هشدار در خصوص انجام جراحی های زیبایی غیرقانونی در شرایط کرونا

به گزارش تفطن، باطنی در خصوص انجام جراحی های زیبایی غیرقانونی در شرایط کرونایی توسط تکنسین ها و افراد غیرحرفه ای هشدار داد.

هشدار در خصوص انجام جراحی های زیبایی غیرقانونی در شرایط کرونا

به گزارش ، حامد باطنی، رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار کرد: با شرایط همه گیری ویروس کرونا تغییرات زیادی در همه جنبه های زندگی افراد از جمله ارائه خدمات پزشکی در حوزه های مختلف ایجاد شد.

او با اشاره به اینکه ابتدای گسترش بیماری کرونا فعالیت های پزشکی که از نظر حیاتی برای بیماران ضروری نبود متوقف شد، ولی به ترتیب بر حسب صلاحدید وزارت بهداشت فعالیت های پزشکی مختلف از جمله اعمال پلاستیک و زیبایی به صورت کامل شروع شد، گفت: جراحان پلاستیک در حال حاضر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت اعمال مربوط پلاستیک و زیبایی را انجام می دهند.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ادامه داد: متاسفانه در ایامی که به دلیل، انجام جراحی های غیرضروری متوقف شده بود بعضی از تکنسین ها و افراد غیرحرفه ای به حوزه اعمال پلاستیک و زیبایی روی آوردند و این مسئله عواقبی را برای بیماران به همراه داشته است.

او ضمن توصیه به بیماران گفت: بیماران برای پیشگیری از عواقب جراحی های پلاستیک و زیبایی باید حتماً به جراحان حاذق مراجعه نمایند که فعالیت آنها به وسیله مراکز قانونی همچون وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی مورد تایید قرار گرفته باشد چراکه در غیر این صورت جراحی پلاستیک می تواند عوارض غیر قابل بازگشتی برای آن ها به همراه داشته باشد.

باطنی گفت: به نظر می رسد کرونا تا مدت زمان طولانی ادامه داشته باشد بنابراین انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی دستورالعمل ها و هدایت های لازم را برای اعضای انجمن اعلام نموده و امیدوارم که بتوانیم خدمات بهینه تری به بیماران ارائه دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1344

به "هشدار در خصوص انجام جراحی های زیبایی غیرقانونی در شرایط کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار در خصوص انجام جراحی های زیبایی غیرقانونی در شرایط کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید