مریخ نورد ناسا در خاک مریخ حیوان خانگی پیدا کرد!، عکس

به گزارش تفطن، ناسا این هفته اظهار داشت مریخ نورد Perseverance یک همراه کوچک در یکی از چرخ های خود دارد.

مریخ نورد ناسا در خاک مریخ حیوان خانگی پیدا کرد!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، فرض کنید که شما یک مریخ نورد هستید که در اطراف دهانه Jezero سفر می کنید؛ برترین دوست شما، بالگرد Ingenuity، به انتها ماموریت خود رسیده است و حالا، فقط شما که به تنهایی باید در مریخ پرسه بزنید.

کاری که مریخ نورد Perseverance ناچار به انجام آن شد و به جز اینکه دوست تازهی پیدا کنید چاره ای ندارید. ناسا این هفته اظهار داشت مریخ نورد Perseverance یک همراه کوچک در یکی از چرخ های خود دارد.

ناسا عکسی از یک چشم انداز مریخ با بخشی از مریخ نورد، از جمله یکی از چرخ های کاوشگر با سنگی در داخل آن به اشتراک گذاشته است. تیم Perseverance به گونه ای در رسانه های اجتماعی پست می گذارند که به نظر می رسد خود مریخ نورد از مریخ توییت می نماید. سلام رفیق کوچولو. به نظر می رسد که من دوست صخره ای را پیدا نموده ام که تیم من نامش را دواین گذاشته است.

Perseverance در 27 مه از صخره چرخ عقب با یکی از دوربین های پیشگیری از خطر خود عکس گرفت. ناسا در توضیحی گفت: HazCams خطراتی در مسیرهای جلو و عقب مریخ نورد، مانند سنگ های بزرگ و تپه های شنی را شناسایی می نماید.

Perseverance در سال 2021 به مریخ رسید تا در پی نشانه هایی از حیات باستانی باشد و نمونه های سنگ و خاکی را جمع آوری کند که ممکن است روزی برای مطالعه به زمین آورده گردد. این مریخ نورد قبلاً دارای سنگ هایی در چرخ های خود بوده است. بعضی از این روابط مدت زیادی طول کشیده اند. مریخ نورد در فوریه 2022 یک سنگ را در چرخ جلوی سمت چپ خود جای داد و آن را برای کیلومترها به اطراف حمل کرد. این سنگ انتها بیش از یک سال بعد راه خود را ازPerseverance جدا کرد.

ناسا نگران این نیست که سنگ تازه باعث آسیب گردد. چرخ های مریخ نورد هر از گاهی سنگ ها را جمع می نمایند. آن ها بی ضرر هستند و در نهایت در حین حرکت از بین می روند. تیم مریخ نورد در توییتی نوشت:تا آن موقع، داشتن یک همراه با من خوب است.

شش چرخ Perseverance از آلومینیوم ساخته شده اند و با گیره هایی طراحی شده اند تا برای مریخ نورد چسبندگی خوبی بر روی سطح سنگی، گرد و غباری و شنی مریخ ایجاد نمایند. این یک طراحی به روز شده بر اساس چرخ های استفاده شده در مریخ نورد قدیمی Curiosity است. Curiosity از سال 2012 در مریخ بوده است. چرخ های آن ضربه دیده و سوراخ ها و شکاف هایی بر روی آن ها ایجاد شده اند. تا اینجای کار، چرخ های Perseverance به خوبی خود را حفظ نموده اند.

دواین ممکن است برای مدت طولانی اقامت داشته باشد، یا ممکن است پس از یک سواری کوتاه از مریخ نورد جدا گردد.

منبع: forbes

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 خرداد 1403 بروزرسانی: 13 خرداد 1403 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2609

به "مریخ نورد ناسا در خاک مریخ حیوان خانگی پیدا کرد!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مریخ نورد ناسا در خاک مریخ حیوان خانگی پیدا کرد!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید