت ستادی ادامه کار می دهد.

سید امین هادی پور، محیطبان گتوندی 26 فروردین ماه در کیوسک محیط بانی مورد هجوم افراد متخلف قرار گرفت که در درگیری با این متخلفان آسیب دید و پس از یک ماه درمان و بستری پای راست خود را از دست داد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1305

به "محیط بان قطع عضو شده خوزستانی تحت حمایت قرار می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محیط بان قطع عضو شده خوزستانی تحت حمایت قرار می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید