مرگ 62 نفر براثر مسمومیت با قرص برنج در مازندران

به گزارش تفطن علی عباسی با اشاره به مرگ تعداد 62 نفر بر اثر مسمومیت با قرص برنج در 9 ماه سال جاری اضافه کرد:از کل فوتی های مسمومیت با قرص برنج در استان 37 نفر مرد و مابقی زن هستند و در این مدت شهرستان های ساری با 15 ، بابل با 10 و آمل با 9 نفر فوتی به ترتیب بیشترین آمار تلفات قرص برنج را به خود اختصاص داده اند. این در حالی است که آمار مسمومیت با قرص برنج در شهرستان های نور یک فوتی گزارش شده است.

مرگ 62 نفر براثر مسمومیت با قرص برنج در مازندران

وی گفت: بر اساس این گزارش مرداد با 12 ، شهریور با 10 و تیر با 8 مورد بیشترین فوتی و آبان با 4 مورد کمترین فوتی در آن گزارش شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اعمال محدودیت های جدی تردر دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیزبرخورد با توزیع کنندگان آن و بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده ها ، جان خود را به خطر می اندازند اضافه نمود:قرص برنج یا همان فسفید آلومینیوم از سمی ترین آفات شیمیایی است که علی رغم ممنوعیت واردات ، خرید و فروش ، توسط کشاورزان برای مقابله با آفت برنج استفاده می گردد، علائم استفاده از قرص برنج که هیچ پادزهر مشخصی هم ندارد بعد از 10 تا 15 دقیقه نمایان می گردد و ممکن است 6 ساعت پس از مصرف آن ، مرگ اتفاق بیافتد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 298

به "مرگ 62 نفر براثر مسمومیت با قرص برنج در مازندران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 62 نفر براثر مسمومیت با قرص برنج در مازندران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید