والیبال ایران سال مهمی دارد، امیدوارم المپیک بهانه شادی مردم گردد

به گزارش تفطن، علی شفیعی در تبادل نظر با خبرنگاران درباره سالی که گذشت گفت: سال 99 عجیب و غریب ترین سالی بود که برایم گذشت. سالی پر از تجربه های عجیب بود، زندگی در این سال درس های بسیاری به من داد که سعی می کنم از آنها استفاده کنم. کرونا به تنهایی برایم ترسناک نیست و بیش تر از کرونا نگران عزیزانم هستم.

والیبال ایران سال مهمی دارد، امیدوارم المپیک بهانه شادی مردم گردد

* اگر تماشاگران و طرفداران در سالن نباشند کار ورزشکاران بی فایده است

وی ادامه داد: کرونا حواشی ورزش را سخت کرد. شرایط برای تمرینات سخت بود. حضور تماشاگران در سالن های ورزشی را تحت تأثیر قرار داد. تماشاگران عامل شور، هیجان و اشتیاق در سالن های ورزشی هستند که سال جاری از این مورد محروم بودیم. اگر تماشاگران و طرفداران در سالن نباشند کار ورزشکاران بی فایده است. به حضور تماشاگران در سالن احتیاج داریم و به عشق آنها بازی می کنیم و نبودشان در سالن برایم سخت بود.

* دلم برای زمان هایی که کرونا نبود بسیار تنگ شده است

ملی پوش والیبال ایران اضافه کرد: به شرایط کرونایی عادت نموده ایم اما دلم برای زمان هایی که کرونا نبود بسیار تنگ شده است. روابط و رفت و آمدها بسیار تحت تأثیر ویروس کرونا نهاده شد. چیزهای کوچکی بود که از آنها لذت می بردیم اما الان آنها را نداریم، وقتی نداریم تازه قدر آنها را می دانیم که چقدر همان چیزهای کوچک برایمان لذت بخش بوده است.

شفیعی درباره ابتلایش به ویروس کرونا گفت: در آماده سازی پیش فصل علائم کرونا داشتم اما تست PCR منفی شد. پس از مدتی تست خون دادم و متوجه شدم بدنم آنتی بادی داشته است! متوجه شدم تست PCR اشتباه بوده و در حقیقت به کرونا مبتلا شده بودم. حدود دو هفته ای از تمرینات دور بودم و مسئله ای پیش نیامد. پیش از شروع مرحله پلی آف نیز در سه بازی خاتمهی دور مقدماتی در حالی که مشکل و علائمی نداشتم تست PCRمثبت شد و نتوانستم کنار تیم باشم. در قرنطینه خانگی ماندم و نمی دانم چطور شد که پس از یک هفته تست PCRمنفی شد!

* سال ورزشی کوتاهی برای والیبالیست ها بود

وی گفت: سال 99 از نظر ورزشی سال خوبی برایم نبود و خاطره شیرین ورزشی ندارم. از اینکه نتوانستیم با سایپا به جمع چهار تیم برتر راه یابیم و حذف شدیم تلخ ترین اتفاق ورزشی ام در این سال بود. سال کوتاه ورزشی برای والیبالیست ها بود چرا که فقط رقابت های لیگ را داشتند و المپیک به تعویق افتاد.

ملی پوش تیم والیبال سایپا اضافه کرد: بسیار خوب بود که مسابقات لیگ برتر برگزار گردید و تیم ها توانستند لیگ را بر خلاف دوره گذشته به خاتمه برسانند. به دلیل فشردگی بازی ها مصدومیت هایی برای بعضی از بازیکنان پیش آمد. لیگی که گذشت تجربه جدیدی برای بازیکنان، فدراسیون و کمیته رویدادها و مسابقات بود چرا که تجربه این چنینی نداشتند. خدا را شکر لیگ برگزار گردید و امیدوارم سال آینده با برنامه ریزی بهتر همراه گردد.

* سعی کردم از اتفاقات تلخ درس بگیرم

شفیعی ادامه داد: اوایل سال 99 ازدواج کردم و وارد زندگی متاهلی شدم و شیرین ترین اتفاق زندگی ام رقم خورد. تلخ ترین خاطره زندگی نیز خصوصی است و نمی توانم بیان کنم. سال عجیبی بود و سعی کردم بیش تر از آنها درس بگیرم تا بخواهم به اتفاقات تلخ فکر کنم. خوب شد که سال 99 گذشت.

* والیبال ایران سال بسیار سخت و مهمی در پیش دارد

سرعتی زن تیم ملی درباره شروع اردوهای ملی از 7 فروردین ماه نیز گفت: مربی نام دار راهنمایی تیم ملی را بر عهده گرفته است. از 7 فروردین ماه مرحله نخست اردو شروع می گردد و سپس الکنو از 22 به اردو ملحق می گردد. والیبال ایران سال بسیار سخت و مهمی در پیش دارد. امیدوارم تیم ملی بهترین نتیجه را در المپیک کسب کند. چند سال اخیر عضویت تیم ملی را دارم و به جرأت می گویم بازیکنان بسیار بیش تر از مردم نگران هستند و تمام کوشش و سعی خود را برای کسب بهترین نتیجه به کار خواهند بست.

* دوست دارم به دنبال اهدافم در ورزش حرفه ای بروم

وی با ابراز آرزوی سلامتی برای مردم بیان داشت: امیدوارم کرونا هرچه سریع تر از بین رود چرا که شرایط برای زندگی را سخت نموده است. دوست دارم به دنبال اهدافم در ورزش حرفه ای بروم. اواخر مسابقات لیگ فشار زیادی وارد شد و آسیب و دردهای کهنه ام برگشت به همین دلیل نتوانستم پیش خانواده ام بازگردم در تهران ماندم و کارهای درمانی را انجام دادم. 28 اسفندماه به شمال و نزد خانواده ام رفتم. با توجه به شرایط کرونایی، عید و تعطیلات نزد خانواده هستم و از آب و هوای خوب شمال و کنار خانواده بودن لذت می برم.

* غصه خوردن فایده ای ندارد

والیبالیست تیم ملی تاکید نمود: شرایط سختی را می گذرانیم اما غصه خوردن فایده ای ندارد و فکر کردن به شرایط بد چیزی را تغییر نمی دهد پس تا می توانیم شاد باشیم و به نیمه پر لیوان نگاه کنیم. اگر جایی برای لذت بردن است لذت ببریم چرا که کرونا نشان داد چیزهای کوچک بسیاری بودند که لذت بخش بودند اما متوجه آنها نبودیم.

شفیعی در خاتمه گفت: امیدوارم شرایط طوری پیش رود که دل مردم را شاد کنیم. امیدوارم آوردگاه المپیک بهانه ای برای شادی چند ساعته مردم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1400 بروزرسانی: 21 فروردین 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 1846

به "والیبال ایران سال مهمی دارد، امیدوارم المپیک بهانه شادی مردم گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال ایران سال مهمی دارد، امیدوارم المپیک بهانه شادی مردم گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید