هشدار مقام بهداشتی آلمان درباره ورشکستگی بیمارستان ها به دلیل شیوع ویروس کرونا

به گزارش تفطن، رئیس انجمن مدیران بیمارستان های آلمان درباره شیوع گسترده کرونا در این کشور و ورشکستگی قریب الوقوع بیمارستان ها به دلیل شرایط اقتصادی بد هشدار داد.

هشدار مقام بهداشتی آلمان درباره ورشکستگی بیمارستان ها به دلیل شیوع ویروس کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل تفطن، جوزف دولینگز، رئیس انجمن مدیران بیمارستان های آلمان و همچنین مدیر بیمارستان پادربورن در این کشور در مصاحبه با سایت رادیو آلمان درباره شیوع گسترده کرونا در آلمان هشدار داده و گفت: بیمارستان های آلمان برای شرایط اضطراری آماده می شوند.

به گفته وی گسترش ویروس کرونا بیمارستان ها را در برابر چالش عظیمی قرار می دهد. یک مسئله شرایط مالی بد بیمارستان ها است.

این مقام بهداشتی در آلمان همچنین گفت که بسیاری بیمارستان ها در آلمان از ذخایر کافی برخوردار نیستند و ممکن است در ماه می با ورشکستگی روبرو شوند.

وی با انتقاد از اینکه مردم در بحران کرونا ناعاقلانه رفتار می نمایند با نگاهی به افزایش آمار مبتلایان در این کشور تاکید نمود که در دو تا سه هفته آینده آلمان با موج عظیم شیوع کرونا روبرو خواهد شد.

کرونا همچنان در آلمان گسترش یافته و افراد بیشتری را درگیر می نماید. موسسه رابرت کخ آلمان روز شنبه اعلام نموده است که تعداد موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در این کشور با 2705 نفر افزایش به بیش از 16662 نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش تا به امروز 47 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند. تعداد جان باختگان کرونا در آلمان نسبت به روز آدینه 16 نفر افزایش یافته است.

ترس آلمانی ها از بدتر شدن اوضاع مالی به دلیل بحران کرونا

در این شرایط نتایج یک نظر سنجی نشان می دهد که بسیاری از شهروندان آلمانی به دلیل شیوع ویروس کرونا از بدتر شدن اوضاع مالی می ترسند.

بر اساس این نظر سنجی ویروس کرونا تقریبا برای همه شهروندان آلمانی در حال حاضر مهم ترین موضوع است.

این نظر سنجی که به سفارش ار تی ال و ان تی وی آلمان انجام گرفته است نشان می دهد که برای 94 درصد شهروندان آلمانی ویروس کرونا در حال حاضر مهم ترین موضوع است.

نتایج این نظر سنجی همچنین نشان می دهد که با توجه به شرایط کنونی 62 درصد شهروندان آلمانی از بدتر شدن اوضاع مالی می ترسند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1154

به "هشدار مقام بهداشتی آلمان درباره ورشکستگی بیمارستان ها به دلیل شیوع ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار مقام بهداشتی آلمان درباره ورشکستگی بیمارستان ها به دلیل شیوع ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید