وجود ذخائر مناسب واکسن در استان، عبور بهبودیافتگان سمنان از 8000نفر

به گزارش تفطن، خبرنگاران/سمنان رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از عبور بهبودیافتگان منطقه ها تحت پوشش این دانشگاه از 8000 نفر اطلاع داد.

وجود ذخائر مناسب واکسن در استان، عبور بهبودیافتگان سمنان از 8000نفر

دکتر نوید دانایی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در شبانه روز گذشته 38 بیمار تازه مثبت با تشخیص قطعی ابتلا به کووید19 در منطقه ها تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به آخرین آمار شیوع بیماری کرونا ویروس اضافه نمود: از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز 40 هزار و 495 مورد مثبت بیماری کرونا بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

وی توضیح داد: در 24 ساعت گذشته و از 20 الی 21 شهریور ماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 38 بیمار مثبت تازه مبتلا به کووید-19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا ویروس تا به امروز به 9 هزار و 247 نفر رسیده است.

دبیر ستاد اژتانی مقابله با کروناویروس اضافه نمود: علاوه بر این 31 هزار و 248 بیمار هم در شهزستان های تحت پوشش این دانشگاه به صورت سرپایی شناسایی شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان اضافه نمود: در همین مدت خوشبختانه کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدای بروز و شیوع بیماری در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به 8050 نفر رسید.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد واکسیناسیون در شهرستان های شش گانه تحت پوشش دانشگاه گفت: تا به امروز افزون بر 215هزار دوز واکسن در منطقه ها تحت پوشش دانشگاه تزریق شده و واکسیناسیون مابقی شهروندان با سرعت مناسبی در حال اجرا است.

دکتر دانایی با ابراز خرسندی از سرعت واکسیناسیون در استان اضافه نمود: خوشبختانه محموله واکسن تحویلی به استان به موقع انجام و مسئله ای بابت تزریق واکسن در شهرستان های استان وجود ندارد.

رئیس علوم پزشکی استان از واکسن های برکت، آسترازنکا و سینوفارم به اسم واکسن های موجود در مراکز واکسیناسیون کووید19 فعال در منطقه ها تحت پوشش دانشگاه نام برد و اضافه نمود: در حال حاضر ثبت نام و واکسیناسیون متولدین 58 و ماقبل آن در استان در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: tafatton.ir شناسه مطلب: 2092

به "وجود ذخائر مناسب واکسن در استان، عبور بهبودیافتگان سمنان از 8000نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود ذخائر مناسب واکسن در استان، عبور بهبودیافتگان سمنان از 8000نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید