نسل بعدی لوکس ترین خودروهای الکتریکی

به گزارش تفطن، کانسپت ویژن EQS که قرار است سه سال دیگر به بازار عرضه گردد، یک خودروی الکتریکی است که به گفته مرسدس-بنز می تواند با هر بار شارژ تا 700 کیلومتر حرکت کند.

نسل بعدی لوکس ترین خودروهای الکتریکی

لوکس ترین مدل الکتریکی بنز سه سال دیگر براساس این کانسپت ساخته خواهد شد

مرسدس-بنز در نمایشگاه فرانکفورت نسل بعدی لوکس ترین مدل خود را در قالب یک کانسپت نمایش داد.

کانسپت ویژن EQS که قرار است سه سال دیگر به بازار عرضه گردد، یک خودروی الکتریکی است که به گفته مرسدس-بنز می تواند با هر بار شارژ تا 700 کیلومتر حرکت کند.

دو موتور الکتریکی ماشین حدود 469 اسب بخار نیرو فراوری می نماید و بنز می گوید با این نیرو، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ماشین کمتر از 4 و نیم ثانیه و حداکثر سرعتش بیش از 200 کیلومتر در ساعت است.

علاوه بر نمایشگر روی کنسول برای هر سرنشین یک نمایشگر روی در قرار داده شده است

کنار گذاشتن موتور درون سوز دست طراحان را برای رسیدن به فرمی تازه برای ماشین باز گذاشته است و آن ها اتاق خودرو را جلوتر آورده اند تا فضا برای سرنشینان بیشتر گردد.

به جای جلوپنجره، طراحان مرسدس-بنز از نمایشگری استفاده نموده اند که با 940 لامپ ال ائی دی ستاره های کوچک آرم کارخانه را به صورت سه بعدی نمایش می دهد. به جای چراغ های عقب هم رشته ای از لامپ های کوچک سرتاسر صندوق عقب را پوشانده است.

داخل ماشین با الهام از قایق های تفریحی لوکس طراحی شده است. نمایشگر بزرگی که بخش های مختلف ماشین به وسیله آن کنترل می گردد، صفحه بزرگی است که با زاویه در امتداد کنسول وسط قرار داده شده است. هر سرنشین هم روی در ماشین یک نمایشگر اختصاصی دارد.

مرسدس-بنز تا سال 2025 ده مدل الکتریکی به بازار عرضه خواهد نمود

ماشینی که با الهام از این مدل ساخته خواهد شد، به احتمال زیاد جلوپنجره نورانی و چراغ های لیزری سه بعدی نخواهد داشت، اما همچنان لوکس ترین مدل از ده مرسدس-بنز الکتریکی است که قرار است تا سال 2025 به بازار عرضه گردد.

مهم ترین رقیب این ماشین، تسلا مدل S. است که تاکنون در بازاری بدون رقیب ترکتازی می کرد. رقیبان آلمانی بنز هم به زودی به این رقابت خواهند پیوست. پورشه هفته گذشته اولین مدل الکتریکی خود را رونمایی کرد، آئودی قبل از آمدن EQS، مدل لوکس الکتریکی خود را به بازار عرضه خواهد نمود و ب ام و هم مشغول آماده کردن نمونه الکتریکی لوکس ترین مدل خود، سری 7 است.

فولکس واگن می گوید ID.3 بعد از دو مدل بیتل و گلف، سومین مدل مهم تاریخ کارخانه است

با رونمایی از اولین فولکس واگن الکتریکی به نام ID.3 دوره تازه ای از تاریخ این کارخانه شروع شد.

فولکس واگن که به آلمانی به معنی خودروی مردم است، در سال 1930 با این هدف تاسیس شد که ماشینی بسازد که عموم مردم آلمان توانایی خرید آن را داشته باشند. این کارخانه با مدل بیتل به این هدف رسید و در دهه هفتاد با مدل گلف یک بار دیگر این پیروزیت را تکرار کرد.

انتخاب عدد سه در نام ماشین اشاره ای به سومین مدل مهم تاریخ کارخانه بعد از بیتل و گلف است. این بار فولکس واگن می خواهد استفاده از خودرو های الکتریکی را برای قشر وسیعی از جامعه ممکن کند.

ارزان ترین مدل ID.3 با هر بار شارژ 330 کیلومتر حرکت می نماید

قیمت پایه ماشین زیر سی هزار یورو (حدود 33 هزار دلار) است. ارزان ترین مدل با هر بار شارژ تا 330 کیلومتر حرکت می نماید. دو مدل لوکس تر از خودرو هم ساخته می گردد که باتری های قوی تری دارد. گران ترین مدل با هر بار شارژ 549 کیلومتر حرکت می نماید.

ابعاد ماشین هم اندازه فولکس واگن گلف است، اما ماشین جادارتر از گلف است. اتاق بسیار ساده طراحی شده و همه بخش های ماشین به وسیله یک نمایشگر لمسی ده اینچی کنترل می گردد. راننده همچنین می تواند بخش هایی از ماشین را با فرمان های صوتی کنترل کند.

اتاق فولکس واگن ID.3 بسیار ساده طراحی شده است

فولکس واگن می گوید تاکنون سی هزار نفر برای خرید ID.3 ثبت نام نموده اند.این ماشین برای فولکس واگن حکم مرگ و زندگی دارد. کارخانه آلمانی بیش از 88 میلیارد دلار در ساخت ماشین های الکتریکی سرمایه گذاری نموده است. نتیجه این سرمایه گذاری یک شاسی است که ID.3 و مدل های دیگر کارخانه بر روی آن ساخته خواهد شد.

اما این پروژه تنها وقتی پیروز می گردد که علاوه بر شرکت های عضو گروه فولکس واگن، خودروسازان دیگر هم از این شاسی الکتریکی استفاده نمایند و میلیون ها خودرو در سال بر روی آن ساخته و فروخته گردد.

فولکس واگن پیش بینی می نماید تا سال 2025 سه میلیون دستگاه خودروی الکتریکی در سال توسط دوازده شرکت عضو این گروه فروخته گردد. این کارخانه همچنین با فورد در ساخت ماشین های الکتریکی همکاری می نماید و قرار است شاسی خود را در اختیار کارخانه آمریکایی قرار دهد.

همه این پیش بینی ها در نهایت به استقبال مردم از ماشین های الکتریکی بستگی دارد و ID.3 اولین محک برای سنجش این استقبال است.

نسل جدید دیفندر با قیمت پایه 56 هزار دلار از زمستان به بازار عرضه می گردد

در بین موجی از ماشین های الکتریکی جدید و کانسپت هایی که نگاه خودروسازان به آینده را نمایش می داد، ستاره نمایشگاه سال جاری فرانکفورت یک شاسی بلند با اعتباری هفتاد ساله بود.

لندروور هفت سال پس از نمایش اولین کانسپت دیفندر، نسل جدید این ماشین را هفته گذشته در فرانکفورت رونمایی کرد و قرار است آن را از زمستان به بازار عرضه کند.

طراحی دیفندر جدید برداشتی مدرن از مدل کلاسیک این ماشین است

دیفندر مشهورترین محصول لندروور است که حدود هفتاد سال با تغییراتی اندک ساخته شد. دیفندر اگرچه ماشین راحتی نبود، اما از نظر فنی ساده بود و می توانست به راحتی از جهت های ناهموار عبور کند و به همین دلیل در دهه پنجاه و شصت میلادی به شهرتی جهانی رسید.

طراحان لندروور، نسل دوم دیفندر را با الهام از مدل کلاسیک طراحی نموده اند، اما برداشت آن ها از ماشین کاملا مدرن است. بخش هایی نظیر پنجره کوچک روی سقف، یا لاستیک زاپاس در پشت ماشین، یادآور مدل قبلی دیفندر است، اما ماشین نسبت به قبل بزرگ تر و لوکس تر شده است.

دنده ماشین به روی داشبورد منتقل شده و می توان برای ردیف جلو جایگاه سوم سفارش داد

ماشین در دو مدل سه در به نام 90 و پنج در به نام 110 ساخته می گردد. این اعداد فاصله بین دو محور خودرو را به اینچ نشان می دهد. یک مدل دیگر به نام 130 هم بعدا به این دو اضافه خواهد شد.

شباهت به مدل کلاسیک دیفندر در داخل خودرو هم دیده می گردد. طراحی اتاق ساده، اما همراه با فن آوری پیشرفته است. علاوه بر نمایشگر دیجیتال روبروی فرمان، یک نمایشگر ده اینچی لمسی روی داشبورد واقع شده است. دنده ماشین از کنسول به روی داشبورد منتقل شده و می توان به جای کنسول وسط یک جایگاه سوم برای ردیف جلو سفارش داد.

لندروور با همکاری لگو یک مدل کوچک از دیفندر را هم به بازار عرضه خواهد نمود

دیفندر را می توان در پنج سطح مختلف سفارش داد. قیمت پایه ارزان ترین سطح 45 هزار پوند (حدود 56 هزار دلار) است و گران ترین مدل 78 هزار پوند (حدود صد هزار دلار) فروخته می گردد.

لندروور برای علاقه مندان دیفندر که توانایی خرید نسل جدید این ماشین را ندارند یک مدل کوچک با همکاری سازنده اسباب بازی لگو هم به بازار عرضه خواهد نمود.

منبع: فرادید
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 603

به "نسل بعدی لوکس ترین خودروهای الکتریکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل بعدی لوکس ترین خودروهای الکتریکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید