همدان پذیرای هیچ مهمانی نیست، برخورد قضایی و ارشادی با 24 کانال فضای مجازی

به گزارش تفطن، خبرنگاران/همدان استاندار همدان گفت: رسانه ها و فضای مجازی مردم را به پویش من در خانه می مانم دعوت نموده و از آنها بخواهند سفر برون شهری نداشته و سفرهای درون شهری را نیر مگر در موارد ضروری منتفی نمایند.

همدان پذیرای هیچ مهمانی نیست، برخورد قضایی و ارشادی با 24 کانال فضای مجازی

سیدسعید شاهرخی در ستاد پیشگیری از کروناویروس که امشب در قالب ویدیو کنفرانس از استانداری همدان با فرمانداران برگزار گردید، با تاکید بر کنترل فضای مجازی اظهار کرد:در استان همدان کمیته اطلاع رسانی تشکیل شده و به علت پخش شایعات و اکاذیب در رابطه با کروناویروس با 24 کانال فضای مجازی استان برخورد قضایی و ارشادی انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه آهنگ فرایند شیوع کروناویروس در همدان به نسبت سایر استان ها کندتر بوده و استان همدان خوشبختانه با دو نفر فوتی کمترین تلفات را در این رابطه داشته است، گفت: برای پیشگیری، مقابله و کنترل در راه سختی قرار داریم و استان همدان در آماده باش کامل و صددرصد بوده و خروج، ماموریت و مرخصی فرمانداران و مدیران دستگاه ها از محل خدمت ممنوع بوده و این سیاست برای مدیران شهرستان و حتی دهیاران نیز صدق می نماید.

استاندار همدان در ادامه با تاکید بر آموزش مردم به وسیله فضای مجازی در رابطه با کروناویروس توضیح داد: ضروری است تمام امکانات لازم در اختیار دانشکده های علوم پزشکی استان و شهرستان ها قرار گیرد و وظیفه داریم دانشکده های علوم پزشکی و مراکز بهداشت سطح استان را پشتیبانی و یاری کنیم.

شاهرخی خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی تاکید نمود: برای جلوگیری از ورود مسافران و به ویژه کامیون های سنگین از سمت کرمانشاه به اسدآباد بحث کنارگذر آنالیز و در صورت امکان این محور برای یک لاین راه اندازی گردد.

استاندار همدان گفت:شهرداری ها به جد پای کار پاکسازی و گندزدایی محیط شهری به شکل بهداشتی و اصولی و علمی مطابق پروتکل باشند و دانشکده بر اقدامات آنان نظارت لازم را داشته باشد.

وی همچنین یادآور شد:بخشداران در کنار مجموعه فرمانداری بخش خود را رها ننموده و با دهگردشی در رابطه با رعایت اصول بهداشتی در مراودات و ترددها دهیاران و روستائیان را توجیه نمایند و دهیاران نیز در این راستا از نقش موثری در سطح روستای خود برخوردار خواهند بود.

شاهرخی با تاکید بر اینکه تمام دستگاه ها در خدمت پیشگیری،کنترل و مقابله قرار دارند، یادآور شد:در آستانه نوروز سال جاری به جای ستاد اسکان نوروزی، ستاد بحران برای پیشگیری، کنترل و مقابله با کروناویروس در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در مبادی ورودی شهرهای استان گروه های کنترل 24 ساعته باید تقویت شوند، گفت:باید با کار فرهنگی و اطلاع رسانی مردم را برای نرفتن به مسافرت و مهمانپذیر نبودن استان توجیه کرد در غیر این صورت فرایند آهنگ آلودگی استان همدان نیز چون بعضی از استان های دیگر بیشتر شده و شدت می گیرد.

فرماندار شهرستان اسدآباد نیز از افزایش مبتلایان کرونا این شهرستان به 9 نفر اطلاع داد واظهار کرد:تعداد مبتلایان به کروناویروس در این شهرستان در حال حاضر از چهار نفر به 9 نفر افزایش یافته که خوشبختانه تا به امروز در این رابطه هیچ مورد فوتی نداشته ایم و بیماری در مبتلایان خفیف بوده است.

وی با تاکید بر پیوستن مردم اسدآباد به پویش (من در خانه می مانم) اضافه کرد: مردم با توجه به شرایط موجود کمتر در سطح شهرستان تردد داشته باشند و حضور در اماکن و مکان های پرتردد و پر تراکم بپرهیزند.

درویشی در ادامه از فعال شدن 20 اکیپ در راستای گند زدایی هر روز ادارات سطح شهرستان اطلاع داد و یادآور شد:مراسم ختم در سطح شهرستان حتی در روستاها ممنوع بوده و به حتی نباید به مساجد و منازل کشیده گردد.

وی با تاکید بر اینکه مردم می توانند یاری هزینه های مراسمات ختم خود در اختیار شهرداری و دانشکده علوم پزشکی و دستگاه های متولی برای درمان قرار دهند، توضیح داد:برگزاری مراسم بعد از تدفین با جمعیت کم در فضای باغ بهشت می تواند انجام بگیرد.

درویشی همچنین با اشاره به مستقر شدن غربالگری و تست تب در سه ورودی شهرستان از سمت سنقر،قروه و جاده کرمانشاه گفت:مردم به خاطر سلامت خود و دیگر شهفرایندان آدینه آخر سال را لغو نموده و به بهشت زهرا نرفته و در خانه بمانند.

فرماندار اسدآباد با تاکید بر نظارت اداره صمت بر گند زدایی نانوایی های سطح شهرستان یاد آور شد:در صورتی که هر یک از نانوایی ها فاقد دستگاه پز باشند برای اولین بار اخطار و جریمه و برای دوم تعطیل خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1132

به "همدان پذیرای هیچ مهمانی نیست، برخورد قضایی و ارشادی با 24 کانال فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همدان پذیرای هیچ مهمانی نیست، برخورد قضایی و ارشادی با 24 کانال فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید